ЮЛСКИ бебчета и мами - тема 25

  • 22 796
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 4 031
Обаче има разминаване според мен в двата сайта, този-  календара дето е , броенето на седмиците започва от първата дата на последната редовна менструация, а другия от датата на зачеването, което е около две седмица след тази дата, и .... Simple Smile някой да обясни,и според двете бременността е 40 седмици.
Иначе и двете са готини , за мен поне.

# 241
  • Мнения: 9 110
http://baby2see.com/pregnancylength.html#weeks_into_months
Ей тука е обяснено, но е на английски.

По принцип, бременността е 40 седмици=10 месеца. Това е ако се брои от първи ден на последна менструация.
Ако се брои от зачатието = 38 седмици.

Това, което аз не разбирам пък, е от таблицата на първа страница - как тъй в края на всеки триместър се добавя изведнъж по 1 седмица отгоре Crazy

# 242
  • Варна
  • Мнения: 893
разликата е:
"лунарен месец; месеците по време на бременност се наричат лунарни месеци; за разлика от календарните, лунарните месеци имат по 28 дена и започват да се броят от първия ден на последната менструация; следователно бременността има 10 лунарни месеца по 28 дена всеки (общо 280 дни), считано от първия ден на последната редовна менструация;
ако докторът казва, че сте бременна в 10-та седмица /от началото на последната менструация/, вашето бебе реално е било заченато преди 8 седмици.
просто защото един лунарен месец /28дни/ не се равнява на 1 календарен месец /30-31дни/. Бременността продължава 9 календарни или 10 лунарни месеца."

но и в двата случая си е 280 дена Peace

# 243
  • София
  • Мнения: 4 031
Значи,  http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/bremennos … a-po-sedmica.html
 тук има две излишни седмици , и по англииския вариант се броят от първия ден на последната редовна менструация.И в моята книга е така.

# 244
  • Мнения: 1 586
Браво, примерни пионерчета!!! Засега си изпълнявате поръчението за леки спирки през утъпкания от грижи път  Laughing

ARGHT, ама ти си бил много романтичен, а не даваш вид!
Ама позабравили сте ме вие  Crossing Arms Щом там разни "шарени прахоляци" се изненадват от нежната ми, наранима, романтична душа  Crossing Arms  Joy Joy Joy

# 245
  • Мнения: 260
От три дни не мога да седна спокойно на компютъра и да ви пиша.  Crazy

Честит рожден ден на Ками на патерици! Да е жива и здрава! Много смях и игри! Бързо да оздравява! Hug

Томби, добре дошла! Леко бременеене!   bouquet

Лек и слънчев ден на всички!   bouquet

# 246
  • Мнения: 3 092
Здравейте и от мен!
Честита първа пролет на всички ви ! Е , в София си е направо зима , но се надявам да вали  за последен път и после пак ама чак през ноември  Grinning
Честит рожден ден на Ками ! Да е здрава и щастлива ! Весели игри и вълшебно детство и пожелавам!
Добре дошла на Томби !  newsm51
Вирджинити дано не се разболееш мила !  no
За ритането на бебето -наистина няма правила . По спокойно момичета!  Hug
Чери, благодаря за поздрава  newsm53
Mishe333   дано хемоглобина ти се повиши с диетата , която ще спазваш !
Ще използвам докато Нана гледа бебе Айнщайн да се "разходя " из форума !
Целувки и усмихнат ден!  bye

# 247
  • Мнения: 253
Добро утро,момичета!!!
Аманита Извинявам се  bouquet
Аз не знаех как се прави-защото не знаех,че това се върти Naughty Благодаря за обяснението все пак Grinning
Аз да ви се оплача,че 2 вечери се въртя като пумпъл и немога да заспя-ту наляво,ту надясно и по гръб,ама.... smile3507

# 248
  • Мнения: 1 113
Сафо - ако наистина трябват 2 месеца за да има резултат...не знам, сигурна ли си? Аз щото не знам, а и в листовката май не пише Thinking

И аз не съм чувала, че трябва да минат два месеца. Аз трябваше да пия 25 дни феро фолгамма 2х1, седем дни почивка и да пусна изследвания - пълна кръвна картина, ниво на желязо и ЖСК.


Обяснението е, че желязото в лекарствените препарати се усвоява в много малък % /а в някои случаи и въобще не се усвоява/ от организма, затова е необходимо по-дълго време на прием. Всъщност не знам колко е вярно това - върти ми се в главата, но точно откъде го знам не мога да ви кажа. Пък и при Джиджито има макар и все още незадоволителна, но все пак лека промяна нагоре в хемоглобина. Т.е. - дали от храните, на които си наблягала или от лекарствата - ефект има. Много се надявам другият месец резултатите да са вече задоволяващи, Дижиди!  Hug

# 249
  • Мнения: 651
Вчера вдигнах мъжо под тревога,защото ме стегна корема и едни болки гадни.Понеже в Хирургийте нямаше кой да ме види на видеозо,отидох в Селена(Пловдив).Попаднах на д-р Матев.За пъррви път го виждам тоя човек,за първи път ме преглежда.ОЧАРОВАНА СЪМ!После скочих и до моя доки и каза, че всичко е ОК!Сега съм в болничен И на магне B6.После смятам пак да си продължа болничния няма да се връщам на работа,за да не правя вече такива кризи.
СТЕФ не мисля,че трябва да се притесняваш за вагинален преглед.Докторите си знаят работата.  Hug Мен всеки път ме преглежда така.Даже през 2 месеца ми взима ваг. секрет.

# 250
  • Мнения: 32
Добър ден на всички.
Честит рожен ден на Ками и Честита Пролет,макар че в София можем да си пожелаем, честит ни сняг.
Да се оплача, в момента лакирам едни рафотве на балкона, тъй като имам много "грижовен" мъж. Трябваше той да свърши тази работа, но отиде на плуване. Имайки предвид, че циклихме дюшамето и се друсам с лака от няколко дена, понеже отново грижовния ми мъж не се размърда да вземе матрак за леглото и да отидем за няколко дни да спим при техните на къщата, където си има стая. Това разбира се е след като цяла седмица боядисвам, а днеска след като чаках маса време да ми закачи подпорките за един рафт се ядосах хванах чука сутринта и си ги заковах сама.
И така оплаках се, но се надявам, че вие поне ще имате по весел ден. Малко светлина в тунела, обадиха се, че са ми готови пердетата за кухнята, дано са направени добре, та да не ми се развали и там настроението. Тази седмица така ме друса нервата и тези глупави хормони ме подлудяват, нещо на криво да ми кажеш или нещо се сетя и веднага ми потичат сълзите.

# 251
  • Мнения: 651
julsko bebe,вземи да се пазиш повечко.Не са полезни тия нерви и ремонти за тебе.Вземи го насмети малко та да се опомни мъжото ти!
Щастлива съм,че мъжото ми помага много във всичко!
И аз съм така със сълзите.Малко нещо на криво да ми кажат и ...  newsm45

# 252
  • Мнения: 9 110
Юлско бебе - внимавай с ремонта, а на мъжо ти му лепни два шамара да се освести, какви са тия глупости Naughty

Деянова - чакай да ти пиша на лични, че ме заинтригува с тази случка, а и тези дни със Скарабей умуваме точно подобни ситуации - ако се случи преждевременно раждане, какво ще правим (че в Селена не приемат такива случаи..) Hug

# 253
  • Варна
  • Мнения: 893
Вирджинити дано не се разболееш мила !  no

е, да ама не, снощи се вкиснахме тотално и двете - днес ходихме до спешния- и двете сме с начален бронхит, за което обвинявам изцяло себе си Banghead аз съм с хроничен и малко да настина веднага "изплува" . тъкмо ми се закрепи детенце , и аз я доразболях  ooooh! сега сме на АБ Sad и в сряда на контролен Sad

# 254
  • Мнения: 36
Здравейте,радвам се че успях да Ви наваксам.Питахте как стигам 1-2 кг плодове-аз и преди без 1 грейпфрут и 3-4 ябълки не минавах-сега добавих и киви.Вечер задължително и по една салата-зеле или маруля.
Юлско бебе-не е нормално това ти да лакираш и забиваш пирони-не е от глезотия, но разбирам ако той е зает с нещо важно-работа или т н,но хайде сега 5 пирона за половин час се забиват #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт