Фотография # 35

  • 26 010
  • 475
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 371
Благодаря ви.
Имам три обектива - 50/1.8, 55-250 и 18-55. Смятам само 18-55 да вкарам, защото другия е много дълъг, да не ми направят проблем нещо Thinking, а портретния няма да ми е полезен в случая.

# 451
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Дуци, вземи все пак и 50-ката (малък е и няма да ти пречи в джобчето), защото 18-55 може да ти дойде малко тъмен и на скорост 80 да не се справи. Не знам какво ти е щракалото и как е над 800 ИСО...
Ddaisy, не знам как ги правих тез "цопваници", ама са страхотни Peace
Моби, ти как така не си с тайфата по тусканските ливадки?!

Момичета, Христос Воскресе Hug!

# 452
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Дуци, ако си далеч от сцената, 18-55 ще снима само общ план.
За концерти съм ползвала 28-135, не е най-подходящият, защото не светлосилен, стояла съм близо да сцената и ИСО 400 -800, а понякога и 1600, ако е навън и е тъмно. Слагах на режим приоритетна скорост, на 160, защото музикантите мърдат повече, и пусках и светкавица. Като цяло е най-добре да се възползваш от моментите със силно сценично осветление. За светкавица може да те изгонят, ако не си с разрешение.

# 453
  • Мнения: 4 371
Муцун, с Канон 40 Д съм.
Птицо, в оркестрината ще сме. Миналата година като ходихме на Мечо Пух, казаха, че може да се снима, но снимките са си само за нас. Сигурно и сега ще е така, но с чанта с фотоапарат ще се набивам на очи, да не помислят, че искам да ги ползвам с друга цел тези снимки... Светкавица няма да пускам в никакъв случай.

# 454
  • Мнения: 350
Здравейте момичета! Честит  Великден, живи и здрави да сте!

Извинявам се , че пак нахлувам в хубавата ви темичка, но отново имам нужда от вашето мнение. Има ли някоя от вас впечатления от следните обективи :


Canon EF 17-40/f4L
Canon EF 24-70/f2.8 L
Canon EF 70-200/f2.8 L
Canon EF 70-200/f4 L IS
Canon EF 70-200/f4L
Sigma 70-200/f2.8 APO HSM EX DG Macro


Много се колебая с какво да комбинирам Canon EF 17-40/f4 L  #CrazyА ако се сетите за друг кадърен широкоъгълен, моля да споделите с мен  Hug

Весел празник и добро настроение!

# 455
  • Мнения: 875
имам важно питане. коя програма мога да използвам (и как), за да свържа апарата с компютъра ми докато снимам и да виждам всяка снимка, която правя на екрана?  newsm78

# 456
  • Мнения: 1 639
momo, не съм запозната с такъв вариант?
Когато точиш снимките от камерата тя е в режим пс и не можеш да снимаш в този момент.
Начинът е снимаш , каквото снимаш  и точиш след това.
Ако имаш картриидър и повече от една работна карта памет , ще си спестиш времето на точене и кабелаците. Simple Smile

# 457
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 692
Аз съм със Sony α700.
Към софтуера, който върви с него има една програма - Remote Camera Control.
В менюто указвам USB connection да е Remote PC, и като пусна програмата, от нея мога да контролирам доста от настройките,
и съхранява снимките директно на компютъра, в указана папка.
Нямам Live View, съответно и в Remote Camera Control не виждам снимката, преди да съм я направила.

# 458
  • Мнения: 875
благодаря ви! lemondesi, сега ще погледна какъв софтуер имам за апарата. не ми трябва live view, а точно това, което си описала. мерси пак! Simple Smile

# 459
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 692
momo, спомням си, че ти си с Никон, ако не греша.
Виж какво открих:
http://www.breezesys.com/NKRemote/index.htm

# 460
  • София
  • Мнения: 74
Здравейте,
Обръщам се към вас за съвет какъв фотоапарат да си купя. До сега съм снимала само със “сапунерка”, ама тя взе че се счупи тъкмо преди пътуването ни до Италия. Така че ще трябва да се купува нещо … и май ми се иска да е с обектив. Но съм абсолютно неориентирана – бихте ли ми препоръчали какъв фотоапарат да си взема ? – до 1500 лв. Не снимам много – предимно когато сме на екскурзия, или цветята вкъщи – такива неща. Ама се радвам на хубави, качествени снимки.

# 461
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 692
Аз специално съм почитател на Сони, но от Сонитата смятам, че засега 700 е на ниво, та не се наемам другите да ти ги препоръчам, а то не влиза в 1500.
А и обективите им засега не са много, и цените им са високи.
От Никон - D80, но май го няма на българския пазар вече. D60 и D40 са на добри цени, но нямат мотор за автофокус в телата, което те ограничава в избора на обективи.
От Canon - може би 450D, но не и 1000D. Незнам, момичетата с Канони ще кажат дали обектива 18-55 става за нещо.
По принцип за екскурзията ще ти трябва най-вече широк обхват (е, може би и малко телеобхват, да кажем, един зуум 18-200 би бил най-добре),
но след това ще пожелаеш да имаш и други обективи.
За Пентакс нищо не мога да кажа, но знам, че също са добри.
Те, както и Сони имат стабилизация в тялото, и не разчитат на тази в обективите, както е при Никон и Канон.
В този сайт можеш да се ориентираш малко:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&bas … p;to=&filter=

# 462
  • Мнения: 1 639
Sarah, не се наемам да те агитирам  за даден апарат.  Simple Smile

Ето ти примерни модели DSLR до  1500лв , но повечто са дори под 900лв.  Simple Smile

P.S LemonDesi ме е изпреварила .

# 463
  • Мнения: 6 039
Много въпроси на последната страница, не се наемам да давам съвети за апрат. Аз мисля, че Канон 450д с 28-105мм обектив е добър вариант. Аз така започнах. 18-55 никога не съм ползвала.

smooth, нито един от обективите не съм ползвала. Имам 55-250мм 5.6 IS от който съм много доволна, напоследък доста снимам с него.

момичета, бихте ли коментирали . Снимах съучениците на племенницата ми за горишник.

# 464
  • София
  • Мнения: 74
Благодаря за насоките! Ще почета малко и ще поразгледам какво предлага Фото Павилиона.

Общи условия

Активация на акаунт