за маската с аспирин и розова вода

  • 25 889
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз не смея да я пробвам тази маска - за моята сравнително чувствителна, тънка, много светла и по-скоро суха кожа, комбинацията от ацетил-салицилова киселина и силно алергенен продукт като меда най-вероятно ще доведе до крайно нежелани последствия Rolling Eyes
Но понякога ми се появяват черни точки на носа и май ще опитам маската с белтък и царевично брашно следващия път Thinking
И аз не смея, само като си представя аспирин върху лицето ми и ме обхваща ужас. CrazyНо все пак има достатъчно видове домашни маски,тъй че споко. Wink

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 23:36 от КАРЧЕВА

# 61
  • Мнения: 13 624
И аз преди не смеех...но реших веднъж да пробвам и от тогава съм толкова доволна, че вече не си ексфоалирам лицето с нищо друго!

# 62
  • Мнения: 372
Аз не смея да я пробвам тази маска - за моята сравнително чувствителна, тънка, много светла и по-скоро суха кожа, комбинацията от ацетил-салицилова киселина и силно алергенен продукт като меда най-вероятно ще доведе до крайно нежелани последствия Rolling Eyes
Но понякога ми се появяват черни точки на носа и май ще опитам маската с белтък и царевично брашно следващия път Thinking
И аз не смея, само кат оси представя аспирин върху лицето ми и ме обхваща ужас. CrazyНо все пак има достатъчно видове домашни маски,тъй че споко. Wink

Да, аз иначе редовно използвам маската с хума, мляко и зехтин Simple Smile Но аспирин и мед... Stop

И аз преди не смеех...но реших веднъж да пробвам и от тогава съм толкова доволна, че вече не си ексфоалирам лицето с нищо друго!

Аз по принцип не използвам ексфолианти Simple Smile Кожата ми е тънка и ексфолирането не ми се отразява никак добре. Само пяна/гел за лице и от време на време подхранваща маска.

# 63
  • Мнения: 11
Направих маската вчера след като прочетох темата.За щастие имах аспирин на Байер и розова вода и мед,но захаросан....
Разтворих аспирина в розова вода-стана на фин пясък,точно като ексфолиант!Нанасях го и го закрепях на лицето си с един пръст докато лицето ми се покри.
стоях така 15-20 мин,като то само нанасянето беше 10,но не е трудно.Бързо изсъхва и пръсках с термална вода отгоре-нямаше как с розовата.
Към края се реших да намажа малко мед отгоре за да стане по-стабилно и да мога да разтъркам.след това го измих.
Искам да кажа,че аз съм със СУХА към нормална кожа,но никак не ми навреди.Мислех ,че може да щипе малко,но не усетих нищо ,дори на местата където имах случайни пъпки ,които току що бях "издрала".
Аз ползвам ексфолиант всеки ден понеже ползвам Проактив,а той е с частици,така че не забелязах разлика,НО черните точки изчезнаха!!!!!!!!Аз ги имам само по носа и са доста малки,защото ако ми се появи леко по-голяма я ликвидирам,но със ситните не мога да се боря.Така че много се зарадвах като видях ,е носът ми е толкова чист и то без да съм му нанасяла тежки повреди с ноктите си Laughing

Пробвайте!Само за меда нямам наблюдения...... Peace

# 64
  • Мнения: 11
Хаха,сега като се замисля.....моят Проактив свършва и може да го заместя с аспирин-като гледам свърши повече работа.

А маската с хума съм си я правила отдавна ,преди кожата ми да стане суха.........но много ми изсуши кожата това чудо-то си е за мазна кожа.....Аспиринът със сигурност е по-добър за мен.

А мислите ли ,че има избелващо действие?Опитвам се да се отърва от стари белези #2gunfire

Четох в книгата за маска с картоф с/у белези.Някой има ли мнение????????

# 65
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Пробвах я вече 2 пъти и съм страшно доволна.Кожата ми изглежда супер. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 650
И аз се чудя да пробвам ли, но кожата ми е суха и чувствителна.. Но от 1 път нищо няма да ми навреди.

# 67
  • Мнения: 351
И аз се чудя да пробвам ли, но кожата ми е суха и чувствителна.. Но от 1 път нищо няма да ми навреди.
Моята кожа е много суха и чувствителна. Правих маската с аспирин+ 2-3 капки розова вода и мед вече 2 пъти и съм страшно доволна. Няма зачервяване, парене и опъване. След нея слагам подхранващ крем.

# 68
  • Мнения: 422
Правих я 2 пъти тази и разлика много не виждам,но определено при мен не изсушава кожата..все така си е мазна Thinking

# 69
  • Мнения: 30
Направих маската вчера след като прочетох темата.За щастие имах аспирин на Байер и розова вода и мед,но захаросан....
Разтворих аспирина в розова вода-стана на фин пясък,точно като ексфолиант!Нанасях го и го закрепях на лицето си с един пръст докато лицето ми се покри.
стоях така 15-20 мин,като то само нанасянето беше 10,но не е трудно.Бързо изсъхва и пръсках с термална вода отгоре-нямаше как с розовата.
Към края се реших да намажа малко мед отгоре за да стане по-стабилно и да мога да разтъркам.след това го измих.
Искам да кажа,че аз съм със СУХА към нормална кожа,но никак не ми навреди.Мислех ,че може да щипе малко,но не усетих нищо ,дори на местата където имах случайни пъпки ,които току що бях "издрала".
Аз ползвам ексфолиант всеки ден понеже ползвам Проактив,а той е с частици,така че не забелязах разлика,НО черните точки изчезнаха!!!!!!!!Аз ги имам само по носа и са доста малки,защото ако ми се появи леко по-голяма я ликвидирам,но със ситните не мога да се боря.Така че много се зарадвах като видях ,е носът ми е толкова чист и то без да съм му нанасяла тежки повреди с ноктите си Laughing

Пробвайте!Само за меда нямам наблюдения...... Peace
И аз я правих със захаросан мед, супер екфолира. Но мисля, че всеки ден да се екфолираш не е много полезно. Прочети в темата за добрата козметика, там CI, който е химик и се занимава с козметика каза, че екфолирането всеки ден не е много подходящо Peace

# 70
  • Мнения: 11
Направих маската вчера след като прочетох темата.За щастие имах аспирин на Байер и розова вода и мед,но захаросан....
Разтворих аспирина в розова вода-стана на фин пясък,точно като ексфолиант!Нанасях го и го закрепях на лицето си с един пръст докато лицето ми се покри.
стоях така 15-20 мин,като то само нанасянето беше 10,но не е трудно.Бързо изсъхва и пръсках с термална вода отгоре-нямаше как с розовата.
Към края се реших да намажа малко мед отгоре за да стане по-стабилно и да мога да разтъркам.след това го измих.
Искам да кажа,че аз съм със СУХА към нормална кожа,но никак не ми навреди.Мислех ,че може да щипе малко,но не усетих нищо ,дори на местата където имах случайни пъпки ,които току що бях "издрала".
Аз ползвам ексфолиант всеки ден понеже ползвам Проактив,а той е с частици,така че не забелязах разлика,НО черните точки изчезнаха!!!!!!!!Аз ги имам само по носа и са доста малки,защото ако ми се появи леко по-голяма я ликвидирам,но със ситните не мога да се боря.Така че много се зарадвах като видях ,е носът ми е толкова чист и то без да съм му нанасяла тежки повреди с ноктите си Laughing

Пробвайте!Само за меда нямам наблюдения...... Peace
И аз я правих със захаросан мед, супер екфолира. Но мисля, че всеки ден да се екфолираш не е много полезно. Прочети в темата за добрата козметика, там CI, който е химик и се занимава с козметика каза, че екфолирането всеки ден не е много подходящо Peace

Ами,сигурно не е....Ама те са 3 стъпки и аз си ги ползвам както са си.Понякога заменям с измивен крем.....според настроението си.Поне кожата ми е гладка!Общо взето сменям грижите според сезона и нуждите..

# 71
  • Мнения: 2 229
katalina69, в никакъв случай не си прави маската с аспирина всеки ден! Naughty Ако си със суха кожа, се прави веднъж седмично, ако толкова държиш - 2, обаче повече, си е убийствено, страшно много изтърква. Просто в останалото време, използвай някой по-лек ексфолиант. Simple Smile

Аз използвам друг ексфолиант веднъж седмично, а тази маска 1 път в месеца...като гледам да я правя в някой ден, като знам, че на следващия няма да излизам...и след това 2-3 дни съм с фактор 25. И при мен, поне няколко дни след това, кожата е страшно гладка, не си представям да я ексфолирам повече.

# 72
  • Мнения: 11
katalina69, в никакъв случай не си прави маската с аспирина всеки ден! Naughty Ако си със суха кожа, се прави веднъж седмично, ако толкова държиш - 2, обаче повече, си е убийствено, страшно много изтърква. Просто в останалото време, използвай някой по-лек ексфолиант. Simple Smile

Аз използвам друг ексфолиант веднъж седмично, а тази маска 1 път в месеца...като гледам да я правя в някой ден, като знам, че на следващия няма да излизам...и след това 2-3 дни съм с фактор 25. И при мен, поне няколко дни след това, кожата е страшно гладка, не си представям да я ексфолирам повече.

O,аз маски правя много рядко.Даже с аспирина я пробвах наскоро и ми хареса,ама чак пък всеки ден.Бих я правила за черните точки ,но напоследък нямам често и няма смисъл.
Иначе лоши ефекти не съм забелязала.Тя кожата ми е суха,но като си сложа крем всичко се оправя.Нямам проблем с белене и лющене или зачервяване....
Сега си поръчах ново за измиване на Biore ама нямам идея какво ще е.Уж по-нежно,утре ще го пробвам.

# 73
  • Мнения: 2
Здравейте! Аз също пробвах тази маска, но... прекалих с аспирина Confused Сложих 4 аспирина и малко розова вода, държах я 5 мин и след това около час си правих студени компреси, тъй като кожата се беше зачервила ужасно много  Rolling Eyes Като изключим това, тенът ми се избистри, а луничките ми почти не се виждат, но не знам дали е хубаво да се третират луничките по този начин? Като цяло е добра маската но... не прекалявайте като мен с аспирина   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт