Не винаги изневяра или липса на обич е повод за развод

  • 3 754
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 59
Аз не мога да приема изказванията, че има размяна на ролите. Къде бих могла да прочета каква ми е моята роля като жена, някъде е написано или.... Едно семейство се крепи на взаимност и няма мое- твое, няма мое- твое задължение. Всеки избира модел и ако не намери идеалната среда следват компромиси. Не бих те посъветвала да се местиш в бг, човек навсякъде е един и същ, в различни ситуации изявява различни свои качества. Ти си му дала възможност с години, очевидно е много различен от теб. Не зная как се е стигнало до сегашния момент, но с право си недоволна, че не е научил език и не води пълноценен живот. Не би трябвало да се намесват в спора никога, кой издържа семейството, а и очевидно авторката иска само той да е по- иницивен, по- деен. Предполагам, че вътрешно и той се чувства неудовлетворен и се опитва да става значим с проява на характера си. Има и мъже и жени, които живеят изцяло от парите на половинките си и при определени случаи води до неудовлетвореност, независимостта прави човек по- смел и по- директен. Има разбира се и случаи, когато семействата намират начин и парите са само средство за щастлив живот. В повечето случаи в българия, жените- са натварени с тежката участ на домакини, те манипулират чудесно мъжете си и си живеят с голямото натоварване, да домакинстват, да гледат децата и да пишат по форуми   bouquet и това твърдят, че сами са си го избрали и пак не са доволни......

# 31
Не е въпросът в цифрите, а в отношението. Ти сам си го написал съвсем точно.

Много ми е интересно да те чета. Наистина.
Чудя се какъв мъж ще ти пасне.
Ти си нещо като кариеристка.
Ролите ви са абсурдно разменени. Ти работиш, а той си седял в къщи и гледал детето... направо паднах. Мисля, че проблемъте там, че той е напуснал БГ от глупава обич по тебе. Там не му е мястото. Там е само заради теб. Мисля, че трябва да се разделиш с него. Не заради тебе и детето, а заради него. Ти го подтискаш. Не може да стане мъж в твойта сянка.

Ще й пасне мъж, който е по-силен, по-богат и по-висок от нея. Само дето е съсипала живота на горкото момче. На него му приляга някоя мила, нежна, слаба жена.
не мисля, че съм му съсипала живота. Когато навремето преди той да дойде при мен говорихме къде да живееме, аз също имах опасения , много ме беше страх да не си зареже всичко в бг и да дойде при мен, а после да съжалява и разбира се му казах моите опасения.
Той в България живееше при родителите си, защото заплатата му беше малка , не можеше да си позволи наем, работеше при вуйчо си във фирмата, заплатата му беше малка, там е работил около 5 години, но за тези години никакво развитие, все на същата длъжност, все същата работа. Даже и да се бях прибрала в България пак нямаше той да може да ни издържа мен и детето, а в България една майка трябва да си гледа детето поне до 6 месеца, мисля че яслите бяха от 6 месеца, но може и да се лъжа.
Той все ми казваше, че като дойде при мен ще се мотивира, че в Бг живота не му харесва и затова стои на едно място, нямал желание, завършил е техникум и това е.
Сега като се раздехме го попитах какво мисли да прави, аз никога няма да го изоставя, както морално така и финансово, не бягам от отговорности. Той ми каза, че не иска да се прибира в Бг, с там нищо не го свързва, няма приятели там, само няколко познати, с родителите е изпокаран, там също не може да се върне. Те се скараха с него, защото те искаха той да вземе заем за да купят апартамент за сестра му, мислеха си че ние тук големите пари изкарваме, и като видяха че няма да стане, даже и на сватбата ни не дойдоха. Ама както и да е това е друга история. Той не иска и да чува за връщане в Бг.

Penkailieva , _tonitta_ , raqraq ,arrows   благодаря ви за съветите

   
     bouquet


задължително ще се регистрирам

Вие правите ли сметка, че този човек дори и езика да научи, няма как да се хване на платена работа, защото не е германец.
Грешката на авторката е, че се е омъжила за българин.Плюса й е, че си има домашна помощница за без пари почти.
Сега ще трябва да плаща доста скъпо за същото, което е вършил съпруга й.Въпроса май е, че жената не може да живее с някого.
Тя е свикнала да се спасява по еденично.Но това го е осъзнала чак сега.Жалко за детето.Най добре ще е да се приберат тук.
Ако е толкова способна, не би трябвало да има проблеми и в страната си.Така и мъжът й ще работи и ще има самочувствието на такъв.
 Peace
не съм съгласна с теб, никога не съм го използвала като безплатна домашна прислужница,
наистина той се занимава с домакинството, но аз готвя всеки ден и помагам при всеки удобен случай. През седмицата работя извънредно, за да мога петък да работя само до обяд, тогава аз поемам детето и така до понеделник, плюс това ставам всеки ден в 5 часа, за да мога да започна работа още в седем и вав 16 вече свършам, веднага се прибирам и пак поемам детето.
Ние имаме късмет, че детенцето ни е много добричко, играе си самичко когато сме вкъщи, навън не се отделя от нас, а и от сутринта 9 часа до 14 часа е на ясла, за да може таткото малко да си почине, плащаме за целия месец, но той си решава кога да води детето, така сме се разбрали с учителките. От мъничко беше много добричко, като бебче почти никога не е ревало, само спинкаше почти през цялото време или като беше будно се смееше, много спокоино бебче беше.
 Нямам претенции, че аз работя, а той е вкъщи, няма проблем това, но ме дразни когато прави тъпи грешки, или като го помоля да направи нещо го отлага с дни, под нещо имам предвид само административни, бюрократични действия, още не може да свикне, че тук всичко трябва да се прави възможно най-бързо и стриктно. То ако и аз отлагах да ходя на работа, то щяхме да умреме гладни. За домакинската работа никога не съм правила проблеми и няма да направя, ще я свърша аз ако трябва, няма никакъв проблем.
Да ви дам пример, миналата пролет трябваше да ходиме в Бг на почивка, аз казах че ще резервирам самолетните билети, а той да се поразтърси из сайтовете и да намери хотел и да се обади в Бг да резервира стая, той избра хубав хотел, обадил се резервирал стая за една седмица, аз го питам колко струваше стаята, той ми вика ами забравих да питам  Shocked
после платихме със около 100 евро повече отколкото е на сайта, защото точно тази стая я нямало в каталога.

Ако е толкова способна, не би трябвало да има проблеми и в страната си.Така и мъжът й ще работи и ще има самочувствието на такъв.
Специалността ми е такава, че в България нямам. Занимавам се със архитектура намамографи, нямам как да си намеря такава работа в Бг, там още не се произвеждат. Рентгенови мамографи над които в момента работим още ги няма на пазара в бг, те откриват толкова леко изменени клетки, от които се очакват да се обърнат в ракови след най/малко една година, може и повече, а може и да не станат, такива уреди се използват повече в диагностиката отколкото з а лечение. Работя от студентка, от около 10 години вече в тази фирма, 5 години като студентка, и 5 вече съм назначена тук, не искам да си губя работата. Имам отговорност към детето, трябва да е подсигурено, искам да израстне в една спокойна държава, искам да има много по-големи възможности от моите, искам да му подсигуря солидно образование, не искам да се мъчи като мен. Искам ако може във милиони пъти да ме надмине. Искам когато остарея да имам хубав живот, защо иначе съм се трепала цял живот, искам да имам подсигурени старини, не искам да му тежа на джоба като остарея или  детето да се чувства за нещо длъжно към мен.

          Hug

# 32
краси.мира

 много ти благодаря за съвета,
 много серизно ще се замисля над това дали да му дам един последен шанс,
 понякога си мисля че си заслужава, а понякога се страхувам да не прекаля със шансовете.
 Мисля обаче засега да си остана отделно от него фокато не видя поне малко промяна.
Преди малко се чухме по телефона и той ми каза, знам че ще се върнеш , ти много ме обичаш, сигурен съм че умираш за мен. Точно в това аз не искам да е сигурен, защото не искам да ме възприема като даденост, а не като жена за която той трябва да се бори, иначе може да ме загуби безвъзвратно.

              Hug

# 33
  • Мнения: 107
Та кой ме пита за прагматизма? :35:Jade Stop
Престани да мислиш като германка или си намери германец. Много вярно определиха съпруга ти като домашна помощница. Като такъв го виждаш и затова се дразниш. Перфекционистите рядко са щастливи. Те постоянно търсят недостатъци и винаги могат да намерят. Да, в България сме зле с дисциплината, ама се успокоявам с вица за американския и българския ад(за кофите с лайна Joy). Давай по-спокойно, че от този живот ще ти остане едното бачкане. Млада си, но има време да разбереш, че не може всичко да планираш с месеци. Но...характерите ви съвсем не съвпадат. И никъде не усетих нещо за любов помежду ви.

# 34
краси.мира
aз мисля да се вслушам в думите ти и да послушам съвета ти, мисля че това засега ще е най-добрия вариант за нас двамата. 

   Hug

Та кой ме пита за прагматизма? :35:Jade Stop
Престани да мислиш като германка или си намери германец. Много вярно определиха съпруга ти като домашна помощница. Като такъв го виждаш и затова се дразниш. Перфекционистите рядко са щастливи.
БилянаБ наистина не съм перфекционистка, положението ми нaистина е малко по-различно, имам отговорности, трябва всеки месец независимо болна или здрава да осигуря необходимите доходи на семейството, не го ли направя аз няма кой, на родители не можеме да разчитаме, помощ нямам от никой, аз на моите родители гледам да помагам когато мога. Преди живеехме на квартира, миналата година си купихме жилище, вноските трябва да се плащат всеки месец, иначе ще стане лошо, излитаме на улицата независимо бг или тук.
Аз никога не съм го карала да стои вкъщи, той си има свободата да избира, говорили сме си, в момента в който той иска да тръгне на работа, аз имам уредена ясла и след това детска градина във фирмата където работя има ясла и детска градина за децата на служителите.
Той си избра да гледа детенце, аз съм съгласна на всичко което и той реши.
Ама то и в бг да живеехме, то и там трябва да се плащат месечните сметки, и там трябва определена дисциплина за работата, и все някой трябва да работи да ги плаща.

# 35
  • Мнения: 871
"пред развод" няма как да обясниш на БилянаБ какъв е проблема  Tired
в различни светове живеем! Грешката е че си се оженила за него - ако сега се примириш и любовта си ще изгубиш,
за самоуважението и свободата да не говорим  newsm78

# 36
  • Мнения: 2 660
Да не попита колко струва стаята?! Какво неуважение към труда ти!
Имам чувството, че се държи като далечния роднина, залепил се за богатия си чичо от Америка и смуче ли, смуче.
Според мен се замисли над това, че първите седем години на детето са кратки и му дават матрица за цял живот. Ако би искала един ден детето ти да търси такъв вид връзка, каквато имате с баща и, и останалото са дреболии - върни се при него. Колкото повече време минава, толкова по-трудно ще е за детето. Така мисля.

Общи условия

Активация на акаунт