Да обичаме Българското

  • 2 781
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
Чувствам се  горда с неща, които отдавна нямат значение за нацията, тоест не са национална гордост.
Не може да възбуди в мен чувство на национална гордост един красив пейзаж. Носталгия, умиление, разтъжване - да. Но като хора нямаме никаква заслуга за природата си, по-скоро имаме вина, че е напълно съсипана и опропастена от алчността на шепа хора и безхаберието на мнозинството. 

# 31
  • Мнения: 1 959
"Да обичаме Българското"

Всичко ли? Само защото е българско...

чудесата на България за природа,история.
Горди ли сте че сте българи

много е хубава и красива е нашата родина

тониа,

явно обичаш българското, но постът ти е срам за българския език!

# 32
  • Мнения: 27 524
чудесата на България за природа,история.
Горди ли сте че сте българи

много е хубава и красива е нашата родина

тониа,
явно обичаш българското, но постът ти е срам за българския език!

Е, като започнете с този правопис и забележки...  Tired Всеки си знае; не сме дружинни ръководителки тук  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 959
Блонди,
умна жена си, гледай отвъд забележката на дружинната  Naughty

Авторката се гордее, че е българка, а няма елементарен правопис.
За мен това е същото като-
О, даааа, нашата природа е прекрасна.. и хоп, обелката от вафлата или фаса на земята.

# 34
  • Мнения: 27 524
Авторката се гордее, че е българка, а няма елементарен правопис.
За мен това е същото като-
О, даааа, нашата природа е прекрасна.. и хоп, обелката от вафлата или фаса на земята.

Според мен не е съвсем така. Авторката е направила супер минимални грешки, сравнени с чудесата, на които се натъкваме постоянно  Crazy
И относно обелките - така е принципно, но не е задължително. Имам предвид, че има и неграмотни хора, които са възпитани, различни са нещата. Има супер интелигентни и са големи мърлячи ooooh!
Може и да греша, споделям моето мнение  Blush

# 35
  • Мнения: 836
... Авторката се гордее, че е българка, а няма елементарен правопис.
За мен това е същото като-
О, даааа, нашата природа е прекрасна.. и хоп, обелката от вафлата или фаса на земята.



ИзвинетИ, мадмуазел,
Ако напиша с перфектен правопис "Мразя България!" ще имам ли право да си хвърля фаса на земята?

Странна и неразгадаема логика вадите за мен.

Отивам да кажа да дядо Димчо от село Мостово да се засрами и да спре да обича... там каквото си обича, щото не се вписва във вашия шаблон и не е достоен да се нарече българин. Цял живот тютюн е гледал и няма и средно образование, май.








# 36
  • Мнения: X
Най-обичам като вземем да се ръфаме ей така чисто по български. Който може, го може.

# 37
  • Мнения: 27 524
Най-обичам като вземем да се ръфаме ей така чисто по български.

Е, ръфат се и в чужбинско  Simple Smile

# 38
http://vbox7.com/play:1a414310
 
благодаря Ви за мненията
да може и да съм неграмотна но това не ме прави по малко българин да се наричам

в Америка повече от населението за неграмотни но те не се срамуват да се наричат американци нали
лошото е че ние се подценяваме и сами се унижаваме

А бра-българите за велики хора ,всички заедно сме силни
http://vbox7.com/play:2b841597

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Защо се сравняваш с американците?
Те ли са ти еталон за родолюбци?
Аз искам да се гордея с образованието ми, но не мога.
Не мога и с природата ни да се гордея, защото и тя бива разрушавана като образованието.
Все още си стоя тук, но докога ли...

# 40
  • Мнения: X
Най-обичам като вземем да се ръфаме ей така чисто по български.

Е, ръфат се и в чужбинско  Simple Smile
Да, но, Блонд, на мен ми харесва НИЕ как се ръфаме. Умеем го добре.

# 41
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Защо се сравняваш с американците?
Те ли са ти еталон за родолюбци?
Аз искам да се гордея с образованието ми, но не мога.
Не мога и с природата ни да се гордея, защото и тя бива разрушавана като образованието.
Все още си стоя тук, но докога ли...

Това с образованието... знам ли... че учителите ни вече не са на ниво, е вярно... ама пък и да ги обвиняваш, че си необразован, и да не правиш нищо, за да поправиш този факт... все пак те не могат с лейка да ти сипват знанията в главата.

# 42
  • Мнения: X
Обичам си българското, но не мога да кажа, че се гордея с него. С какво да се гордея? Имахме си хубаво морско крайбрежие, което превърнахме в Обеля с изглед към плажа. И планините ни са хубави, ама от Супер Боровец и Ултра не знам си какво гори не останаха. От тази архитектурна грозота и в градовете, и извън тях ми се повдига. А не е боклук да го изринеш - ще стои така и за внуците ни (то и боклукът заплашва да остане трайно, ама това е друга тема).

Обичам си го българското, но по един безкрайно тъжен начин.


# 43
  • Мнения: 3 268
Обичам България,безусловно.Не ме интересува ни боклука,ни Кузов,ни циганите.Обичам я,тя е моята Родина.Едва ли заради купищата боклук,заляли Италия миналата година някой италианец ще каже,че мрази Италия.Или пък заради изверга Фрицъл,някой австриец ще каже,че мрази Австрия.Такива неща има навсякъде.Просто ние гледаме все лошото,това ни е национална черта.Ей от това се срамувам,и от завистта също.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 19:28 от stefani6

# 44
  • Мнения: 940
Аз обичам България. Гордея се от части, с някои неща повече, с други по-малко. Не ми пречат ни цигани, ни мръсотия, ни каквото и да е било. Мразя когато се изтъкват само лошите страни на България, видите ли, колко сме зле, и колко сме смотани и прочие. Просто сме със супер ниско самочувствие, а искаме Европа да ни приеме по-различни.

Общи условия

Активация на акаунт