МАРТ 2009

  • 13 387
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 858
Момичета, отново се включвам с чудесна новина, малко със закъснение, но все пак - на 10.03 Dez е родила син - Тобиас - с завидните мерки 4 кила и 51 см. Да и е жив и здрав големия юнак!  smile3525

Извинявам се от името на вестителката, но не е имала възможност да пише по рано  Hug

# 286
  • София
  • Мнения: 673
Честито на новородилите мамчета:) Да са ви живи и здрави малките съкровища.


SZA, за цитрусите не съм съгласна с твоята педиатърка. Това са плодове, нетипични за нашите широти, затова не се препоръчват. В това поне са категорични всички статии, които съм чела за кърменето. Разбира се, ако ядеш по един банан, вероятно нищо няма да стане, но ако прекалиш, може да има и лош ефект.

# 287
  • Мнения: 5
Честита дъщеричка на Вече жена му да е жива и здрава и много щастлива.
Честит син на Дез жив и здрави много щастлив.

# 288
  • Мнения: 267
Дез,честито ти мъжка рожбичка,= да те направи най - гордата мама на света   smile3525
И на двете в един ден ни падна тапата на 8 март и на един и същи ден сме родили  Hug

# 289
  • Мнения: 2 495
Честити бебенца на Вече жена му и Дез!!  bouquet

# 290
  • Мнения: 660
Честито на Вече жена му за малката принцеса.Нека е жива и здрава и много щастлива.
Честит син и на Дез - жив и здрав и много усмихнат.

# 291
  • Мнения: 3 379
glafira, педиатърката ни е алерголог по специалност, завежда кърмаческо отделение в болница - мисля, че нямам компетенциите да оспорвам твърденията й. Освен от нея, черпя информация и от други места - например имам ето тази книга за кърменето, много добро издание (препоръчвам го горещо) - там също пише, че няма никакви ограничения за храните при кърменето. В Библиотеката на Кърмаческия също има нови статии, които разглеждат въпроса - там пише, че специална диета не е нужна, стига да няма обремененост за алергии. Ето един пример. . В доста книги, с които съм се сдобила, както български, така и чужди, пише същото. Разбира се, мога да ги цитирам, ако някой се интересува.

Искам да отбележа, че не споря по въпроса, просто споделям опит и мнение - както моето, така и на специалист. Всеки сам си решава.

Tony_st, и двата слинга са ми подарък - този с халките е купен от Англия, а торбата - от Щатите, така че не знам тук къде може да ги има... Но в тази тема е доста подробно обсъдено и има линкове към сайтове, които продават слингове от всички видове.

Nikita, този модел, за който говориш, мисля, че е слинг-шал и досега от това, което изчетох, май е най-удачният вариант. Аз обмислям да си ушия...




Ей, супер, още две бебета.

ДЕЗ, честит ти син - мъжка майка си ти, браво на теб. Да ти е жив и здрав, батковците да го слушат и глезят Simple Smile

Вече жена му, честита принцеса! Много здрава и красива да бъде!

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 19:31 от SZA

# 292
  • Мнения: 819
Честито бебче на Вече жена му и на Дез!!!

Ето ги и моите съкровища - каката отменя мама  Laughing  http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=341156&pid=11052610
http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=341156&pid=11052610

# 293
  • Мнения: 105
Дез, Вече жена му, честити ви бебчета! Да растат здрави и щастливи   bouquet
Относно цитрусите, за които навсякъде пише,че не трябва да се ядат при кърмене, моята АГ ми каза, че това било в сила едно време като се ядяха само по Нова година и в днешни дни не са проблем тъй като ги има целогодишно и можем да ги консумираме често.

# 294
  • София
  • Мнения: 5 761
Честити рожби на Дез и Вече жена му! Да си ви живи и здрави!    bouquet  bouquet  bouquet

# 295
  • Мнения: 819
http://www.sleepywrap.com/  SZA , ето за този говоря

# 296
  • Мнения: 1 734
Честити малки бебочета  на Дез и Вече жена му! Да си ви живи и здрави, много да слушат и много да радват мама и тати! 

# 297
  • Мнения: 120
Здравейте!
Благодаря на всички за милите пожелания!  Hug Hug Hug
Днес ни изписаха и сме малко изморени така, че утре ще вляза да пиша подробности.

# 298
  • Мнения: 267
Родилите мами да помагат-сега го изкъпахме малкия и пъпчето му беше с малко кръв и залепнала марля и се притесних сега като му кърви да не се възпали,дайте съвет,изчистих го със спирт,ама много ми е трудно да завивам тая марля ( вие каква марля ползвахте,моята е ужасна,малка и раздърпана ).Много сложна процедура с този пъп,педито каза да му ръся обилно сулфатиецол ( пудра ) изсушавала  newsm78.Не знам , ама много се шашкам на такива работи,които не са толкова опасни  Rolling Eyes

# 299
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Хайде всички в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт