за суровите плодове и за попарата

  • 1 698
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пъпеша става горчив и смесен с обикновено мляко......пробвала съм

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз със суровите плодове започнах от края на 5 началото на 6 месец, но пасирани, все пак нямаме зъбки.  Laughing Но в адаптивното мляко доста п рано съм слагала банан. Става супер, по късно пробвах и с пъпеш, праскова и круша.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
За пъпеша и аз разбрах, че горчи като и направих кисел, тя милата хапна две лъжици и ме гледа странно добре, че го опитах.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 503
Копче, серозно ли говориш, ще ме накараш да си направя малко пъпеш с адаптирано за мен си, някак чудно ми се струва, но може. Май другия път ще му го дам чист пъпеша, добре, че ме светна, мерси много bouquet bouquet.
Само не рабрах какво е АМ?
Ами пробвай- да видиш! yes
АМ- адаптирано мляко. За по-кратко newsm53

# 19
  • София
  • Мнения: 15 241
nezistratieva , ябълката съм я дала когато Иво е бил на 7,5 месеца, значи бананът е бил преди това, но не съм записала в дебелия тефтер. Апропо, аз съм от рано захранилите майки.

# 20
  • Мнения: 3 379
Аз захраних късно, на навършени 6 чесеца, така че надали ще съм ти ориентир, но никога не съм давала сварени плодове. Още от самото захранване започнах със сурови, но разбира се плодовете (освен банан) влязоха в схемата на ядене чак към 7-8 месец. Така че смятам, че вече можеш спокойно да даваш и сурови, започни от банан, круша... след това ябълка.

# 21
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Как понесоха бебките пъпеша? Нашият педиатър ни наложи вето върху пъпеша и динята. CryОбясни ми, че до навършване на 1 година, на децата не се давали тези два плода поради това, че се получавал проблем с тяхното усвояване от червата на бебето. #Crazy
Появявала се диария, понякога придружена дори с кървене.Вярно ли е това? Thinkingс

# 22
  • Мнения: 7 837
Появявала се диария, понякога придружена дори с кървене.Вярно ли е това? Thinkingс
За пъпеша и моя педиатър ни предупреди, че може да доведе до стомашно проблеми.

Последна редакция: чт, 11 авг 2005, 19:07 от Casey

# 23
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
И още един въпрос, ако може. Confused
Само на нас ли ни забраниха бананчето, защото било "вносна и тежка храна" newsm78
Мишо вече е на почти 6 месеца, похапва пюрета и от плодовите яде и с банан и не ми е създавал проблеми Thinking
Виж, когато му направих сок от праскова, той получи обрив. ooooh!

# 24
  • Мнения: 7 837
Може би заради това трябва да поизчакате и с банана  Thinking

# 25
  • Мнения: 844
Може би заради това трябва да поизчакате и с банана  Thinking
Може би? newsm78

# 26
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Благодаря ви! bowuu
Много ми стана неприятно, защото съседчето е само с една седмица по-голямо от нас и си папка без прблем и праскови, и други работи! Close
То си е вярно, че всяко бебе е различно, но аз си мисля, че моето пуйче е най! hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 6 183
Появявала се диария, понякога придружена дори с кървене.Вярно ли е това? Thinkingс
За пъпеша и моя педиатър ни предупреди, че може да доведе до стомашно проблеми.

Нали казват за пъпеша, че е храна, която не се съчетавала с нищо. В смисъл, че и за възрастни е полезно да се яде самостоятелно, защото иначе трудно се усвоява.
За динята не знаех, ама то с това инжектиране с карбамид Close
И то какво остана: мъхестите (праскови) били алергрни, банана бил алерген, горските (ягоди, малини, къпини, боровинки) били алерген. Май останаха ябълки, круши и сливи. А-а-а и грозденцето май е хубаво и полезно

# 28
  • Мнения: 269
Момичета, знаете ли докога е опасно/в смисъл може да възбуди алергия/даването на храни с глутен?
Въпроса ми е относно нещастната попарка, от която не искам да лишавам бебчо.
До сега съм май от ранно захранващите майки, ама ей тука ме хванаха натясно... smile3506

# 29
  • Мнения: 3 663
десир - глутен след 7 навършени се дава по принцип
а не мисля, че ще лишаваш бебочко от нещо, ако не му даваш попарка Simple Smile по-скоро го лишаваш от млякото, което на вашата възраст е далеч по-полезно от нормалните въглехидрати в попарката Simple Smile

nezistratieva - и таня не тачи банан, ама никак! и на каша даже не го яде, освен ако не е примесен с друг плод
но бананите по принцип са с много нишесте и направо може да се нахрани бебето с тях и не стават за обикновен десерт както другите плодове

ох, аз забравих да отговоря на същинския въпрос  Embarassed - сурови плодове давам от 7я месец  - ябълки, круши, пъпеш, диня, праскови, кайсии (последните две обелени), череши .. май това е..
от всичките давам по малко за десерт след пюрето на обед и кашата следобед
бебка ги обожава и се омазва до пъпа, защото си ги ръфка самичка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт