Отговори
# 15
  • Мнения: 316
1.На колко месеца захранихте бебчо? 4,5мес.
2.Преди това давали ли сте вода? да, от самото начало
3.С какво го захранихте? зеленчуково домашно пюре от картоф
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? морков, тиква, ориз, зелена чушка
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? Да. От 2мес. и половина /не бях прочела нищо за захранването и слушах педиатъра Embarassed/ Започнах с домашно цедени от сезонни плодове.
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ Към средата на 6-ия месец, т.е. един месец след захранването замених обедното хранене /добавях АМ в пюрето/
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? На 6 навършени месеца в каша /от пюре/. Пресен - 8 м.
8.На кърма или АМ сте? на АМ от втория месец.
9.Кога дадохте месо? на 6 м.
10.От кога на обща храна? не знам 

# 16
  • Мнения: 155
   Здарвей, мамо Тина, Hug ей сега ще ти синтезирам набързо Mr. Green
1.На колко месеца захранихте бебчо? - на 4 навършени
2.Преди това давали ли сте вода? - да, след като сте вече на АМ водата е задължителна
3.С какво го захранихте? - няма да кажа, ти знаеш
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? - пасирано картофче,морковче, тиквичка, зелена чушка (това след петия месец, първо поотделно, после смесвах), добавяла съм разбира се АМ и постепенно вкарвах по малко масълце за вкус (само Президент - за да съм сигурна, че е масло)
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? - опитах по съвет на педито от трети месец - ГОЛЯМА ГРЕШКА - после вкарах сокчета през 8ми - 9ти месец и то по желание на дъщеря ми портокал Shocked (умира за него)
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ - на 6 навършени, но мисля че трябва по-късно (при нас детенце така поиска)
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? плодове и сега давам на пюре с изключение на бананите и както вече споменах портокала
8.На кърма или АМ сте? - също като теб, но се предадох месец по-рано - срещнах пълен отпор от страна на лекарите и кърмата ми спря след толкова притеснения Cry
9.Кога дадохте месо? когато започнахме кухнята - 6ти - 7ми месец
10.От кога на обща храна? - едва на 11 месеца започнах да й давам от нашето ядене да опитва, но само когато е безсолно.
   За подробности ми знаеш скайпа Mr. Green

# 17
  • Мнения: 428
1.На колко месеца захранихте бебчо? - на 4 месеца и 3 седмици
2.Преди това давали ли сте вода? - не, беше само на кърма
3.С какво го захранихте? - пюре от ябълка
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? - един месец след захранването дадох зеленчуково пюре, първо морков
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? - не, ще започна евентуално след 8м.
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ - все още(на 7.5м.) нямя заместено хранене
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? - захраних с плодово пюре, суров плод дадох на 7м.
8.На кърма или АМ сте? - на кърма
9.Кога дадохте месо? - все още не съм , ще адам на 8 м.
10.От кога на обща храна? - след годинка

# 18
  • Мнения: 543
1.На колко месеца захранихте бебчо? - 5 и половина.
2.Преди това давали ли сте вода? - Предлагах, но не пиеше. Пропи след захранването.
3.С какво го захранихте? - Зарзават.
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? - Каша.
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? - Не.
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ - Към осмия месец.
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? - Първо пюре, към десетия месец. Суров плод месец-два по-късно. Отложих плодовете, защото получаваше колики.
8.На кърма или АМ сте? - Кърма.
9.Кога дадохте месо? - Към десетия месец.
10.От кога на обща храна? - Към годинката.

# 19
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Здравей.
1.На колко месеца захранихте бебчо?-4 месеца
2.Преди това давали ли сте вода?-не,само когато хълца(повече давам чай на Хип вместо вода)
3.С какво го захранихте?-плодово пюре ябълки
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?-пюре от круши
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?да,от 2 месеца и половина,домашно приготвени от ябълка или морков(понякога смесвам)
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/-когато опита някое зеленчуково пюре на следващия ден замествам обедното хранене с остатъка от него(педиатърката ми препоръча да замествам)
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?-пюре,от 4 месец
8.На кърма или АМ сте?-на смесено,но преобладава АМ
9.Кога дадохте месо?-мисля да дам месно пюре след навършени 6 месеца
10.От кога на обща храна?- около годинката мисля

# 20
  • Мнения: 26
1.На колко месеца захранихте бебчо?-на 6 месеца
2.Преди това давали ли сте вода?-започнах да давам чай в момента,в който минахме на АМ
3.С какво го захранихте?-с домашно картофено пюре
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?-въведох още някоко зеленчука,след това плодове и каша
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?-все още не,мисля към 8-9 месец да давам
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/-все още не сме заменили-иска си млякото
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?-суров,след като въведох няколко зеленчука
8.На кърма или АМ сте?-на АМ
9.Кога дадохте месо?-възнамерявах вече да му давам,но в момента ми е обявил стачка,не иска нищо друго освен млякото си-май е от зъбче newsm78 .От няколко дни е така,пък  да видим докога
10.От кога на обща храна?-мисля към годинката,но ще видим какво мисли по този въпрос и малкия юнак

# 21
  • Мнения: 32
Здравей,
1.На колко месеца захранихте бебчо? - след 5-ти месец
2.Преди това давали ли сте вода? - предлагах, но е пила 1-2 пъти само
3.С какво го захранихте? - с картофено пюре на Семпер
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? - моркови на Гербер и Хип, тиква на Хип/тиква с картофи на Сънвал
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? - не,мисля към годинка или след това да дам
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ - все още не съм заменила изцяло, може би след 6 1/2
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? - не съм още, ще дам плодово пюре след като въведа още няколко зеленчука
8.На кърма или АМ сте? - смесено
9.Кога дадохте месо? - ще дам към 6 1/2-7 месец, зависи как ще ни върви захранването... 
10.От кога на обща храна? - около годинка

# 22
  • Мнения: 2 111
1.На колко месеца захранихте бебчо?-на 5 месеца и 18 дни
2.Преди това давали ли сте вода?-по 1-2 каф.лъж. след кърмене;започнах да предлагам по-настоятелно когато захраних -пиеше по 20-30 мл дневно
3.С какво го захранихте?-пюре ябълка
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?-круша,банан,тиква,оризова каша,морков,картоф,тиквички...
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?-не,не съм давала още
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/-на 11 месеца замених кърменето в 18.00 с каша
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?-захраних с плодово пюре;суров плод-на 9 месеца-праскова
8.На кърма или АМ сте?-кърма до 1г.3месеца,сега АМ
9.Кога дадохте месо?-на 8 месеца-пуешко
10.От кога на обща храна?-след 1 година

# 23
  • Мнения: 14 490

Въпросите ми са:
1.На колко месеца захранихте бебчо? на 5 месеца с оризова каша, не давах всеки ден, от 6 навършени започнах с пюре от морков
2.Преди това давали ли сте вода? не
3.С какво го захранихте? -
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?-
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? не давам, в момента е на 10 месеца, може би лятото ще започна, като е на година и 2-3 месеца
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ не съм заменяла, дъщеря ми досега яде мляко на всяко хранене с изкл. на следобедната закуска, която е плодове или плодово пюре
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? на 6 месеца, пюре, на 8 суров плод - банан
8.На кърма или АМ сте? на АМ
9.Кога дадохте месо? на 7.5 месеца
10.От кога на обща храна? може би от около годинка, още не съм захранила с белтък и телешко месо, пшеница

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 398
1.На колко месеца захранихте бебчо? На 6
2.Преди това давали ли сте вода? Не
3.С какво го захранихте?Домашно приготвено картофено пюре
4.Каква беше следващата храна,която дадохте?Оризова млечна каша
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? Предложих на около 9 месеца, но детето не им е фен
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ На около 8 месеца, преди това винаги си дояждаше с мляко
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? След кашата, на 7 месеца и нещо - пюре; суров до към 9 месеца давах само банан
8.На кърма или АМ сте? Сега е на АМ и кисео мляко, до 11 месеца беше на кърма
9.Кога дадохте месо?На 7.5 месеца - пилешко, но въвеждах постепенно и бавно
10.От кога на обща храна? Още не бих казала, че е на обща храна - готвя му или му отделям от нашата, преди да подправя. Похапва понякога и от общата храна. Баткото премина изцяло на обща храна на около 2 години.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 197
1.На колко месеца захранихте бебчо? Навършени 5 м.
2.Преди това давали ли сте вода? Предлагах чиста, без захар, но отказваше. След 6-ия месец започна по малко да пие по 30-40 мл. на ден.
3.С какво го захранихте? Домашно приготвено картофено пюре.
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? Домашно приготвено пюре от тиква, след това морков,  готово пюре тиквичка и пащърнак.
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? Все още не.
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ След около 2 седмици от началото на захранването, но само обедното съм заменила. Сега яде вечер каша, но задължително млечна.
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров? От готово пюре. След навършени 6 месеца и около 1 месец след захранването. Суров плод още не съм давала.
8.На кърма или АМ сте? До 4-ти месец смесено кърма и АМ, сега само АМ.
9.Кога дадохте месо? На 6,5 месеца пуешко.
10.От кога на обща храна? Още не мога да кажа.

# 26
  • Мнения: 276
1.На колко месеца захранихте бебчо?на 3 месеца с плодово пюре
2.Преди това давали ли сте вода?да
3.С какво го захранихте?плодово пюре-банан
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? Круша
5.Давате ли сокчета?От кога и какви?да.От 40тия ден.Сок от ябълка домашно приготвен
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/1 седмица след като беше захранен
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?давам му и пюре и суров банан.
8.На кърма или АМ сте?АМ
9.Кога дадохте месо?На 5 м. и половина
10.От кога на обща храна?Мисля към 9 месец

# 27
  • Мнения: 177
1.На колко месеца захранихте бебчо? на 3 месеца с плодово пюре
2.Преди това давали ли сте вода? да
3.С какво го захранихте? плодово пюре-ябълка,ябълка-морков
4.Каква беше следващата храна,която дадохте? Банан
5.Давате ли сокчета?От кога и какви? Да,от 2 месеца и 20 дни,от ябълка и морков 
6.Кога заменихте хранене?/този изключително много ме вълнува/ 2 седмица след като беше захранен със зеленчуково
7.Кога дадохте плод?От пюре или суров?  давам му суров банан като направи 4 месеца
8.На кърма или АМ сте? на кърма беше до 4 месеца и 20 дни,сега е на АМ

Общи условия

Активация на акаунт