Въпрос към мъжките мами за памперса

  • 2 243
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 317
Ние махнахме дневния памперс преди няколко седмици. До тогава не искаше и да чуе за гърне, но явно му дойде времето и се научи детето за няколко дни буквално. През нощта му слагам, защото ме е страх да не се напишка и да изстине като спи мокър. Много рядко се изпуска, но през нощта не се будим за друго така че няма да разбера, че е мокър.
За мен научено дете е това, което си казва, че му се пишка или ака, а не случайно хванатото. Иначе такива нацелвания имаме отдавна, но на мен не ми се играеше надзирател да мисля само за това и да ходим по часовник.

# 16
  • Мнения: 179
Аз все още нямам опит, но детето е на година и пет месеца и когато се затопли, ще започваме.
Иначе като техники, т.е. подход, съм запомнила две неща от други подобни теми - първото - както при Пипинка - подражанието на бащата или на баткото, идеята, че вече е голям мъж /моето дете май няма да го осъзнае на този етап, но на някой следващ - защо не/ и второто - една от форумките каза, че свекърва й е научила сина й като го е слагала в банята да пишка в кофичка от кисело мляко, а чешмата е била пусната /или пък преливали вода от една чаша в друга, нещо такова/. Не съм сигурна дали ще ползвам такъв опит - когато му дойде времето, ще реша.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 13:24 от arvada

# 17
  • София
  • Мнения: 280
И аз мисля, че лятото ще ти е по-лесно да го махнеш, най-малкото няма да се притесняваш да не настине. И ние махнахме памперса лятото и когато ходихме на разходки много се кефеше да опишква дърветата, чак ме караше да спираме на всяко  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 647
Искам да питам мъжките мами,как и кога успяхте да махнете памперса?
Приемам всякакви съвети,защото идея си нямам как да го направя,а ми се иска поне да опитам да го махна преди лятото
Благодаря   bouquet

С голям зор след 2-та година, бяхме започнали от доста по-рано, но почти безрезултатно. Но пък като го махнахме, беше изцяло, включително и нощния и никога не ми се е напикавал вечер, виж през деня - да, и то нарочно, за да ни дразни, най-редовно.  Crazy

# 19
  • Мнения: 2 960
Първо си е до дете-без значение дали е момче или е момиче.
Дъщеря ми започна без проблем да ходи на гърнето към годинката.Ама не защото е момиче-просто явно тогава е била готова.
Синът ми още си е с памперс.Няма желание да ползва гърнето ,аз и не го насилвам.Когато стане готов за това-тогава.На почти 2 г.е!
А иначе през лятото е най-удобно да се махат памперсите. Peace

# 20
  • Мнения: 2 110
Какво значение има дали детето е момче или момиче ?
По темата: най-доре е да се използва лятото ,когато е топло и на децата им пречи памперса. Тогава някак по лесно свикват с приучването на гърне или да пишкат прави.

# 21
  • Мнения: 4 434
Нощем слагам и като сме навън...
...вкъщи си дърпа гарнето и показва че ще прави нещо..

...е имало е издънки да се изпусне,но търпение Wink..

...лятото наистина е добър сезон за махане на памперс.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 216
на 2,5 сега лятото като стана просто махнах пампито, за няколко дни, след доста опишкани дрехи Simple Smile)) свикна да казва като му се пишка и да стиска, нямаше и седмица. Свикна да пишка прав, на гърне не пожела, всъщност малко от мъкета беше че се опитвах първо седнал на гърне да го уча..... прав му хареса. Обаче продължи да спи с памперс,  септември тръгна на градина - там не им слагат пампита, в началото имаше по 2-3 случки седмично да се напишка докато спи, но вече все по-рядко става.... даже последните 2 седмици нито веднъж.....
Нощем все още пишка доста, често и пие много вода....та там още не го махам, може би лятото ще се тестваме и с нощния да се преборим.

НО има при нас следният проблем - детето не желае да ака без  памперс, изпада в ужас и стиска яко....дори с дуфалак, не искаше лятото 1 седмица да се изака,  та се отказах да се боря тогава с него и като каже, че му се ака слагах памперс,  след 5 мин беше готов за миене....
От една седмица пак се тестваме,  стиска  ден-два обаче накрая сяда на гърнето и върши работата, така че скоро и този проблем няма да го има.....


Общо взето съм против вманиачаването на тази тема...когато тогава, ако не става, значи ще се чака още известно време, не ми пречат памперсите, по ми е важно детето да е готово за това.....преди 2 годинки дори не бих правила опити за махане на памперси, просто децата не могат да стискат по-рано....

иначе аз твърдо съм за махане лятото - топло е и дори да се напишка няма да има опасност да поизстине и т.н... освен това всичко съхне бързо, сменяш по-малко дрехи и т.н....

# 23
  • Мнения: 6 031
аз съм мъжка мама  но мисля че и с момичетата е така просто когато детето даде,аз не бях много настоятелна към 1 и 5 месеца иначе още тогава щях да махна дневния но на 1 и 11 махнах и двата посред зима падна едно пране,по няколко пъти на ден,но казах за двегодишни памперси не продават и той се примири на гърнето през 15 мин,после взехме на половин час и така докато сам започна да казва за около 1 месец всичко приключи в къщи,после проблем не иска да ходи извън гърнето т.т навън,колко пъти сме пътували с гърнето незная,и накрая докато започне да казва на яслата-стиска но не казва инат,та инат,но и там приключи сагата гърне сега се учим прави сам-не винаги успява

# 24
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
sina mi e na 2 g. i 1 m. i vse ohte e na pampers.mnogokratno opitvahme s garneto,no bez rezultat.i az smiatam 4e deteto samo hte pokaje koga e gotovo. newsm44

# 25
  • Мнения: 1 586
За пръв път пробвах да махна памперса около годинката,успех никакъв.В началото сядаше на гърнето но не вършеше нищо,после започна категорично отказа да стои и аз спрях да се опитвам.Преди около месец беше болен в къщи с баща си и сам си казал" Тате искам на гърнето" и така започна да пишка там.Махнахме памреса през деня но не искаше да ака на гърне,крие се и ака в гащите.От няколко дни започна да иска и да ака в гърнето,надявам се така да продължава и за напред.Сега само за вечерта слагам памперс но него не бързам да го махам още. Wink

# 26
  • Мнения: 27 524
Мъжки, женски - все тая  Wink
Не сме го махнали още; не иска, не дава. Не насилвам. Когато - тогава  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 9 487
Когато детето е готово за това-това става около 2 годишната му възраст Peace
Аз го махнах на 2г и3мес, точно за 2-3 дни. Нощния го оставих още извесно време..

# 28
  • Мнения: 743
Моето момченце е родено 2 седмици преди твоето,значи са на една възраст.Аз чакам да се постопли,тогава да започна да го опитвам,че сега,колкото и да е топло в къщи,на земята си е хладно.Не го мисля особено.

# 29
  • Мнения: 3 550
На 2 г. и половина.

Общи условия

Активация на акаунт