Реклама на кафе за тинейджъри?!

  • 2 273
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 716
Дано рекламата на оптика не се появи по ТВ  Laughing
Но Интернет е достатъчно достъпен за децата.

В началото дори не бях обърнала внимание, че рекламират кафе.
За як купон  Close

# 16
  • България
  • Мнения: 2 164
Линкът на bodra ме разби!
Относно рекламата на кафето - бях озадачена защо цели тази таргет група и даже мислех, че е някакъв заместител на кафето, докато дъщеря ми не донесе една опаковка в къщи - дали й я като рекламна  newsm78
Светът съвсем се обърка..

# 17
  • Мнения: 121
Виждам, че сте се отклонили малко от темата, ама то като стане въпрос за реклами, винаги има какво да се каже. Понякога ми идва да метна нещо тежко по телевизора. Има една тема за най-приятна и най-просташка реклама по ТВ в "Клюкарник". Та там бях споделила своето възмущение от въпросната реклама и чувството на ярост, което ме обхваща, когато го чуя това протяяяжно : "Нямам пауър". Какво да ви кажа? Прави ли ви впечатление, че се рекламират предимно алкохол и храни, с които да се натъпчем, лекарства, с които да облекчим подутите си кореми, и тоалетна хартия? Но бях искрено възмутена от това:
http://www.vbox7.com/play:0341a739
Признавам си, че го откраднах от една мама, която питаше как да го обясни на децата си. Предварително се извинявам, че излязох от контекста на темата.
леле тва е направо ужасно #Cussing out,и да го пуснат по телевизията да го гледат децата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 18
  • Мнения: 186
леле тва е направо ужасно #Cussing out,и да го пуснат по телевизията да го гледат децата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Не са го пуснали. Този линк се върти отдавна в интернет с пояснение, че рекламата не е допусната до излъчване.
Е, има го в интернет, но то какво ли няма там. Confused

# 19
  • Мнения: 121
леле тва е направо ужасно #Cussing out,и да го пуснат по телевизията да го гледат децата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Не са го пуснали. Този линк се върти отдавна в интернет с пояснение, че рекламата не е допусната до излъчване.
Е, има го в интернет, но то какво ли няма там. Confused
ми да то май е по лошо,те децата вече седят само пред компютъра ,а не пред телевизора  Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 1 056
Уф, поне се успокоих, че доста хора не одобряват това, а не съм само аз възмутената.
Чудя се към кого човек може да изкаже възмущението си?
СЕМ ли, нескафе ли, някоя институция за закрила на детето ли, или "Господари на ефира"?

Нали все искаме да сме гражданско общество, апък нищо не правим.
И аз съм в това число на нищо-не-правещите. Само подписвам петиции разни.
Например, толкова много пъти ми се е случвало като сляза от трамвая/спирката е точно под светофара/ и бабите и дядовците директно тръгват да пресичат платното пред и зад трамвая НА ЧЕРВЕНО! Нямат видимост дали някоя кола не го изпревалва в този момент, защото на тях им е зелено и са засилени.
Всеки път ми идва да им крещя - ЗАЩО ПРЕСИЧАТЕ НА ЧЕРВЕНО? НЕДЕЙТЕ ТАКА, ИЗЧАКАЙТЕ ДА СВЕТНЕ ЗЕЛЕНО!
Но, не го правя. А ми предстои скоро да пътуваме всеки ден със сина ми като тръгне на детската градина. Как ще го науча да не прави така, като всички го правят? Май е време да започна да го правя. Имам предвид да им крещя. Така че, ако видите една руса, леко приличаща на скумрия да крещи на хората по светофарите - аз съм!

Това не е никак по темата, ама ми дойде музата Joy

# 21
  • Мнения: 288
 ludmilana, вярно е че сме си овци ... всеки в различна посока ... Трудно ще се обединим около каквото и да било, дори и когато става дума за най-скъпото - за децата ни. То дори и в кооперация с 20 апартамента да живееш, като трябва да се боядисват общите части - се почват едни дебати, едни чудеса, едни сръдни - двайсет души не могат да се обединят и разберат помежду си, а какво остава за големите стада, какито сме "софиянци" в момента... То предимно ние и жителите на още макс 10-на града го отнасяме и реклама и пътища и движение и задръстваници и боклуци и криза за ДГ, за у-ща, за паркоместа, за каквото се сетиш - битовизми, които ни тровят ежедневието. Та поне да се храним здравослоно, та да не цръкнем още утре   Laughing

За изказване на възмущение - може и медии и министерства - на просветата, на здравеопазването и не знам си още къде... Само, че от неотдавнашен опит, да ти споделя - имаше случай на деца в малките класове, в самите часове, междучасия и на територията на у-щата да ходят дистрибутори и да раздават безплатно зрънчо+стикер /или нещо подобно/. Имаше възмутени родители, писаха във форума, възмутени, огорчени, заплашваха и накрая решиха да подадат жалба в Агенция защита на потребителите. Хубаво, аз също приех присърце нещата /въпреки, че още не сме ученици, ама нали и ние ще бъдем/, имаше уговорен ден и час да се подаде жалба,  която да се разпише. И ето какво се случи: отивам аз в уговорения ден с 15-тина мин закъснение и като не виждам никой с подобни намерения, мисля си закъснях и се качвам в администрацията да подкрепя по съвест каузата. Оказва се, обаче, че организаторката на мероприятието е отишла по-рано, подала е жалба /от свое си име/ и си тръгнала.... Питам ги аз къде да подкрепя жалбата, а те ми обясняват надълго и широко как всъщност нямало смисъл защото вече била подадена персонална жалба, а за колективна - не можело само аз, трябвало и други .... Та седях на стълбите с дете на 1,8 г и чаках... чаках ... чаках 1час и 30 мин  - никой не дойде .... Докато отивах за храната на малкия си мислех какви хора трябва да сме, че да сме толкова ...... безотговорни... Това е от мен - просто споделих - малко спамих, но ми олекна. Въпреки този случай, като заклет оптимист, продължавам борбата с вятърните мелници. Така поне съвества ми е чиста и не съм съучастник... Но... на сила хубост не става.
лека нощ   Hug

Общи условия

Активация на акаунт