Ехххх, март месец си дойде и бебешкият бум ще донесе!

  • 11 609
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 285
Днес не ми е ден - Калин е почти изцяло "на ръчички" от сутринта с пусти колики, суче през половин час, та не смогвам да му дам капки, нито да стерилизирам помпата и просто вадя цицата и давам (то било много готино така, бе!!) newsm78 , изтри ми се постът... Честито на всички НОВООБЕБИЛИ се мами  Hug

И затова ще го карам телеграфната:

1) Има ли и други мами, които през бременността имаха болки в ръцете (ставите) - палеца, китката? Отначало през нощта, после постоянно? На мен ми бяха казали, че ще изчезнат след раждането, но, за съжаление, не е така и са доста силни, някой път се страхувам да не изтърва Калин...

2) Кой ще сподели каква е таз игра с мечетата на Памперс? И защо са толкоз грозни тез мечета Simple Smile
П.С. Наистина 1 пакет Джъмбо пак ни стигна ТОЧНО за 2 седмици  #Crazy

3) Който ползва подплънки за кърмачки - еднократни. Аз нали тека отвсякъде и това ми е много употребяван консуматив (сменям ги на всяко кърмене, защото ме е страх от инфекции). В Джъмбо на Нуби - 30 бр. в индивидуална опаковка всяка подплънка, струват 3,99 лв. (из другите магазини са средно 8 лв.). На Джонсън пропускат и не са в индивидуална опаковка - просто са сложени в кутията, да знаете, а на АВЕНТ, освен че са най-скъпи, са най-малки и също не са в индивидуална опаковка. На Нуби малко трудно се отваря опаковката, но се отваря, де, а на Чико са в индивидуална опаковка и тя много лесно се отваря. Средните цени: Джонсън: 8 лв., АВЕНТ - 10 лв. (24 бр., другите са по 30 бр.!!!), Чико - 8 лв., Нуби - 8 лв. (в Джъмбо 4 лв.)

4) В Кауфланд има промоция на ританки поларени 1,50 лв. и на костюмчета: ританки + блузка дълъг ръкав с предно закопчаване (като жилетка) - ок. 4 лв. Споделям, защото иначе специално комплектчетата бяха около 10 лв. На Стеда, български.

5) АВЕНТ са повишили цените си...


И ако случайно има още някоя бъдеща мама, която не е накупила или събрала тонове дрешки за бебока  Embarassed , да кажа нещо, което никой не се сети да каже, а лично аз бих била благодарна да го знам предварително, но то свърши вече: бодита най-добре с копчета отпред - да не се обличат през главата, а иначе в началото най-удобни са ританки + блузка с предно закопчаване (като жилетка) вместо гащеризончета.

# 31
  • София
  • Мнения: 673
vily_st, нашето пъпче падна точно една седмица след раждането. Тъкмо я събличах за къпането и пъпчето ми остана в ръка. Подскочих ужасена, че съм го откъснала. Пасна ни толкова лесно, защото преди това ме бяха посъветвали да го "навивам". После само го зачиствахме няколко дена и сега вече имаме разрешение да се къпеме както си искаме.

При нас позата за заспиване при колики е върху гърдите на мама:)))) съответно, след половин час лежане по гръб викам на помощ таткото. Първо да сложи бебката в леглото, а после да ме вдигне и мене, че кръста ми отива на кино. Но за момента тази поза върши работа

И ако случайно има още някоя бъдеща мама, която не е накупила или събрала тонове дрешки за бебока  Embarassed , да кажа нещо, което никой не се сети да каже, а лично аз бих била благодарна да го знам предварително, но то свърши вече: бодита най-добре с копчета отпред - да не се обличат през главата, а иначе в началото най-удобни са ританки + блузка с предно закопчаване (като жилетка) вместо гащеризончета.
С две ръце съм съгласна или гащеризон с копчета отдолу до горе. Също са много удобни

# 32
  • Мнения: 35
vily_st, нашето пъпче падна точно една седмица след раждането. Тъкмо я събличах за къпането и пъпчето ми остана в ръка. Подскочих ужасена, че съм го откъснала. Пасна ни толкова лесно, защото преди това ме бяха посъветвали да го "навивам". После само го зачиствахме няколко дена и сега вече имаме разрешение да се къпеме както си искаме.

На Алек пъпчето е с щипка - много е неудобно, много пречи и при смяна на памперса, и при обличане и събличане, и най-вече при къпане - ужасно е. Пък и ми казаха, че така по-бавно падало newsm12

# 33
  • Варна
  • Мнения: 858
Добро утро ,мамчета с бебета и мамчета още с коремчета  Hug
Дез добре дошла, радвам се че всичко е минало толкова бързо, лесно и най вече с чудесен резултата  Hug
Цвети ама страхотен е този Борисчо, може и да го отмъкнем след години  Mr. Green
pinit добре дошла и честито ти бебенце!
Успех на всички които днес са решили че ще освобождават квартирата  hahaha

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 10:06 от dessiss

# 34
  • София
  • Мнения: 263
Добро утро!!!

                                                      Честити бебета на
                                       Вече жена му, Дез, криси 99, пинит
!!!
                                                 bouquet bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
 Много да са ви здрави и добри, а на мамитата- леко възстановяване и повече спокойствие!!!

Дез, ти вече си си вкъщи Grinning Браво за перфектното справяне на теб и малкия Тоби! Само така!

Зеленко, аз съм с Чико подплънки- харесват ми- няма да ги сменям!
И аз вече не се цедя много редовно, а когато се цедя- не пазя кърмата и оттам ми отпада цялата програма по дезинфекция- супер е!!!
За обличането на бебче- най ми е удобно с цял гащеризон, който има копчета и на крачолите- тоест, става да се разкопчава само откъм крачолите. За съжаление това го открих сега, а имам само 2-3 такива...
Момичета, дайте някакви идеи за подаръци- всички ме питат какво да купим, а аз освен активна гимнастика и играчки нищо не се сещам... Какво ще ни е необходимо по- нататък?
vily_st и на Мария пъпа беше с щипка- падна на 12тия ден. Имаше и конец- казаха ми всеки път да го затягам конеца лекичко.
За слинговете- ето тук има как се слага...

# 35
  • София
  • Мнения: 673
vily_st, нашето пъпче също беше със щипка, наистина, е адски неудобно за къпане, но пък за навиване е страхотно. Пък и педито беше казал да си къпеме Светланка спокойно, без да се притесняваме за пъпчето, просто да не го киснеме много. Ако го киснеш много във вода, тогава падал по-бавно. Поне така са ми казвали.
oki4, поръчай си шезлонг за бебката, страхотно нещо е, на мен колегите ми подариха тази седмица. Активната гимнастика също е добра идея. Бънджи за бебката.

# 36
  • Мнения: 660
Добро утро, дами.

Тази нощ като по чудо спахме по книга - през 3 часа и половина се будим за кърмене и после сън... чак не повярвах, защото според доки сега са ни най-силните колики...

Оооо, имаме още бебоци - честито на krisi99 и pinit за малките съкровища.

Dez, радвам се за вас - по с трето е най-лесно, нали? И аз още след като допряха бузката на Рая до мен в родилната зала казах на татко и, че ще имаме още поне едно дете. Simple Smile

cvetka-koketka, позата е номер 1 - и ние сме и хванали цаката - много еудобна.  bouquet

SZA, благодаря за отговора - май ще шия слинг и аз.

Aila, линковете ти са много полезни - благодаря ти. Мисля, че майка ми ще се справи с ушиването на слинга-шал - все пак е професионалист. Аз по-скоро се притеснавам как точно ще успея да го връзвам?!?! Дали ще е правилно, зощото като гледам от това зависи удобството на бебето и майката. Иначе тук и тук открих още инфо по въпроса...

зелено човече, кво ги правиш тези подплънки?!?! Ти ме изуми... и аз ги ползвам, ама на всяко кърмене не ги сменям... то тя Рая като е будна и си иска да яде на час, час и нещо...затова ги сменям като заспи - измивам се и слагам нови. Така поне ги сменям 3-4 пъти в денонощието.
Благодаря за инфото в Кауфланд - ще пратим тати днес на пазар.
За болките в ръцете - при мен вече ги няма, след раждането. Май е добре да се консултираш с лекар.


Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 10:11 от Tony_st

# 37
  • Мнения: 1 734
Добро утро от нас, гледам че времето е слънчево, дано да става и за разходки  Laughing
Дез, добре завърнала се! Много хубаво, че така бързо и лесно си родила без много-много да му мислиш. Бързо възстановяване и да се гушкате и храните с малък бебчо!
Роси и всички които сте още 2в1, хайде март не остана, лесно и безпроблемно да ви е раждането, стискам палци!

# 38
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Pinit, Dez, Крис, Вече жена му-честито, да са ви живи и здрави малките съкровища newsm51
Дез, благородно ти завидях за бързото раждане, много готино thumbsup
Слънце,  Hug за темата!
oki4, помисли за неща, които ще са ти нужни по-късно-към 5-6 месец и нататък. Да не се задръстиш с бебешорски работи, пък после да ти се съберат накуп разходите.
Не знам какво е решила квартирантката за днес, но ако до сряда не излезе доброволно, прекратяваме договора за наем Crossing Arms

# 39
# 40
  • Мнения: 107
Слънце благодаря bowuu bowuu bowuu

Честити бебоци на Дез,Вече жена му, Криси 99 и пинит!!! Да са им живи и здрави малчуганите и много усмивки да ви носят!!!

За пъпчето,нашето вчера падна,аз почиствам само със спирт 70%! Днес ни беше и първата вана в коритото!

За подаръци,аз казвам да му дават парички и ние да му купуваме необходимото,тъй като си имаме всичко паричките отиват за памперси,мазила и НАН(вече се дохранваме)!

Дали ще е топло днес,че ме хваща съклета в къщи вече!!! #2gunfire

# 41
  • Мнения: 69
добро утро момичета,днес тук времето е супер,мисля по късно да се поразходя,но преди това ще звънна на доки за съвет,а сега първо с вас да споделя.тази сутрин към 4 часа ставах до тоалетна и със ставането изтекоха много малка част от водите,не мога да разбера каква част от всичките ми води са,но понеже бях легнала и като видях беше като пикване  Blush та не взъннах веднага на доки защото не ми прозвуча стресиращо,нали водите могат да изтекат на няколко пъти,та легнах отново,ставах пак и повече не се повтори,но когато легнах и започнах да усещам едно пукане вътре в мен (ниско в корема) контракции имах много по малко и по болезнени от преди,може до довечера да се засилят още,но колкото повече идва момента аз толкова по спокойна ставам Crazy иначе при усещането че бебо слиза надолу и все едно ме разтяга между краката-дали това може е известие че се получава разкритие newsm78 благодаря ви предварително,вие сте ми спасението тъй като няма кой друг да ми отговори,надявам се да споделите вашите впечатления преди да родите Hug

лек ден за сега и дано се задържи топличко и да разходите бебоците  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 10:58 от baby_moni

# 42
  • Мнения: 105
Pinit, честита дъщеричка   bouquet Да ви е жива и здрава !
vily_st, и нашето пъпче беше със щипка и падна на 10ия ден.
Зеленко, и моите ръце още не са се оправили и хич им нямам вяра. Върховете на пръстите ми са изтръпнали и ми е особено трудно да закопчавам копченцета на дрешките. Относно дрешките и аз стигнах до твоите изводи. Мария понеже се роди едра и с голяма глава, та бодитата, които се обличат през главата се оказаха жива мъка и накрая просто решихме, че няма да й ги слагаме. Дрешките от две части са си най-удобни, щото ако върне храна може да смениш само горната част, а не изцяло да преобличаш.
Дез, браво за раждането! Кофти само, че е станало толкова бързо, че таткото е изтървал момента.
Стискам ви палци и ви желая много късмет на всички, които сте още 2в1  Hug

# 43
  • Ловеч
  • Мнения: 184
baby_moni аз бих те посъветвала да стягаш багажа и да се запътваш към родилното, щом текат води. Първите контракции са кратки а слизането на бебо в таза е това което описваш/разтягането/, при мен мина този момент. Стискам палци  Hug

Честити бебчовци на Дез, Вече жена му, пинит и криси99, много да ви радват. Дез, дай боже всяка мама така да роди като теб.

Да ви се оплача от кошмарните си съседи, пак нямаме топла вода заради авария в един определен апартамент. За кой ли път вече..... Миналата седмица - два дена, вчера до обяд, а тази сутрин таман се бях нагласила да поизчитя основно, че се чувствам добре а има и кой да ми помогне, пускам крана на водата и ку.ец няма никой. Направо съм издивяла, като слязох на партера и ми призля, всичко във вода, текла и отзад зад блока, мазето отворено долу сухо, а крановете затворени. Че като припнах/като планинска козичка по етажите/ качих се горе, веднага отвори вратата виновника. Викам му: Пак ли вие, докога? а онзи само ми вдига рамене и се оправдава че нямало кой да дойде в неделя. Стълбите до петия етаж ги взех за норматив, извадих няколко фирми за аварийна работа от нета - та му свалих телефоните. "Познаваш ли някой от тези  Crazy ", наглец ама не му и замълчах, заявих на елемента че аз ремонт не правя по сто пъти за да знам всички фирми в София, че ми писна да му плащам за авариите и че искам възможно най-скоро да се пусне водата, че ако започна да раждам собственоръчно ще пусна водата, та ако ще да му изгние банята.
Бясна съм, ето излях си мъката.

# 44
  • Мнения: 201
Весел ден и от нас  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт