94 лалета в САЩ

  • 15 588
  • 320
  •   1
Отговори
# 45
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Вече е по-лесно, уж. Няма как да разбереш преди да пробваш.  Grinning Успех!

Не мога да разбера защо така се нервирам на темата "Длъжен ли е мъжът да издържа семейството"... много съм емоционално инвестирана ...

# 46
  • Мнения: 2 381
.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 14:38 от Niki1

# 47
  • Мнения: 1 436
Аз попрегледах темата в Татковци и се шашнах от изказвания как се събират мъжки чорапи от пода, чисти се след мъже, сервира се и се отсервира  ooooh!. Добре че съм омъжена за възрастен човек, а не за петгодишно, което не може да събере трохите след себе си  Sunglasses.

# 48
  • Мнения: 2 563
Аз попрегледах темата в Татковци и се шашнах от изказвания как се събират мъжки чорапи от пода, чисти се след мъже, сервира се и се отсервира  ooooh!. Добре че съм омъжена за възрастен човек, а не за петгодишно, което не може да събере трохите след себе си  Sunglasses.

Аз сервирам, после той на мене и така до безкрай.  Grinning Лично съм много доволна, че съм лишена от експириънси тип "Родата идва, булка, слагай масата", каквито съм гледала като малка.

За оправянето извън събърбия - мой приятел американец, от събърб под Кейп Код, ми е казвал, че го е страх от големи градове. Всичко е по-бързо, по-объркано, народът е ужасно много... Аз от 8-годишна съм ходила сама на училище, сменяйки автобус и трамвай, през 90те. И въобще не мисля, че това е задължителен опит за деца. Обирали са ме два пъти, откачалки са ме опипвали, попадала съм в лоши ситуации, където единствената ми емоция е била ярост към нашите, че са ме оставили сама. И всичко това не ме е направило по-смела.

# 49
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ти мани кой как събира чорапи, да правят каквото щат... ама нежеланието да приемеш каквато и да е друга действителност извън твоята...

И ей на:

[quote ]
... Вие тоя истински мъж го попиляхте, бе, то чинии да мие, да чисти, да може да готви, да се занимава с децата, да ПЕЧЕЛИ, да е секс машина-ай сиктир, казвам аз. Mr. Green

Пък тя, истината у дома, е доста различна от гореописаното, ама ССФ нема си признае. Mr. Green
[/quote]

Чинии, да чисти, да готви, да печели... все едно Нобелов лауреат, ти казвам...

# 50
  • usa
  • Мнения: 2 113
Аз вече съм със смесени чувства за имането на избор, много angst носи, то не е мислене, не е чудене, ама дали правя правилния избор, ама после няма ли да съжалявам...

и аз съм на тази вълна, биз, точно на същата Confused. и ми е още по-трудно, защото избора нямам право да го правя аз, а мога само гледам отстрани, да ароматизирам къщата и да си гриза ноктите.

Weroqtno ne mogа точно да формулирам какво искам да кажа.Не ме напуска усещането че ако детето ми живее само тук,мидуест,и не е пътувало ще е по-саксийно от другарчето му от Младост. Не коря , не споря, не  казвам кое е по-добро или не-само споделих мислА и знам че бих направила възможното децата ни да не се стряскат от различното до степента на к бях свидетел.

въпрос на натрупване на опит, анет. ти нали не си мислиш, че ако до 6 години детето не се научи да се вози в автобус губи всякакъв шанс някога през живота си да придобие това умение? не можеш да научиш детето си на абсолютно всички различни порядки, които съществуват по света. ами ако един ден се сблъска с живота в конго? как ще я подготвиш за това?
бтв, имам чуството, че имаш някаква космическа връзка с моята силвия и мислиш по въпроси в точно същия момент, в който занимават и нея Simple Smile. спомняш ли си как пусна коментара за ярко червените и зелени стени, точно когато тя си ги избра за нейната стая? и сега става точно така - точно в петък не бяха на училище и аз получих обаждане от нея по телефона - "mommy, i have the strong feeling you are gonna say 'no', but amy and mei said to ask you anyway. may the three of us to take the bus and go to the movies?". имайки предвид, че никога дори не се е возила на местен автобус и най-вероятно ейми и маи също, силното и предчуствие се оказа вярно, но в последствие се замислих, че на 11 аз не само обикалях града с автобус сама, ами и ходех до съседните... та може би и е време да придобие това умение.

# 51
  • Мнения: 3 491
друга дружка се изуми от език/поведение/ценности на връстници от блока в дружба и се прибра без време защото говорят за секс,пушат,пият и ходят полуголи,поведение нетолерирано в дома и и  пъблик скула Не знае как да се държи,не се е сблъсквала с това тук.Няма какво да се лъжем-разлики има много,поради редица сме и тук ние,не там.

Ей на това ако мога да ги науча, доволна ще съм! Като усетят, че някъде не им е мястото, да си вземат чукалата и да се махат, без да им пука кой какво мисли за тях и дали изглеждат културно шокирани.

# 52
  • usa
  • Мнения: 2 113
друга дружка се изуми от език/поведение/ценности на връстници от блока в дружба и се прибра без време защото говорят за секс,пушат,пият и ходят полуголи,поведение нетолерирано в дома и и  пъблик скула Не знае как да се държи,не се е сблъсквала с това тук.Няма какво да се лъжем-разлики има много,поради редица сме и тук ние,не там.

Ей на това ако мога да ги науча, доволна ще съм! Като усетят, че някъде не им е мястото, да си вземат чукалата и да се махат, без да им пука кой какво мисли за тях и дали изглеждат културно шокирани.

това май си е до човек, не се учи. албена ми е такава - хич не и пука какво мислят другите за нея, изобщо не и е проблем когато е различна или поне не го показва. и уж им приказваме едно и също, уж ги учим на същите неща, уж им даваме еднакъв пример, за силвия е от голямо значение как изглежда в очите на околните и дали достатъчно добре се слива с тях... не знам как може да се промени това.

# 53
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Anet, аз те разбирам какво имаш предвид, и да така е. Децата в Бг растът по-оправни, но ситуацията там го налага и позволява. Магазина ни беше от другата страна на улицата с/у нас.  Дени е била на 4г. когато е ходила до там да купи вафли или бисквити. Е, трябва да призная, че аз лекинко се придвижвах след нея и надзъртах през вратата на магазина, но се справяше. И това го правят сега там повечето деца на 6-7-8г. без проблем. Но тук няма магазин от другата страна на улицата, не мога да я пусна да отиде.  В Бг градинката ти е пред блока. Децата на 6-7-ипр. излизат сами да играят като родителите ги наглеждат през балкона. Тук това няма как да стане. НДК ми беше на 2 спирки с трамвая. Колко деца съм виждала да се качват  и да ходят сами до там - не е трудно свикнали са. Децата се водят до училището в 1ви, може и 2ри клас. След това трамбоват сами, защото кварталното училище в повечето случаи е близо. Тук може и да имаш късмета да ти е близо училището, ама в повечето случаи не е, така че детето се води до когато трябва. Всичко това прави децата по-оправни. И не мисля че е толкова лошо в определени граници, детето да може само да се справя с някои ситуации. Не говоря да прекосява само София на 6г.

Биз, явно никой в Бг не е чувал за това нещо, защото аз ходих на няколко лекари тогава и всеки вдигаше рамене. Даваха ми някакво мазило, което облекчаваше сърбежа за 10 мин. и пак започваше. Ревяла съм от тези сърбежи. Точно както ти го описваш. Беше кошмар. Потръпвам само при спомена за тях. За щастие при втората бременност, както писах вече, ги нямаше. Имах обикновенните сърбежи, които почти всяка бременна ги има, така че определено мога да направя разликата. Особено като си спомня разранените ми крака и ръце от чесане! Tired

Бубка, става дума за народопсихология. Така се отглеждат момчетата и момичетата в Бг от малки, затова и такива стават като пораснат. Има и изключения де. На мен ми беше трудно да накарам моя мъж да свърши някоя домакинска работа в началото, но сега вече върши всичко и не се замисля даже. Особено след 5те месеца в Бг с децата.

# 54
  • Мнения: 1 800
Въобще не се притеснявам, че детето ми може да е по-назад в някои работи от българските си братовчеди. Има време за всичко и не остават не научени Wink
Нашите деца ще карат коли на 15 с придружител и на 16 сами...не им трябва градски транспорт Simple Smile от сега ме е страх за това...
голяма съм параноя ooooh!

анет, нямам бредмейкър Confused

Бубка, такива теми само ми помагат да оценявам повече мъжа ми.

От друга страна, децата на моите приятели от НЙ не щат да седят закопчани в седалките на колата и не издържат на дълги пътувания...

моето и то не иска и се научи да си вади ръцете из коланите и да си откопчава ситбелта на седалката Shocked

# 55
  • Мнения: 868

това май си е до човек, не се учи. албена ми е такава - хич не и пука какво мислят другите за нея, изобщо не и е проблем когато е различна или поне не го показва. и уж им приказваме едно и също, уж ги учим на същите неща, уж им даваме еднакъв пример, за силвия е от голямо значение как изглежда в очите на околните и дали достатъчно добре се слива с тях... не знам как може да се промени това.

Бях чела статия, че са изолирали гени, които контролират до голяма степен доколко децата възприемат от родителите или не (много опростено казано).  Не всичко се обяснява с гени, но за някои случай прави смисъл. Не познавам родител, който не говори и не се опитва да въздейства положително чрез пример или дискусия на децата.


Бубка, темата за мъжките и женските роли не ме нервира. Питам се, обаче, тези жени, които мислят, че е женска работа да чистят, готвят, и гледат деца, дали имат дъщери и дали, след като инвестират в образование, възпитание, и по всякакъв друг начин в дъщерите си, биха искали да ги видят в ролята на слугини на псевдо-принцове?

# 56
  • Мнения: 3 367
http://www.thedoctorschocolate.com/
днес се завъртя из нашите листсървс,не съм пробвала Laughing
*
мерси на всички к споделиха по темата с отракаността в Европа!

# 57
  • usa
  • Мнения: 2 113
Аз попрегледах темата в Татковци и се шашнах от изказвания как се събират мъжки чорапи от пода, чисти се след мъже, сервира се и се отсервира  ooooh!. Добре че съм омъжена за възрастен човек, а не за петгодишно, което не може да събере трохите след себе си  Sunglasses.

току що и аз я попрегледах тази тема Shocked. повече се шашнах от определенията за истински мъж и за ужаса, който изпитват синовете им да не попаднат на жени, които ще очакват от тях да вършат домакинска работа, ще изкарват повече пари и няма да се грижат за истинските си мъже  newsm78...

# 58
  • Мнения: 868
Ха, не искам докторски шоколад Simple Smile  Искам the real thing!  По тоя повод, и за всички чокохолици, в Сефора са пуснали сет от три различни шоколадови боди уош/шампоани на Философи и много, ама много си отговарят на името (Черен Шоколад, Млечен Шоколад, и Бял Шоколад).  Мммм......

Миз, не съм ходила в "татковци,"  но видях подобни мнения на мами на момчета в една тема на "Нашите Деца."  Да са ни живи и здрави девойките, но може би ще трябва да им забраним да ходят в България като навършат 11, знам ли  newsm78  (това в съчетание с впечатленията на Анет ме кара да се замисля.)

# 59
  • Мнения: 7 091
Вие ме хвърлихте в размисъл  newsm78 Пуснете някой линк да я видя тази тема, моля  Peace

Общи условия

Активация на акаунт