За нас, за състоянието на планетата и какво можем да направим! 4

  • 20 080
  • 458
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 858
ARGHT... Съгласна съм с теб и много си прав за "полуфабрикатните реалности" но нали именно затова говорим за настъпващите промени,за осъзнаването,за това да скъсаме с този модел и да разберем и повярваме в собствената сила на вълшебници-създатели  Wink за поемането на отговорността в наши ръце.....и т.н. и т.н. Искаме  ли да продължаваме да хрупаме пуканки на дивана пред нечие чуждо кино?

# 406
  • Мнения: 1 586
dennis, щом сме тук значи ни е писнало от замразени мутри по нашите екрани и излъчването на микровълнови печки в съзнанието ни. Искаме промяна към нормалното състояние и аз лично за себе си откривам, че е много по-лесно отколкото съм очаквал. Никакво съпротивление - в един момент усещанията ми потекоха по линия сякаш някой неща от предишния свят никога не са били.
Връзката обаче не се реже лесно с "латексовите киномани", сред които има хора, които обичам, уважавам и са важна част от душата ми. Една доста чувствителна част, която не мога да пренебрегна в никакъв случай. Или поне не виждам нормален път за това... Или просто не съм "потекъл" натам  Laughing
Имам нужда от хората също толкова, колкото и от самотата. Те са любимите ми животни веднага след Златните ретривъри  Hug

# 407
  • Мнения: 19 339
ARGHT... , има голяма логика в това, което казваш за намаляване на земеделската продукция. Аз досега честно да си призная не съм се интересувала от какво и как се произвежда биогоривото, но всичко, което видях е ужасно несправедливо.

Темата ви е много интересна и ще поглеждам по-често насам Simple Smile

# 408
  • Мнения: 858
ARGHT...   Peace  Ние изначално сме създадени като обществени същества и не можем да избягаме от това. Но света , който сме създали е толкова не комфортен, толкова ни потиска, принуждава човека да прави всичко възможно , за да избяга от него.

От друга страна обаче, когато бягаш започваш да усещаш, че друга възможност не съществува. Как да намерим правилното съчетание на едното и другото – това именно би ни позволило да се издигнем на следващото ниво на съществуване, когато вече знаем как да направим този свят комфортен и когато знаем как да се обединим с всички останали хора, запазвайки своята индивидуалност. Heart Eyes

В_и_В_и   Hug Света е това което е.

# 409
  • Мнения: 957
ARGHT... , щом продължаваш да чувстваш близки до теб някои от киноманите, нормално е да не късаш връзката. Може би си има своето "защо".


В_и_В_и , енергия може да се черпи от слънцето, въздуха и водата без да бъдат унищожавани земни площи. За сметка на тях обаче, ще бъдат засегнати нечии финансови сметки и мисля, че оттам идват всички подобни проблеми.


e4o_me4o , вкъщи съм правила курса на Норбеков поради липса на друга възможност. Добре е да се направи, но още по-добре е след курса да се продължи с всичко научено. В противен случай няма полза, тя ще бъде само временна. Поради липса на лична отговорност ни е трудно да се грижим сами за себе си. Винаги е по-лесно в група по час, график, задължение, отговорност към другите....


Вела, благодаря ти! Hug 


dennis   Hug

От друга страна обаче, когато бягаш започваш да усещаш, че друга възможност не съществува. Как да намерим правилното съчетание на едното и другото – това именно би ни позволило да се издигнем на следващото ниво на съществуване, когато вече знаем как да направим този свят комфортен и когато знаем как да се обединим с всички останали хора, запазвайки своята индивидуалност. Heart Eyes

# 410
  • Мнения: 3 069
Здравейте момичета.
Имам много да наваксам с четене, и когато ви изчета ще се включа.
Хубав ден на всички!

# 411
  • Мнения: 5 084
dennis, ...
Имам нужда от хората също толкова, колкото и от самотата. Те са любимите ми животни веднага .....

 newsm10
Наистина ли по-различното ви усещане за живота налага изцяло ново човешко обкръжение ?! Аз никога не съм изпитвала подобна потребност. Така си се чувствам перфектно и мисля, че една от красотите на живота е в различието на мисленето и светоусещането. Аз ще правя каквото и както го чувствам, нека и другите  имат тази свобода, пък дори и действията им да са изцяло противоположни на моите.
Разбрала съм, че наготово  "истини" никому не са нужни и никога не водят до осмисляне и промяна, освен ако човек сам не усети в себе си такъв импулс и нужда.

  bouquet Уханието на  пролетните дръвчета създава страхотна атмосфера.

# 412
  • Мнения: 858
Исках да ви споделя,че в Италия утре се организира всеобща медитация за пострадалите при земетресенията в страната.Медитацията е от  21.30ч до 22.30ч местно време или по нашему 22.30ч-23.30ч.Който може и има желание нека се присъедини  Hug

# 413
  • Мнения: 957
dennis , за съжаление аз няма да мога да се включа в посочения час, но вярвам, че много хора ще бъдат съпричастни!  Heart Eyes


Vesito_T , при мен нямаше "налагане", нямаше нещо, което стана със сила. Поддържам и стари приятелства, но по различен начин. Някои от преди разискваните теми просто не ме интересуват вече. Което не пречи да се срещам отново с "киноманите".
Точно това е и за отношенията ни с хората, и за отношението към нас самите - "Аз ще правя каквото и както го чувствам". Heart Eyes


emoli    Heart Eyes

# 414
  • Мнения: 957
         


Ако едно дете ви направи този жест, ще замълчите ли?....


Ако вътрешното ви дете го направи, за да спре вашите мисли и действия на възрастен поне за момент - ще има ли успех
?....

# 415
  • у дома
  • Мнения: 708
С тези дълбоки сини очи на Кристал4е- едва ли някой ще устои.



 

# 416
  • у дома
  • Мнения: 708
Цитат
Когато шестото чувство се включва към останалите пет сетива, те всички заедно създават седмо чувство. Това седмо чувство според Майсторите се нарича „нужно състояние”, което помага да се долови Светлината...

У човек, който има шест сетива, почти автоматично се включва седмото чувство.
Шестото чувство ни позволява правилно да изберем пътя. А седмото чувство ни дава възможността който и да било път да превръщаме в нужния. Човек не само избира кой път му е нужен, а управлява бъдещето, като използва знанието си относно това, което предстои.

Dennis, а какво се случва според Норбеков, ако някое от сетивата липсва? Т.е. ако например си незрящ или глух или ти е увредено обонянието и т.н. Означава ли това, че на тези души пътят им към 6-то и 7-то чувство и оттам към Светлината е отрязан по подразбиране?  newsm78 Или се разглежда само идеалният случай..

# 417
  • Мнения: 858
Dennis, а какво се случва според Норбеков, ако някое от сетивата липсва? Т.е. ако например си незрящ или глух или ти е увредено обонянието и т.н. Означава ли това, че на тези души пътят им към 6-то и 7-то чувство и оттам към Светлината е отрязан по подразбиране?  newsm78 Или се разглежда само идеалният случай..

Фастъче,първото нещо което ми мина през ум прочитайки написаното от теб ,беше че не бива и не можем да приемаме казаното или написаното от някого било то и име познато на много хора като чиста монета.Това е тяхната истина,ние можем да имаме подобна или напълно различна.В случая когато нещо се е покрило с моята гледна точка съвсем неозначава,че така е и с другите хора.Норбеков незнам какво казва за незрящите например.Предполагам с неговите упражнения им помага да се научат да виждат макар и не с очи....А "отрязване" на път към развиване на сетивата няма според моето разбиране и виждане както и в цитата не го откривам,освен ако човек сам не го желае и съответно не си е сам отрязъл възможността за това.Хубав въпрос не би ми хрумнало да го погледна така на писанието.Благодарско за което  Hug Норбеков споменава основните сетива който притежават хората,но това не означава че няма отклонения от правилото.Както неозначава,че те биват развивани точно в този ред.Реда е направен от хората за да има прегледност,по тази логика кой казва коя е 1ва и коя 5та чакра.Това е условност,за да можем да възприемем стройно информацията с мозъка си.Вече говорихме за това колко уникални сме всички ние.Не би могло всички да сме еднакво добри със сетивността,но можем и е в наши ръце да я развиваме.Тези хора който например са незрящи или имат проблем със слуха са в пъти с по-добра развита сетивност и интуиция ,защото се е наложило да развият нещо много по-добре и силно за сметка на другото,което са загубили.Знам,че според Синелников може да се обучат незрящи хора да виждат с мозъка си. Rolling Eyes как става това искам да знам наистина силно,защото това може да помогне на толкова много хора...

П.С. Хрумна,че под това човек да има 6 сетива,автоматично се развива седмото...може би се има предвид под развити такива.Защото може на практика да не сме слепи и глухи физически...но да сме много осакътени от към каквато и да е развита сетивност и обратното,да сме неми и незрящи,но да имаме чудесно развити 6 сетива...

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 13:03 от dennis

# 418
  • Мнения: 858
tonimar   Hug Отговорът ми е .ДА!
 Един от най-важните аспекти от нас е вътрешното ни дете, т. е. това дете, което живее в нас. Всъщност ние имаме в себе си много деца; имаме деца на различна възраст, от всички периоди на своето детство- от вътрешното бебе чак до годините на пубертета. Имаме в себе си едно много чувствително, емоционално дете. Точно това чувствително дете е основата на нашите емоции. Следователно, за да влезем в контакт с нашите емоции и за да можем да ги приемем ние трябва да оставаме във връзка с точно това дете. Има и едно играещо дете. Това дете иска да се забавлява, то умее да прави това, защото всички като малки деца сме умели прекрасно да се забавляваме. Всички имаме също така в себе си дете, което е радостно, искрящо, развеселено, то следи за случай, в който да се забавлява. Ние имаме в себе си също така едно магично дете – естественно свързано с магията на вселената. За съжаление по-голяма част от нас губи връзката си с него в процеса на съзряване. Бидейки деца ние сме имали непосредствен достъп до други измерения. У нас има и едно умно дете. То е този аспект от нас, който всичко знае и вижда. Знае истината и говори само истината. То знае какво чувства и какво чувстват околните. То умее да се промъкне пред фасадата на искуствеността, така популярна в света на възрастните. Добре е да започнем от контакта с външни истински деца, за да влезем във връзка с нашите подличности. Много от нас са почувствали всеобхватното разбиране по време на зрителен контакт с малко дете. Много, наблюдавайки играещи деца, са имали желание да се позабавляват. Понякога детето на улицата или в магазина ще ни каже нещо толкова мъдро и дълбоко, че ние имаме чувството, че това дете знае много повече отколкото ние самите. Децата отразяват нашето вътрешно дете.
Вярвам, че точно това вътрешно дете е най-важния аспект, с който трябва да влезем в контакт. Защо? Отговорът е прост- ние сме духовни личности, идваме на този свят като деца. Детето е тази частичка от личността, която е най-близо до нашата духовна есенция. Новороденото всъщност е чиста духовна есенция. Затова точно толкова дълбоко ни вълнува, когато сме близо до малки деца, тогава виждаме отражението на собствения си дух. Колкото повече влизаме в контакт със своето вътрешно дете, толкова по-близо сме до своята истинска духовна есенция. Култивирането на нашата връзка с вътрешното ни дете автоматично дава възможност да се свържем с тази есенция, която тогава можем напълно да изразим.
Влизането във връзка със своето вътрешно дете е важно също и поради това, че то има ключ към нашата креативност. Всички знаем колко творчески са децате. Те без край създават...
Другият важен повод да се свържем с вътрешното си дете е фактът, че то има ключ към близостта във връзките с другите хора. Детето е тази частица от нас, която чувства най-дълбоките емоции, която наистина умее да обича, която е чувствителна, отворена и беззащитна.
За съжаление по-голяма част от нас е отблъснала или е забравила за своето вътрешно дете. Много рано сме открили, че светът не е сигурно място. Така че рано сме започнали да изграждаме защитни стени около детето. Структурата на нашата личност е така конструирана, че колкото е възможно по-добре да предпазва тази чувствителна, деликатна есенция. Тези защитни стени стават все по-тежки. Ние създаваме също така все повече механизми, пречещи ни да преживяваме това невинно дете. В крайния етап се стига дотам, че то е засипано с купчина отломки вътре в нас. И точно в това състояние функционират по-голяма част от нас. Детето е скрито така дълбоко, че дори не знаем, че то съществува. Подобно на автомати, задвижвани от нашите защитни системи и механизми за преживяване. Ние забравяме, че правим това, за да пазим своето вътрешно дете. А то страда, тъй като неговите потребности не са удовлетворявани. Детето никога няма да ни напусне, няма да порасне, няма да умре! То е в нас през целия ни живот. Неговите потребности стават наши потребности. Ако не ги осъзнаваме, то без да искаме, през цялото време ще се стремим да ги удовлетворим.
Детето отчаяно напомня за удовлетворение на своите потребности и на подсъзнателно ниво точно това става главна мотивация за нашите действия.
Така че контактът с вътрешното ни дете е истинско предизвикателство. Предизвикателството е съзнателната грижа за него. Съзнателното удовлетворяване на неговите потребности. Това автоматично ще ни позволи да достигнем до равновесие и да определим своята система от ценности в живота. Всяко дете се нуждае от любов, внимание, контакт, радост, възможности за честно, креативно изразяване на себе си. Ако му дадем възможност да направи това, цялата наша личност ще се хармонизира по здрав и уравновесен начин. Най-сетне ще можем да бъдем напълно себе си.

# 419
  • Мнения: 858
Как да влезем в контакт с вътрешното си дете?

Има много начини. Ние можем да направим това практикувайки пеене, танцуване, рисуване, забавления, да бъдем с деца, детски забави. Можем също така да пребиваваме в лоното на природата и например с животни.Децата обичат животни.
Можем да позволим на детето да изрази това, което му е нужно, работейки с огледалото. Това е много просто. Погледни се в очите и попитай своето вътрешно момиченце или момченце : Какво мога да направя днес за Теб? Какво искаш? Почакай да ти отговори и НАПРАВИ ТОВА. Може да иска да отидете за сладолед или на разходка? Изпълнявай ежедневно поне една молба на своето дете и твоя живот ще започне да се променя. Заставай веднъж дневно пред огледалото и казвай на своето дете: Обичам Те и никога няма да Те напусна!
Друг начин за осъществяване на контакт с вътрешното дете е редовното практикуване на визуализация за среща с вътрешното дете.
Никога не е прекалено късно да изживееш щастливо детство. Heart Eyes



всичко това е от една лекция на Ева Фолей

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 11:50 от dennis

Общи условия

Активация на акаунт