ЮЛСКИ бебчета и мами - тема 25

  • 22 823
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 208
Момичета,вече страшно се изнервих.Немога от един час да се регистрирам  в продавалника.Искам да напиша,че търся някакво подобие на столче за по-голямо дете  към количката или направо такава количка.Някой срещал ли е нещо такова там.Все не ме пуска-все някаква грешка има  #2gunfire

# 226
  • Русе
  • Мнения: 57
Абе момичета имам въпрос към мамите с опит...
Разглеждх какво сте купили за бебоците и ми прави впечатление че преобладават дрешки с дълък ръкав... newsm78
Аз разсъждавах,че като се има в предвид ,че ще се родят в разгара на лятото си представях как ще бъде малчо само по едно боди-потник ... Юли с дълък ръкав ли ще си носите бебетата?Простете за въпроса но наистина ни съм наясно как трябва да са облечени в началото #Crazy

# 227
  • Мнения: 253
Сиско ЧЕСТИТА ТИ РОЖДЕННИЧКА  newsm59  party023 ДА ВИ Е ЖИВА,ЗДРАВА И МНООГО ДА ВИ РАДВА!!!
честита първа пролет,мамчета  smile3525
И мен днеска ме стегна корема,защото си направих голяма разходка,а и се стисках,нямаше къде да отида вц-то.
И аз искам да се оплача,че много рядко усещам бебо  newsm45.И не ми рита,а го усещам още като пърхане и като преобръщане-НОРМАЛНО ЛИ Е КАЖЕТЕ МИ,ЧЕ МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ  newsm17
А чух,че когато си с предна плацента-не го усещаш толкова добре  newsm78
Като се разкарвах днес на Димитровградския пазар,така ми се искаше да взема нещо на бебо,но нали нз какво е/а само какви хубави и малки неща бяха  newsm03 Има време и затова

# 228
  • Мнения: 694
И аз не го усещам много добре ,а това с плацентата дали е вярно и аз съм го чувала ,ако има някой по запознат да пише Simple Smile .И на мен ми е притеснено от време на време и по колко пъти е нормално да го усещаш бебчето ? Hug

# 229
  • София
  • Мнения: 4 032
Ще може ли  и на мен паролата , за да разгледам кой кой е , какво си е купил и колко му е голямо коремчето Simple SmileПък и снимки може да кача.

Каква пролет  е навън, лелеееее, при нас вече има около 3 см сняг  ShockedА снимката с лалетата е страхотна, браво на теб Мушмулче (имаш много вкусен за мен ник:)

Мимето, честита покупка, изглежда много готина количката  Peace

И аз моето не го усещам всеки ден и постоянно, и аз се притеснявам, освен това нямам спомен с Михаела как точно беше...Помня че ритае доста, и мнооого хълцаше, но нямма представа от кой месец беше по-силно усещането...
А за Димитровградския пазар съм чувала много хубави неща, разни ишлемета и т.н. красоти на нискки цени имало.

# 230
  • Мнения: 253
EliG ами всички магазини зареждат от там и после ги продават двойно Mr. Green Дънките са по 15-18-20-лв,блузите-7-8-9лв Grinning
И аз бебо като го усещам го усещам ниско долу/а там са му краката/
Момичета този Гестационен календар,някой от вас ползвал ли го е? Не трябва ли първо да се свали и после да се нагласят данните там?Аз искам да го използвам,но не мога да разбера как-голям тъпак съм май  Sick

# 231
  • Мнения: 89
didikar , наистина е голям зор регистрирането в Продавалника. Аз така половин ден се мъчих и накрая писах  във форума към сайта, където се оказа че има специална тема за проблеми с активирането на акаунтите. Ето това е линк към форума
http://www.prodavalnik.com/forum/index.php?board=5.0    Успех! Peace

А ето малко систематизирана информация за начинаещите мами. Надявам се този наръчник да ви е полезен Joy Joy Joy

1. Повдигане на бебо - Не хващай малчугана за тимбата! Неговота вратле е с "якост" на гол охлюв и има опасност да го разфасоваш или да увредиш някоя от жиците, които свързват периферията с процесорчето му. Освен това е добре да се знае, че черепната кутия на бебешоците е недоразвита и мека (особено отгоре, на пистата) и ако се престараеш с галенето може да затъпее и да стане министър, хо-хо!
2. Забавни игри с бебо- Съобрази се с факта, че детето все още не може да победи Гари Каспаров на шах и не го тормози с болните ти амбиции да отгледаш дете-чудо. Ако му е по-забавно да гризе дъската за рязане - остави го да се забавлява! Въпрос на време е да ти докаже, колко по-тъп от него си, а до тогава просто го подкрепяй. Е, ако вземе да наяде дивана пред телевизора, можеш да го пребиеш, НО с навит вестник - по хуманно е.
3. Бебо и автомобилите. - Купи си авто-столче за бебета, стиснат евреин, такъв! Статистиката показва, че така вероятността от ПТП докато бебо е в бубу-то спада драстично като заплатата ти в период от време. Да го увиеш с тиксо в жабката не е хуманно, а и ако се посере, чистенето е истински ад. Затова - столче, да ти е мирна главата, че и неговата. Да не прави олимпийски обиколки, докато псуваш оня от Перник...
4. Разходки с бебо. - Това, което циври от раницата ти не е лаптопа, садистично копеле - изкарай го веднага от там! Иди до най-близкият бебешоп и си купи бебебераница, щото иначе може да те набие някоя прегръщачка на дървета и да предават на живо събитията по новините. Блогърите ще блокират кръстовище в нейна чест и тогава ще видиш какво чудо е!
5. Пазаруване с бебо.- Отивайки на пазар в някой от ТРИПЕРмаркетите като БИЛА или МЕТРО или където и да е, имай на предвид следното: Бебешоците и малко по-големите чавета се радват неистово на съоръженията за товарене на покупки. За тебе те са просто "количка", но за тях това е "КОЛИЧКАТА". Обърни внимание, че те имат специално отделение за малки деца така, че да са в безопасност докато хвърляш пакетите с лионска наденица от 7-8 метра. Вече има и спешъл едишън бебеколи, които са си баш кола, с кошница отгоре (дизайнера е гении), на които малчуганите умират да въртят волана, макар да знаем, че е лишено от смисъл...
6. Играене с бебо. - Игрите с малкото човече трябва да са подбрани внимателно. Това иде да рече, че канадската борба, рулетката и грубостите по време на мач не се толерират от обществото. Бе, радвай му се като на котенце, ама не му бъркай в очите и ушите в очакване да пръхти! Не мисля, че са особено впечатлени и от топка прежда...
7. Упражнения с бебо. - Както надявам се разбираш, бебетата не си падат по силови спортове, затова гладиаторът на тавана ти не го впечатлява много. Любимото упражнение на малчугана е насирането, но освен него е добре да се погрижиш за мускулния му тонус. Тук не става дума за фитнес или 12 обиколки на стадион, щото "да се калява, на мама и тате съкровището." Освен, че ще спечели световна неизвестност от шоуто на Робин Кафалиев, може да си прецака нещо. Лежерно, с любов - това е начина на раздвижване.
8. Масажиране на бебо. - Като част от мускулният тонус е и масажирането, което трябва да правиш. Особеност на тази част от упражненията е, да не мачкаш бебо, така все едно приятелят ти се е схванал и ти се е отдала възможност да си върнеш за оная, в която беше влюбен още от осми клас, а той ...най- безпардонно във физкултурния салон. Ако се престараеш в натискането, може да издриснеш някой чаркул на бебо, а те всичките са му важни. Лежерно, с връхчетата на пръстите... все едно бараш... (не това, мръсник!) тъчпада на лаптопа си.
9. Хигиената и бебо. - Като деликатно същество, бебо очаква да се държиш с него, като с такова. Той не е ФОРД, за да го миеш с пароструйка, още повече - на него никак няма да му хареса в началото... Маркучи, груби гъби, смарт пешкири... всичкото това въоръжение може да ти доведе още неприятности с медиите, блогърите и еко- активистите. За дечицата на неговата възраст продават специални препарати - свикни, че както кучето има нужда от специален шампоан, детето ти също.
10. Подсушаване на бебо. - Точно така - ПОДСУШАВАНЕ, а не сушене. Забрави за сушилнята, вентилатора, аспиратора, фурната (или поне на високите температури), климатика (макар да си пуснал "топлото") и други домакински уреди, които да направят от бебо социопат след време. Да отвориш прозореца на колата също не е решение, когато те мързи да подсушиш съкровището. Просто го загърни с хавлийка и с леки, масажиращи движения обери влагата от повърхността му.

# 232
  • Мнения: 1 208
didikar , наистина е голям зор регистрирането в Продавалника. Аз така половин ден се мъчих и накрая писах  във форума към сайта, където се оказа че има специална тема за проблеми с активирането на акаунтите. Ето това е линк към форума
http://www.prodavalnik.com/forum/index.php?board=5.0    Успех! Peace....



Благодаря ти - регистрирах се   bouquet

# 233
  • Мнения: 398
Здравейте мами. И честита първа пролет  smile3525 smile3525
Въпреки че времето е ужасно  Sad

Аз си взех последните изследвания. Всичко е наред, само че на мен също ми пада хемоглобина - сега е 124 и е в нормите, но лекарят ми предписа да пия нещо профилактично. Аз обаче си направих едно списъче с храни богати на желязо и така ще я карам тоя месец, за да видя какво ще стане.  Crazy  Ако няма ефект - и аз минавам на т. нар. добавки.
Бебчето много рита и много му се радвам.
 Хайде, това е от мене, че сега се връщам от работа, а утре имам изпит по латински език  Banghead
След месец и нещо спирам работа и ще пиша по-редовно. Обещавам  Embarassed

# 234
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен в този пролетно-зимен ден!
Сиско, честита ти рожденничка. Да ви е жива и здрава и много да ви радва.
Томби, добре дошла! Да ти е лека бременността с прекрасен финал през юли!
ARGHT, ама ти си бил много романтичен, а не даваш вид!
Чери, благодаря за поздрава. Приятна песничка, повдига настроението в този не толкова пролетен ден.
Преди време бях писала, че хемоглобина ми е нисък. Включих повече дроб и червени месе в диетата и след месец беше вече 125. Сега пак трябва да го проверя, защото от тогава вече е минал един месец, че и повече. Може би желязото от храната се усвоява по-лесно от това в медикаментите, незнам пробвайте.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 893
запис и от нас - болните Confused
Лора уж се закрепи, ама аз се разболявам и не знам как ще се оправяме  ooooh! много ми е тъпо  Banghead дано поне тя оздравее до понеделник, че да направим резонанса Praynig

# 236
  • Мнения: 9 120
Дарка–живко - както съм казвала вече, според мен ритането на бебето е индивидуално и зависи от доста фактори - активност на бебето, подкожна тлъстина на корема, положение и т.н. Ако те притеснява сериозно, винаги можеш да посетиш гинеколог, за да се успокоиш и да споделиш с него страховете си. Питай го всичко, което те интересува - плацентата как влияе на ритането и усещането, дали бебчо е наред с кръвотока, мерките и т.н. - все неща, които ще ти дадат яснота и спокойствие. Тук всеки споделя различно - при едни ритането е много, при други е малко... Hug Hug Hug За гестационния календар не мог ада ти помогна, щото аз лично не се оправих с него, а и данните които ми дава не мога да ги сверя с тези, които имам, просто защото ги нямам...какво точно те интересува според календара?
Деянова - и аз от днес съм в отбора на магнезиите и твърдите кореми Crazy

Аз да разкажа днес какво стана...реших да се обадя на док, да питам какво да си взема - магнерот, магнериш или нутри маг - а той каза "ела бързо да те видя"...Поиска да ме гледа вагинално Sick - добре че беше лекичко, с върха на ваг.ехограф - огледа шийката на матката, да провери да не се е скъсила, ок си беше. После ми прегледа бъбреците (забравих да кажа, че стерилната урина, която пуснах, се оказа наистина стерилна, тоест нямам проблем с бъбреците) и видя, че в единия бъбрек малко се задържа незнамсикакво Blush Но не е проблем. Бебчо е добре. В крайна сметка, док ми изписа нутри маг, но шпа и бусколизин, въпреки че аз му казах, че нямам болки, тоест дори това, което усещам, да са контракции - не са болезнени.
Много скъп тоя нутри маг ooooh!
Казаха ми да си почивам повечко...
Та така, това беше отчетът от мен Simple Smile

# 237
  • Мнения: 253
.:.Stef.:. като отворя линка и отдолу си има обяснение как да си нагласиш данните и има едни снимки на едно бебе там/те се променят в зависимост в коя седмица си/ Но каквото и да правя-нито размерите на бебето се променят,нито нищо #Crazy Затова питам - ДАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ СВАЛИ С ПРОГРАМАТА/която си сваляш нещата/ ИЛИ ТАМ ДА СИ НАГЛАСЯШ ДАННИТЕ/когато отвориш календара/ ИЛИ ДА СЕ ОТВАРЯ АВТОМАТИЧНО С НЯКАКВА ПРОГРАМА/ако се сваля де/ newsm78
Ако някой знае,нека да сподели как става

# 238
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Дарка, не е нужно да пишеш с големи букви, ние не сме сляпи.
Така, като отвориш сайта и ти излезе кръга, там където пише първи ден последна менструация-и от където е началото на 1 синьо правоъгълниче го хващаш и го слагаш на датата на последната М.То се върти.След което хващаш червената стрелкичка и я слагаш на днешната дата и всичко е готово Peace
Не виждам нищо сложно  Rolling Eyes макар че в обяснението е много засукано казано Peace

# 239
  • Мнения: 9 120
Аманитка го е обяснила идеално.
Въпросът ми към теб беше - какво точно те интересува като информация, а не какво искаш да знаеш за този календар - защото, аз не го харесах особено и исках да ти предложа друг по-лесен вариант за следене на седмиците, инфо за всяка седмица и снимки на бебето как изглежда в този момент: http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/bremennos … a-po-sedmica.html
Но не знам какво точно искаш да знаеш, затова все пак ти пускам горния линк, погледни го Hug

Общи условия

Активация на акаунт