Затлъстяване от АМ???

  • 3 161
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 526
Много ти е лесно отстрани да даваш съвети ...

А то за съвети е малко късничко, така че не бих го определила точно така  Laughing само казвам как аз лично си прецаках кърменето, следвайки съветите от болницата, в която родих. Ама, здраве да е Tired

# 61
  • Мнения: 1 725
И аз така за болницата!  Close   Но пък моята педиатърка много ми помогна да не се предавам, без самата дори да го осъзнава. Помогна ми с успокоението, което ми даваше относно развитието на детето ми - че е много здрава, жилава, жизнена, т.е. няма никакви проблеми, противно на това, което се опитваха някои хора да ми внушат (съзнателно  #2gunfire  или не  ooooh!) - че детето ми е недохранено.  Sad   Наскоро Настя я събори вирус с много висока Т за няколко дни, слава богу оправи се без лекарства, пак благодарение препоръките на педи (ако беше почти всеки друг щеше веднага да ми изпише "на фантазия" АБ  Tired ). Може би затова, от добрите чувства, които изпитвам към тази лекарка, споделих и мнението и за АМ - за това, че ... да си призная всъщност не помня точно коя марка каза, с предния пост май без да искам послъгах  Embarassed,  прави бебенцата малко по-пухкавки, но не в смисъл, че това е лошо, напротив препоръча ми и това мляко, ако искам. В никакъв случай, обаче, нямаше предвид затлъстяване  Naughty  Ако беше така, щеше да ми каже, че е по-добре друго мляко да взема.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 02:59 от desi_sunshine

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Дали педиатърът разбира от болести, настинки и АМ/кърма са две различни неща Wink
Моят син от 3-тия месец беше изключително и само на Аптамил до 1г. Пишеше между 700-900мл. на ден АМ/когато наближи годинката/. Затлъстял....не Crazy майка му може...но той не Mr. Green

# 63
  • Мнения: 5 940
От адаптирано мляко не се затлъстява. Голяма част от малките бебета имат една, лично за мен,  симпатична пухкавост, която с времето, особено с прохождането си изчезва. Това независимо на какво мляко са, адаптирано или кърма.

# 64
  • Мнения: 48
Ее, как й се  накарахте  Simple Smile Naughty

# 65
  • Мнения: 1 725
Дали педиатърът разбира от болести, настинки и АМ/кърма са две различни неща Wink
Така е, но разбира повече от мен, защото това и е работата - просто е наблюдавала предостатъчно бебчета в кабинета си и си направила своите наблюдения и статистика (за това е нужна бройка, нали) - пак е субективно и не важи за всички, но сметнах, че е много по-правилно да изложа мнението на специалист, вместо да налагам своето собствено, в пъти по-субективно и реално погрешно, колкото и лични наблюдения да имам.
Не зная защо някои тук се оправдават, че децата им не са "затлъстели". Някой в тази тема да ви е обвинил в това? Явно проблемът си е лично във вас, щото гузен негонен бяга.  hahaha Децата могат да станат по-пухкави и от АМ (както е нормално и различно да влияят отделните марки на различни деца), и от кърма, когато явно количествата са в повече. Факт е, че някои деца са твърде лакоми, а някои явно не се сещат за храна. Ако на първите, само защото реват, не им се отказва храна, а на вторите, обратно, само защото реват, да се откажем да намираме начини да ги нахраним, то резултатите ще бъдат в двете крайности.  Simple Smile  Нали затова са родителите - да балансират според случая. И ще се повторя с предишен мой пост - ако детето е по-едро, в сравнение, с някакви референтни средни стойности, както и обратното, ако е по-дребно - не е проблем, в повечето случаи децата израстват тези неща с времето. Но, определено, трябва да има контрол в това отношение, съответен на възрастта. Някак ми се струва глупаво на въпроса " Затлъстяване от АМ???" някои да пишат - не, абсурд, пълна глупост, и т.н. Добре бе, хора, АМ нали също е храна? Ако не от храна, от какво се затлъстява тогава - от любов или от липсата на такава, примерно, устройва ли ви, така по-съгласни ли сте? Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 16:36 от desi_sunshine

# 66
  • Мнения: 46 526
desi_sunshine, има педиатри, които не са отваряли книга от 20 г., а през тези 20 г. на база лоши резултати по отношение на здравето на децата са доказани сума ти неща, но те продължават да си ги дават като съвети, така че е относително кое им е работата.
Конкретно за млеката - всички са аналогични (обикновените, не хипоалергенни и т.н.). Не може той да прецени кое ще пасне на твоето бебе, може да ти препоръча най-скъпото и пак да не е добро специално за него. Доколкото знам болниците и лекарите имат уговорки с разни производители, т.е. препоръчват го по други причини, а не защото това е по-добро от другото, всички са еднакви.

# 67
  • Мнения: 1 725
Е, има педиатри и педиатри. Нека не ги слагаме под един знаменател, ако не искаме и нас като пациенти да ни третират така!  Praynig  Конкретно моята педи е млада жена, доволна съм как подходи при първото (досега) разболяване на Настя, в предвид какви ужасии съм изчела, чула и сама съм се сблъсквала с лекари, които са лекували мен. Нали затова искам да избегна това при малкото ми съкровище. Всички това искаме за децата си, смятам.  Heart Eyes   
А за млеката, тя не ми препоръча някое повече от друго. Всъщност в моя случай, ако бях минала на АМ, щях да търся точно някое, за което се говори, че е по-калорично, ако е правилно да се нарече така всъщност, не зная. Може би си права, че всички са еднакви, но все пак бих послушала какво си споделят майките, защото в случая с моето дете, понеже поизостана с теглото, щеше да и дойде добре да си навакса повечко. По-пухкава, в никъкав случай не и затлъстяла, в смисъл на болестно състояние!!! В нито един от постовете си не съм говорила за такова затлъстяване, не зная защо някои се обидиха толкова от думите ми. Съжалявам още веднъж, че сте ме разбрали погрешно. Същото, което казах и в предния пост, но тогава опитах да е по-шеговито.  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 768
Е, добре, че прочетох, че това набръчкване да го наречем на дупето не е целулит, защото колкото и да е смешно, аз си мислех, че моята беба го има и то още от раждането си Blush А иначе като беше на смесено хранене /АМ и кърма/ първите два месеца и тя качваше по кило и половина и аз ксе бях изплашила, че ще стане дебела, даже вкъщи ме обявиха за мръднала с тия моите комплекси за пълнота Crossing Arms Но се оказа, че наистина я прехранваме, ама кой да ти каже! Просто, с извинение за израза, ония идиоти педито и ония от болницата тъй и не ми каза в ясен текст докога да увеличавам дозата АМ. На хранене в края на първия месец изпиваше по 130 - 140 мл средно! После, като премахнах АМ-то и преминахме само на кърма, взе да се нормализира положението и сега си е издълженичка, има бузки, ама не може да се каже, че е пълна никак даже.
Тъй, че моят съвет към авторката е - ако яде доста повече от показаното за месеците й мляко, постепенно го понамали, ама не много. А като почне повече да се движи и да й се издължава телцето, ще отслабне. По принцип, ако ти и мъжът ти не сте пълни, малък е шанса детето ви да е пълно.

# 69
  • Мнения: 2 960
От адаптирано мляко не се затлъстява. Голяма част от малките бебета имат една, лично за мен,  симпатична пухкавост, която с времето, особено с прохождането си изчезва. Това независимо на какво мляко са, адаптирано или кърма.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт