Гоблени-49

  • 52 788
  • 430
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 747
marulka_s благодаря!Не бях точна не ми е трудно да я открия ,а да преценя ,колко да поръчам .Ако е в магазина тук със схемата ще си изчисля ,но така става на изуст и може да не ми стигне или да ми остане парче дето да не върши работа.Мисля да ги шия на бяла ,едра колкото разграфената ,през дупка.Дали ще се получи.

Eдин поп имал куче, кучето му умряло, и той му издигнал паметник, на който пишело: Eдин поп имал куче, кучето му умряло, и той му издигнал паметник, на който пишело: Eдин поп имал куче, кучето му умряло, и той му издигнал паметник, на който пишело: Eдин поп имал куче, кучето му умряло, и той му издигнал паметник, на който пишело................................
dena, каква информация ти липсва? На схемата, за която си дала този линк, ясно личи колко да предвидиш за ушитото- 104/81 бода:
http://picasaweb.google.fr/kerry362001/VervacoBabyshoes#5157234261801363074
Изчислявай за каквато искаш панама; само 3 поста по-горе съм дала линк за смятане.
 А дали ще стане или няма да стане- същото го обсъждаме вече 3 страници. Момичета, като не четете, защо пишете? И, жалко за изчерпателната информация от 1-ва страница.

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 14:39 от Прасчо

# 46
  • Мнения: 568
Прасчо извини ме за некомптентността ми по някои въпроси.Извинявам се ,но наистина не мога да следя цялата тема с тази бързина.
Извиниявам се трети път на тези които съм подразнила ,ще гледам да огранича питанията си.

# 47
  • Мнения: 2 336
Днес не е ден за снимки, ето така ми изглежда бялата панама ако виждате нещо  Wink

# 48
  • Мнения: 86
леле, леле, наистина доста излишни неща #Crazy

моето малко прозорче е готово, като стане малката ще го занеса за рамка, ето го





ted_ , на мен ми идва размазанко Thinking

# 49
  • Мнения: 7 106
dianjeli3 , много ти е сладко прозорчето   Hands Thumbsup.

sissak , много ти благодаря за схемичките, всичките са интересни и са идеални за подаръчета  Peace.


Зори това да не е един от красивите гоблени на Дименшънс.

Тъй вярно  smile3521.
Обачееее, тая 18-ка ми разказва играта. ситно, ситно, очи не ми остават. Много се изкушавах да го почна на 14 -ка, но нали ми е първата готова комплектовка на Дим. и исках поне тук да не вложа творчество  hahaha. Пък и незнам дали конците ще ми стигнат.
Ноооооо.... от тук-нататък шия само на 14-ка  Naughty, ще нагаждам конци ако трябва  Crossing Arms.

# 50
  • Мнения: 2 336
последно досаждам с моите панами дано сега се виджат по добре  Rolling Eyes

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Против правилата е, ама - запис  Mr. Green
Защото ми се изтощиха батериите на фотото и не мога да снимам в момента.

# 52
  • Мнения: 45
Аз да се отчета с напредъка по Балерината,че напоследък само ви чета. Hug

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Пак сте показали такива красоти  smile3501
Силно се надявам, че в тази тема ще успея да покажа и аз готов гоблен  Whistling

# 54
  • Мнения: 2 924
ted_,
панамата ти е идеална за вилеров гоблен, какъвто е и този дето ще шиеш.
Тя е почти като оригиналната според мен.Разбира се ще шиеш през нишка- независимо дали ще е кръстчета или с полукръстче.
Ето виж горе-долу как ги преброих аз нишките



dena_klv,
гоблена ,който искаш да шиеш е 80 на 100 бода.
Ако ще ползваш такава панама , като показаната от ted гоблена ще ти е с размер около 22 на 17 см/ като шиеш през нишка/.
Прецени и колко искаш да оставиш отстрани- според мен най-малко по 5см от всяка страна
Значи трябва да купиш около 32 на 27см или направо 35 на 30см за по-сигурно:)
Обаче аз ти предлагам да го шиеш на Аида14- по-дребна е и ще стане по-хубаво.
Размерите ще са 18 на 14,5 см плюс за отстрани .
Вземи 30 на 20 см за единия гоблен

# 55
  • Мнения: 568
Хипатия мнаго ти благодаря  bouquet

# 56
  • Мнения: 2 336
Хипатия bouquet

# 57
  • Мнения: 2 924
Днес нещо не ми е деня и не мога да броя точно-  80 на 104 са все пак:))
Оригинала е даден да се шие на Аида 18, кремава- тя е още по-дребна.
на нея размера е 15 на на 12 см плюс резерва отстрани.
На оригиналния гледам ,че дават общо размера на панамата, предполагам с резервата  19 х 16см, но на мен ми се струва недостатъчна

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 16:50 от Хипатия

# 58
  • Мнения: 568
Още веднъж благодаря  bouquet Значи ще избера една от двете щом ти ми предлагаш ,вярвам ,че ще е по-добър резултата.

# 59
  • sliven
  • Мнения: 113
Привет на всички,
Искам да помоля за помощ относно програмата Pattern Maker for cross stitch

Инсталирах си я, но ако някой има превод ще съм му много благодарна.
Имам ушити вече два гоблена и съм решила по снимка на малкия ми син да ушия нещо.

Предварително ви благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт