Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 17
Здравейте мами,
Искам бебенцето в корема ми да има хубаво име и като разбрах, че ще е момиченце направо подскочих от радост, но после се оказа, че нямам измислено име. Не съм на принципа, че трябва да се кръсти на баба, дядо или роднина.

Името, което избрах е Рея. Опитах се да подпитам приятелки, но се оказа, че не са чували такова име и не го открих в нито един именник, затова Ви моля за съвет- как го приемате? Не съм го споделила с таткото дори, защото се страхувам как ще реагира. newsm78

# 1
  • Мнения: 96
Щом ти харесва, защо НЕ Hug
Интересно е и няма да има други деца с подобно име на площадката или в детската градина Peace
Сподели го с таткото, все пак и той трябва да се съгласи Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Кучешко е, има доста кучета Рея. Иначе звучи добре.

# 3
  • Мнения: 9 814
Из облаци се рея като птица...
Ей така ми звучи. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 44 122
Чак несъществуващо....има си го името...на мен лично не ми допада, но щом ти харесва, ако и на таткото харесва - къщавайте детето така... Wink

# 5
  • Мнения: 3 804
чувала съм го ,но не ми харесва. Peace

# 6
  • Мнения: 66
Първата ми асоциация беше Рея Силвия (майката на Ромул и Рем) Simple Smile
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D1%8F_%D0%A1%D0%B8%D0% … D0%B2%D0%B8%D1%8F

# 7

Не ми харесва.
Дея бих избрала - име, образувано  от стб. глагол 'деатн' - работя, действам. Пожелателно име да е трудолюбива.
Или Деяна.


 

# 8
  • Мнения: 530
Не ми харесва .РАЯ ми допада повече.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не ми допада.

# 10
  • Мнения: 17
Благодаря ви, момичета.
Рая има под път и над път, а на мен ми навявя асосиации за турското робство. Изборът с таткото се оказа по-труден отколкото съм предполагала. Ще го премисля пак.  Thinking но вече нито едно не ми хрумва.

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
На мен ми харесва.

# 12
  • Мнения: 6 993
Хубаво е Рея, да.
Рядко, но не и измислено Wink И моята асоциация беше с Рея Силвия.

# 13
  • Мнения: 540
Кучешко е, има доста кучета Рея. Иначе звучи добре.
и на мен така

# 14
  • София
  • Мнения: 10 331
Харесва ми, пък. На мен ми навява асоциации с лъч светлина/надежда/рентгенов  Whistling (ray).

# 15
  • Мнения: 9 441
 Naughty Не ми харесва.

# 16
  • Мнения: 194
Важното е на теб да ти харесва, и на таткото...
Аз например съм твърдо за християнски имена и това си е мое мнение...
Една приятелка си кръсти детето Лада, в първия момент някои приятели се смяха, че звучи подобно на Москвич Joy, но сега вече не е така, с всяко име се свиква и ако човека ти харесва, започваш да харесваш и името, а не обратно..Това мисля Peace

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 11:19 от mia_ata

# 17
  • Мнения: 148
Кучешко е, има доста кучета Рея. Иначе звучи добре.
  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 39
Харесвам кратките имена като Дея, Ния, Рая, но някак не ми звучи ... Рея

# 19
  • Мнения: 24
Мисля, че Рея е хубаво и оригинално име, макар и малко странно. Но и на мен Рая ми допада повече.

# 20
  • Мнения: 198
 Peace

Харесва ми !

и никак не ми зву4и ку4ешко даже  Heart Eyes

Рея Силвия...

няма по добър избор от твоят  Peace

# 21
  • Мнения: 2
Не ми харесва като за име на човек-за куче може.Звучи като глагола рея...се в облаците.

# 22
  • Мнения: 4 519
Със сигурност не си открила топлата вода.  Wink
http://en.wikipedia.org/wiki/Rhea_Durham

Хубаво е, че е рядко срещано име, но аз лично не мога да преценя харесва ли ми или не. по-скоро да, но не мисля, че бих си кръстила детето така. Щом на теб ти харесва, изберете си го.  Peace

# 23
  • Мнения: 4 555
Звучи ми малко фентъзи. Става за ник, за име на дете според мен не е много подходящо. Най-вече на български, заради "рея се в облаците". Всъщност първата ми асоциация беше със Стивън Кинг и "Ние тук всички се реем", за който е чел То.

# 24
  • Мнения: 525
Рея ми напомня на лъч светлина.
Готино. Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Всъщност първата ми асоциация беше със Стивън Кинг и "Ние тук всички се реем", за който е чел То.
На мен също. Това име ми звучи като глагола "рея се", а него винаги го свързвам с книгата Whistling

# 26
  • Мнения: 64
А защо не помислиш за изписване "Реа." Така няма да се бърка с глагола "рея се," а и транслитерацията на латиница ще бъде по-недвусмислена. Ако е Рея, едни ще го пишат "Rea", други "Reya." Реа е името на майката на Зевс.

Сега видях, че и майката на Зевс я изписват понякога с "я", друг път с "а". Има и спътник на Сатурн с името Рея: http://bg.wikipedia.org/wiki/Рея_(спътник)

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 09:53 от Sv.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Да, и всеки път детето ще трябва да обяснява, че името му се пише с А накрая, защото съм сигурна, че по инерция всички ще го изписват с Я.

# 28
  • Мнения: 64
Цитат
Да, и всеки път детето ще трябва да обяснява, че името му се пише с А накрая, защото съм сигурна, че по инерция всички ще го изписват с Я.

Мдааа, и ти си права.

# 29
  • Мнения: 1 569
Без да се обиждаш, но наистина звучи малко като име на куче Sad Иначе е интересно. Но май все пак бих заложила на Рая, не е чак толкова често срещано  Peace

# 30
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не съм срещала досега куче с това име. И на мен ми звучи като лъч, хубаво е. По хубаво от Рая, Реа изобщо не го коментирам, с "а" накрая е като случайна комбинация от звуци.

# 31
  • Мнения: 175
Интересно е,но Рия като че ли по-добре ми звучи.

# 32
  • Мнения: 4 519
Да бе, как ще е по-добре Рия?  Rolling Eyes Рия земята, рия, копая....  Confused Ужасно звучи.

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И на мен ми се нрави РЕЯ. Асоциацията ми е с филма, даван в навечерието на 20.03. по НОВА ТВ.

Но трябвада натъртваш на "е", иначе си става една обикновена Рая.

# 34
  • Мнения: 175
Да бе, как ще е по-добре Рия?  Rolling Eyes Рия земята, рия, копая....  Confused Ужасно звучи.


Ами като кратко от Дария,Мария,подобно на Ния и т.н. Но честно казано и аз не съм сигурна.

# 35
  • Мнения: 3 562
Харесва ми  Peace

# 36
  • Мнения: 568
Аз не си падам по кратките имена.Успех в избора.Най-добре го обсъди с мъжа си ,по-важно ми с струва отколкото какво мислят другите тук.

# 37
  • Мнения: 934
Харесва ми.
Една от приятелките на дъщеря ми е Рея (Rhea), но на английски звучи по-скоро като Рия. Иначе си е същото име, като Рея Силвия.

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
рея е красиво име от старогръцката  митология на мен ми харесва-звучи нежно   bouquet  bouquet

# 39
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Повечето трибуквени имена ми звучат като случайна комбинация от звуци. Рея също. Според мен името трябва да е такова, че да има галено /кратко/. А не направо краткото. Stop

# 40
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 385
Бебето е родено и се казва НИЯ

Общи условия

Активация на акаунт