Razglezeno li e deteto mi

  • 2 736
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 674
На мен също не ми хареса, а съвета да се напъхва одеяло под вратата/прозорците, за да се заглуши рева на бебето и съседите да не го чуват, е умопомрачителен Rolling Eyes.
Предлагам направо да му запушим устата.... Sad
Не мога да разбера кой я е написъл - детски психолог или някоя майка, предлагаща собствения си опит?
Никой не предлага да се носи непрекъснато бебето на ръце, може и просто да се седи/лежи и пак да се гушка и да се играе с него, но не съм съгласна, че трябва да се остави и да се очаква то да се забавлява само на 6 м. - за 5 мин. може и да стане, за повече - вероятно не. Деца, които го правят, просто са се примирили, че няма да получат внимание, независимо от рева, но не съм сигурна дали по-късно няма да платят цената на това примирение /за съжаление наложено от родителите/.
Сега с усмивка си спомням как в първите дни на майчинството пуснах тук тема "Дъщеря ми заспива само в ръцете ми" Grinning. Тогава получих и адекватни съвети, и критики, някои доста сурови, важното е, че оттогава доста преосмислих отношението и очакванията си към бебетата/децата, в посока привързано родителство.

# 61
  • Мнения: 411
Аз съм съгласна с Бо!Детето трябва да се учи да се заиграва само.
Имах един кратък период в който моя син искаше постоянно на ръце,
и то не в кои да е ,а в моите.Дори както казва Бо,той спеше на мен,а аз
подпряна на таблата на леглото.Е,сори,ама т'ва на нищо не прилича!!
А авторката сама трябва да си изгради тактика спрямо детето,да се
ръководи от него.Все някой предмет трябва да му грабне вниманието
и да се заиграе сам... Peace

# 62
  • Мнения: 2 447
Аз пък съм съгласна с голяма част от статията. Peace

# 63
  • Мнения: 583
Всяко дете е различно- едно обича да бъде носено и гушкано постоянно, друго пък не обича много-много ласките. Има деца, които се чувстват по-добре, когато имат точен режим /моето е от тях/, а други когато не им се налага да ядат, спят и пр. под точен час.
Дали може едно бебе на 6 месеца да бъде разглезено? Ами честно казано не знам.
По-скоро съм склонна да твърдя, че може да бъде научено на вредни за едни родители и нормални за други навици- като носене на ръце, заспиване люлеейки се....
И един риторичен въпрос: защо ли децата в домовете за сираци буквално изпитват страх от физическия контакт?

Подкрепям. Моето дете има режим, въпреки това влиза в графата на "глезените" деца, въпреки това не я оставям да се "дере" от плач, за да я възпитам и да се улесня, щото и аз съм човек, да, човек съм, но докато детето ми не изгради елементарни самостоятелни навици, съм само-майка. С риск да повторя Франческа Салиери, макар и перифразирано, няма разглезени деца, има хора, които отричат определено поведение. Иначе, когато става въпрос за бебета, не смятам и съм категорична, че едно бебе може да бъде разглезено, всяко дете е различно, като емоционалност, това е и причината част от тях да търсят близост и контакт, повече от други.

Р.S това мнение го пиша, повече от 1 час, защото дъщеря ми иска да я нося, съжалявам ако съм разводнила мисълта си.

# 64
  • Мнения: 2 018
Е, успях да прочета цялата статия и нали ви казах, че действам по "програма" с пръчка в ръцете.  hahaha
Та и в самата статия пише, че може да се седне на земята и  да се гушка там, а не да се разхожда.

Anelia11 - за какво  успокоение  говориш - ударил ли се е, болен ли е бил? От какво да се успокои?

Какво означава да свикне на ръце, бебето да не е робот, че да свиква или не с разни неща,...

От кога роботите свикват или не с разни неща.  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 275

Anelia11 - за какво  успокоение  говориш - ударил ли се е, болен ли е бил? От какво да се успокои?


Самият ти въпрос ме озадачава... Ти сериозно ли смяташ, че бебето няма нужда от успокоение без да е болно и без да изпитва болка??? Биберона залъгалка за какво служи? Майчината ласка тушира само болка и шоково състояние ли?
Няма смисъл да пиша повече. Очевидно майките не си приличат по подхода към децата си, пък и не е задължително. Важното е всеки да се чувства добре в кожата си. Примерът с децата в социалните домове беше съвсем на място - вярно, че е малко краен, но подсказва някаква логическа закономерност.

# 66
  • Мнения: 202
... Авторката ви сподели, че се чувства изморена от постоянното носене на ръцена детето И. Не се ли замисляте малко от малко, че може да говори в буквалния смисъл "постоянно" ...

Замислям се. И ако това не е нормално за 4 годишно, то е напълно нормално за 6 месечно, там е разликата.


Абсолютно съм съгласна.Както е и нормално майката да откликва на това търсене.Но ,кой както го чувства.

Общи условия

Активация на акаунт