Горещ съвет - не ходете в "Цибалаб"!

  • 104 274
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 246
Мисля, че вече са подобрили услугите си. Явно някой е обърнал внимание на пациентските мнения. Аз поне скоро не съм чула оплакване от познати, които са ползвали техни услуги, а и аз ползвах на 3 пъти тази година (кръвни изследвания) и нямам оплакване.

# 31
  • Мнения: 1
благодаря за информацията! насочиха ме към въпросната лаборатория и, понеже сумите за изследванията не са никак малки, реших първо да се разровя Wink поне знам, че няма да съм там, успех!

# 32
  • София
  • Мнения: 158
И аз се лекувах от тихомони в продължение на 2г, доверявайки се на гинеколога ми. Пих лекаства, тормозих мъжо да пие, отлагах второ дете заради това, и все не успявах да се излекувам... докато не смених доктора и лаболаторията. Направо се смяха, като им казах какво са ми лекували съвсем скоро преди да ги посетя.

# 33
  • Мнения: 10
Моля кажете надеждна лаборатория в софия където да си измеря нивата на б12 Sad

# 34
  • Мнения: 547
Ами отиди в лабораторията на Токуда, друга не знам.

# 35
  • Мнения: 35
Аз също се разочаровах от Цибалаб, бихте ли ми препоръчали някоя добра лаборатория, по възможност в Лозенец?

Имах да давам за изследвания проби със стерилна урина. Докторът каза, че ми препоръчва Цибалаб, тъй като имат офиси на много места, удобно се гледат резултатите по интернет и т.н. Подготвих пробата и тръгнах да я нося в един офис на CibaLab, който ми е наблизо (кв. Изток - Парк-хотел Москва). Оказа се, че офисът им е едно стайче в някакъв медицински център, за който рецепционистката там ми каза, че са под наем и те за тях не отговарят по никакъв начин.
Каза да отида и да се наредя на опашката, в един тесен коридор (колко да е тесен, хората почти успяват да се разминат) и да чакам.
Пред мен чакаха мъж и жена, за да дадат кръв за изследвания. От разговора им разбрах, че са там от 9:10 сутринта, а вече беше 9:40. Дойде моментът да влязат, а някакъв мъж, който в последните 3 минути се беше появил от нищото, започна да ми обяснява как той бил преди мен. И бил там от 15 мин, когато мен ме е нямало, но бил седнал да чака в другия коридор.. Поспорихме малко, но му казах, че няма проблем, стига да не лъже. След нас се наредиха и две рускини + още един човек, който идваше да остави проби от детето и помоли ако може само да влезе и да ги остави. Първият, за да се направи на пич (след спора с мен), му каза ако няма да отнеме много време, да влезе. И когато след още 10 мин. излязоха мъжът и жената, влязохме и тримата. (Аз нали също си носех проби - стерилна урина - дето в инструкцията пише, че се носи до 1 час в лабораторията и там се предполага да я вземат и да я оставят на съхранение при подходяща температура и т.н.. но заради висенето на опашка, пред лабораторията - доста вече беше минал 1-ия час..)

Та влязохме и тримата - заварихме старица на пределна възраст, която човекът с пробите попита дали може да ги остави без да отнеме много време, а тя: -- ама, аз първо трябва да ви регистрирам..
Представих си колко време ще й отнеме само писането на компютъра - предвид, че най-обикновено вземане на кръв от човека преди нас отне 10 минути.
Онзи другият (дето го пусна и дето уж бил чакал от 20 минути) естествено му каза: -- аа, тогава ще чакаш.. А аз реших, че времето за предаване на пробата е изтекло, и няма шанс да се доредя в близките още 10-15 минути, та направо си тръгнах. (- мина ми през акъла да я излея някъде из кабинета - това заслужават!)

Въпросите ми са:

- Така ли работят офисите на Цибалаб? - дето ги имало за ваше удобство, навсякъде из София.

(- питам от любопитство, понеже до сега имам впечатления единствено от централния офис, този до Пирогов - ходих преди много години и ми се видя всичко нормално.)

Тези само ми загубиха времето и ще трябва да чакам до понеделник, за да дам някъде нова проба.
Но след като прочетох вашата тема, изглежда, че за добро се е случило да не ползвам услугите на Цибалаб.

- Можете ли да ми препоръчате лаборатория в кв. Лозенец или други съседни и достъпни сутрин с кола квартали? Ако може да не се чака по 1 час.

- Насочих се към микробиологията на 13-та поликлиника - четох на сайта им, че си имат собствена лаборатория. Имате ли впечатления от тях?

Последна редакция: пт, 17 юни 2016, 21:22 от dreadx

# 36
  • Мнения: 344
На мен ми изкараха космически стойности на туморен маркер калпротектин, заради което правих колоноскопия и слава богу се оказа че ми няма нищо. колко са надеждни Цибалаб сами преценете!

# 37
  • Мнения: 1
Здравейте ! Аз също съм разочарована от именно тази лаборатория Цибалаб . Моят случай с тях е свързан с детето ми ,което е на 12 години и има диагноза Фуликуларен цистит . Близо 2 години по настояване на лекуващия лекар на дъщеря ми , ходихме на изледвания в Цибалаб . Когато сменихме лекуващия лекар ми назначи да дам една урина за изледване на дъщеря ми в Цитопатологична лаборатория и една урина в лаборатория по мой избор . Лабораторията по мое желание беше Цибалаб защото години наред им имах доверие и ми беше най близката лаборатория където можех да отида . Резултатите бяха шокиращи . В Цибалаб изследването " без забележка " а в Цитопатологична лаборатория резултат " Обилие от множество левкоцити и остър гноен възпалителен процес " . Обадих се веднага по телефона в Цибалаб и поисках да разговарям с лекар от лабораторията . Разговорът протече дълго ,като обясних заболяването на дъщеря ми  и като споменах резултатът от Цитопатологична лаборатория лекарката ми каза ,че единственното ,което могат да направят е ново изследване без заплащане . Същият ден ние имахме час за пеглед при лекаря и ми трябваха резултатите от изследванията ,въпреки това се съгласих да направят ново изледване . Отиваме при лекаря на преглед само с едното изследване от Цитопатологична лаборатория и лекарят открива тумор на дъщеря ми в пикочния мехур . Предстой ни операция ! И искам само да вметна , урините които носех за изледване в Цибалаб виждах с окото си как в шишенцето има съсирак от кръв ,а те ми вадиха резултати без забежка . Дъщеря ми винаги има остатъчна урина в пикочния мехур , най - малкото което е в резултатите трябваше да има някаква бактерия ако Цибалаб си вършеха работата ,както трябва ,може би навреме щяхме да се лекуваме правилно и да увладеем ситоацията . Сега нямаше да стигнем до тази тежка диагноза !!! Моят съвет е -  Никога не ходете в Цибалаб !

# 38
  • Мнения: 35
Все още очаквам някой да сподели впечатления от лабораторията на ДКЦ-13.

На мен ми е на 10 мин. пеша, а и не исках сутрин да се въртя и да се чудя къде да паркирам с колата, затова дадох и двете проби стерилна урина там.

Но сега като чета горното си мисля, че явно е добра идея да се дават проби в различни лаборатории, за всеки случай.

Иначе ми се видяха доста сериозни хората в лабораторията на 13-та поликлиника. А и в двата пъти не ми се наложи да чакам повече от 2 мин. - не като 40 мин. пред ЦибаЛаб.

С добри впечатления съм останал и от лабораторията на Токуда, ама са по-далеч и ми е неудобно да обикалям сутрин преди работа - ходил съм само през почивните дни.

# 39
  • Мнения: 344
Здравейте ! Аз също съм разочарована от именно тази лаборатория Цибалаб . Моят случай с тях е свързан с детето ми ,което е на 12 години и има диагноза Фуликуларен цистит . Близо 2 години по настояване на лекуващия лекар на дъщеря ми , ходихме на изледвания в Цибалаб . Когато сменихме лекуващия лекар ми назначи да дам една урина за изледване на дъщеря ми в Цитопатологична лаборатория и една урина в лаборатория по мой избор . Лабораторията по мое желание беше Цибалаб защото години наред им имах доверие и ми беше най близката лаборатория където можех да отида . Резултатите бяха шокиращи . В Цибалаб изследването " без забележка " а в Цитопатологична лаборатория резултат " Обилие от множество левкоцити и остър гноен възпалителен процес " . Обадих се веднага по телефона в Цибалаб и поисках да разговарям с лекар от лабораторията . Разговорът протече дълго ,като обясних заболяването на дъщеря ми  и като споменах резултатът от Цитопатологична лаборатория лекарката ми каза ,че единственното ,което могат да направят е ново изследване без заплащане . Същият ден ние имахме час за пеглед при лекаря и ми трябваха резултатите от изследванията ,въпреки това се съгласих да направят ново изледване . Отиваме при лекаря на преглед само с едното изследване от Цитопатологична лаборатория и лекарят открива тумор на дъщеря ми в пикочния мехур . Предстой ни операция ! И искам само да вметна , урините които носех за изледване в Цибалаб виждах с окото си как в шишенцето има съсирак от кръв ,а те ми вадиха резултати без забежка . Дъщеря ми винаги има остатъчна урина в пикочния мехур , най - малкото което е в резултатите трябваше да има някаква бактерия ако Цибалаб си вършеха работата ,както трябва ,може би навреме щяхме да се лекуваме правилно и да увладеем ситоацията . Сега нямаше да стигнем до тази тежка диагноза !!! Моят съвет е -  Никога не ходете в Цибалаб !

тези хора са престъпници аз даже не знам дали да вярвам на тестовете които съм правил при тях... не мога да обясня как правят такива грешки...

# 40
  • Мнения: 1
Не ходете в Цибалаб! Направих купчина изследвания там и се оказа, че не са верни. Бях с тежка инфекция, а от там ми дават, че съм абсолютно здрава. В другите лаборатории в които правех излиза съвсем различен резултат. По добре не правете никакви изследвания от колкото да си дава ей така парите. Особено микробиологията им.... абсолютно неверни резултати. Не знам защо не им направят една проверка на тези. Това е абсолютно некоректно.

# 41
  • Мнения: 2
Същото се отнася и за Бодимед - дават неточни резултати за сериозни заболявания...абсfлютно мърлява работа...добре, че дублирах изследванията си, иначе щях да си разбия сърцето с хормони заради hрешни резултати на TSH...По-сигурно е в Ендокринологията, там обаче нямат отношение към обещан час за резултати, а и не знаят какво е он-лайн информиране...Пази боже да се разболееш у нас.

# 42
  • Мнения: 1
Напълно подкрепям с 2 ръце - НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРИТЕ НА МОШЕНИЦИТЕ ОТ ЦИБАЛАБ...
Преди месец и половина ми правиха микробиология на секрет от уретра (по-точно микробиология (с евентуална антибиограма ако се намери находка)/анаеробни бактерии и тест за кандида) - отрицателен резултат за всичко.

Съответно доктора ми изписа лекарства, за да преборим аеробни бактерии (след като не са намерили анаеробни, значи пробваме за аеробни).

След 2 седмици лечение без резултат (и доста изпити ненужни лекарства, заради това, че се доверихме на резултатите от Цибалаб), настоях да направим нови изследвания и отидох в друга лаборатория. Там намериха анаеробни бактерии и съответно антибиограма, като сега по нея пия антибиотик по схема..

Та общо взето заради некомпетентността на Цибалаб (или по-скоро може би не неномпетентност, а това им е бизнеса - да правят възможно най-много изследвания и да прибират парите, а реално дали се обръща внимание на всяка проба или просто се изхвърлят в коша - това клиента не го знае)..

За съжаление и това се е превърнало в бизнес, въпреки, че от това зависи здравето на хората и съответно с колко/какви лекарства ще се тровят..

# 43
  • Мнения: 1 554
И аз да се оплача. Бременна в 5ти месец - изкараха ме, че имам Микоплазма, която е зверски опасна по време на бременност. Не мога да ви опиша какво преживях, имайки предвид, че бебето ми е чакано и изстрадано. Повторих 2 пъти изследването в Геника - и двата пъти няма Микоплазма. А няма и от къде да дойде, тя се предава по полов път, пък аз съм сигурна, както в себе си така и в мъжа си, с който сме заедно от 11 години... Пусках и в Кандиларов - също няма микоплазма. Но се пощурих от тогава. Минаха близо 3 месеца и още съм на тръни от тия глупаци. Но и с Кандиларов съм имала преживелица. Та не знам вече...

# 44
  • Мнения: 223
Някой изследвал ли е там кръвна захар и инсулин. И дали някой си е правил там обременяване с глюкоза? Правих си и показа инсулинова резистентност. Тия дни ще пускам пак изследвания и се чудя пак там ли да ида. Дали поне в тоя тип изследвания са точни или и по тая линия има изревали? Ще съм благодарна за мнения.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт