Как водите детето си на ясла?

  • 4 059
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
http://kinderbutt-de.erwinmueller.com/shop/artikelsuchen-DE-de-K … D2&chk=cookie
Eй това е спасението  Laughing Водила съм ги и ги водя с гумени дрехи и ботуши. Да се благодарим, че не вали все ден. Но пък тогава нямаше на ни прави впечатление  Wink

# 46
  • Мнения: 2 197
Пеш. Яслата е точно на 50 метра от нас. Късмет. Държавна е, просто съм си подала документите навреме. За градината при всички положения ще бъде водена с градския транспорт. Аз не шофирам, а баща и много рядко приключва във време, подходящо за взимането и. Ходенето в лошо време не е по-различно от това при хубаво. Просто трябва чадър.

# 47
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз съм нон стоп с колата. Когато времето е лошо гледам аз да го водя и взимам. Но когато не мога баща му ходи да го прибира пеша. Т.е с рейса. Разстоянието от нас до яслата е три спирки, но има около 800 метра пеша от яслата до спирката.

# 48
  • Мнения: 983
Цяла зима с такси. Тази седмица вече времето беше хубаво и отивахме пеша.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
До преди два-три месеца с количката, ако вали с дъждобран отгоре, аз с чадър.Живеем на такова разстояние от яслата, че такси почти невъзможно да ни закара (прекалено е близко), но и достатъчно далеч да се намокрим.Сега вече сме без количка, ако се наложи ще викам такси и ще се моля (ако мъжа ми не си е в къщи).

# 50
  • Мнения: 2 609
На ясла сме я водили предимно с колата, когато е нямало възможност с такси. Беше на доста голямо разстояние от нас и нямаше друга възможност. С количка не съм я водила, но имаше много деца, на които родителите им оставяха количките във фоайето.
Сега  градината е на 5 минутки от нас и си ходим пеш- за ръчичка, независимо от метеорологичните условия.  Nature Sunny  umbrella cold

# 51
  • Мнения: 8 999
С количка с дъждобран. Или добре опаковано в дъждобран и гумени ботуши, а аз с чадър и тоба с резервни дрехи /в случай че се намокри много по пътя/.

# 52
  • Мнения: 1 425
Ние сме с кола. Ако вали оставям малкия на яслата, после водя и каката. Лошото е, че яслата и ДГ са в две разлини посоки и ми отнема около час, докатао ги заведа, защото сутрин се сблъсквам с трафика Sad

# 53
  • Мнения: 636
Винаги съм водила детето хванато за ръка, независимо от метеорологичните условия. Странно ми като видя деца да бъдат водени/карани на  ясла с колички, триколки и пр. приспособления, които после майките бутат празни към вкъщи.

А ако детето не иска да върви или да даде ръка? По-добре с количка, отколкото на ръце, особено ако не е много близо

# 54
  • Мнения: 9 814
Винаги съм водила детето хванато за ръка, независимо от метеорологичните условия. Странно ми като видя деца да бъдат водени/карани на  ясла с колички, триколки и пр. приспособления, които после майките бутат празни към вкъщи.

А ако детето не иска да върви или да даде ръка? По-добре с количка, отколкото на ръце, особено ако не е много близо

Интересно ми е, ако след това отиваш на работа, а не у дома, какво правиш с количката/триколката?! Wink

# 55
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При нас баща й я води и взима, аз водя сестра й на у-ще. Носят се, че иначе отидоха 20мин. водене, при положение че яслата е на 2мин или по-точно един блок и една уличка разстояние  Crazy Преди аз я взимах и ходех с количката. Празна на отиване, ама не ми пука. Ще трябва да взема едни гумени ботуши, гащеризон и дъждобран имам от каката. Много добра инвестиция е това-детето щастливо джапа в локвите, а мама е спокойна, че ще е сухо.

# 56
  • Мнения: 9 990
Винаги съм водила детето хванато за ръка, независимо от метеорологичните условия. Странно ми като видя деца да бъдат водени/карани на  ясла с колички, триколки и пр. приспособления, които после майките бутат празни към вкъщи.

А ако детето не иска да върви или да даде ръка? По-добре с количка, отколкото на ръце, особено ако не е много близо

Интересно ми е, ако след това отиваш на работа, а не у дома, какво правиш с количката/триколката?! Wink

Оставя се под навеса в градината, как какво, не си го носят на работа Laughing
Моето бебе например, пеша в началото трудно взимаше разстоянието, и количката е измислена именно за това.

# 57
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При нашето ОДЗ няма къде да се остави количка или каквото и да е.

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ако не сме с колата,при лошо време ходим с такси,  раница не нося всеки ден - оставям я в шкафчето й.

# 59
  • Мнения: 9 814
При нашето ОДЗ няма къде да се остави количка или каквото и да е.

В нашето ОДЗ също няма такова място и никой от персонала не се наема да пази "МПС"-тата.
За това се принуждавах да  водя детето си винаги хванато за ръка.
Така че, явно всеки изхожда от опита си.

Общи условия

Активация на акаунт