ЮНСКИ 2009! Тема № 43

  • 12 142
  • 280
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 091
Somebody, за завишен албумин предния път ми казаха да ям по 1 грейпфрут на ден и така си регулирах стойностите.  А захарта може от стрес много да се повиши - баща ми никога не е имал висока захар, миналата седмица на изследване - 16 - което е адски много, направо за инсулин, 1 седмица вкъщи в болничен на спокойствие и резултатите вече са по-добри, така че тормоза може да ти е оказал влияние.
Момичета, моето дете е почти на 4 г. и си смуче палеца, няма по-ужасно нещо и скоро не виждам светлина в тунела, особено като е болна - почти не го вади от устата си, вече ми е грозна гледка, като беше по-малка го преживявах някакси. Какви ли не биберони и залъгалки пробвах, но не и не, от ден първи си лапа палеца. Вече не й расте нокът на този пръст, кожичката е изтъняла, зъбките й се разкривиха, захапката й не е правилна... така че с бебе номер 2 ще бъда настоятелна и ще бутам залъгалка, ако трябва насила в устата, само и само да не си смуче пръста.
А за възпитанието - това за мен е най-трудното нещо в гледането на деца, толкова по-лесно е бебето ти да е нахранено и чисто, а колко отговорни и сложни са отношенията, примера и т.н. Така че, не го мислете много, то само ще си покаже... Grinning

# 241
  • Варна
  • Мнения: 2
slavena  аз съм на почти 29г. и си смуча езика като се замисля и като спя, така че си е до човека, какво ли не са ми правили, но това е положението.

# 242
  • Мнения: 136
А аз като малка имах отвратителния навик да си гриза ноктите, едва се отървах от него и то някъде през пубертета  Embarassed  Знам, че много деца го правят, а според мен е проблем не само защото е грозно, а и защото под ноктите се крият какви ли не мръсотии и като нищо може да се хванат глисти или други гадни пазарити  Sick

# 243
  • Мнения: 13
Искам да питам дали има случайно някой, който се е записал за лекцията на 9 месеца и няма да ходи, ако може да й използваме името Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 14:15 от mgamisheva

# 244
  • Мнения: 2 091
Така е момичета, съгласна съм, насила не става нищо, аз съм се отказала от груби мерки (като люто и горчиво), действам само с думи, тя също разбира, че не е хубаво, всяка сутрин заставаме двете пред огледалото и си показваме зъбките и тя казва, че нейните са криви, защото си лапа пръста, и че повече няма, ама вечер като си легне несъзнателно го слага в уста. Все си казвам, че до абитуриентски бал ще се откаже, не губя надежда Mr. Green

# 245
  • Мнения: 1 027
Аз съм си смукала палеца до първи клас  Embarassed
А за пола имам явен пример.......свекър ми не е говорил, щото е бил сърдит, че и второто е момче. Това без майтап ми го разказа свекърва ми. Като се родил мъжа ми, второ момче и той ходел сърдит няколко дни  Sick Не знам да се смея или да плача  Mr. Green

# 246
  • София
  • Мнения: 2 658
somebody, а в урината имаш ли захар или белтък? Това също е важно. Не се притеснявай, ще ти назначат диета до раждането, то не остана време 2-3 месеца до края. Просто ще се поограничаваш от доста неща, но поне няма да е за дълго време.

# 247
  • Мнения: 193
Като сте почнали да изтъквате някои навици ето и моя:Хапя си устните.Даже моя приятел като ме види и ми шляпва шамар,не шамарче,а шамар през устата.Много е гадно и много боли.Аз не се усещам че го правя.Това е навик.Като малка татко все ме плашеше че щял да ми маже устата ту с люти чушлета, ту с л...на,но ефект noДаже последно свекъра вика да спра,че съм щяла да го предам на бебето този навик.

# 248
  • Мнения: 989
И свекърва ми си е смукала палеца и си е подръпвала ухото доста време. Знам, че се е отказала от този навик чак като ученичка. Дори сега, когато й е напрегнато, си дърпа ухото. Забелязвам, че и малката го прави това с ушето от време на време. Явно навиците може да се пренасят и по наследство.

Колкото до боя, аз пошляпвам Елена, но никога силно и никога по главата. Случва се рядко, но никога незаслужено. Също така ми се случва да й повиша тон, но в такъв момент нещата отиват по на зле. Забелязала съм, че когато започна да й говоря спокойно и с любов в гласа, тя се успокоява много бързо и забравя за пакостта, която е тръгнала да прави. Най-важното е децата да се чувстват обичани.

# 249
  • Мнения: 1 475
Не, Петя нямам, всичко ми е на нула!! Според мен това е само от стреса, никога не съм била по-изплашена, както онзи ден, заради тъпия тел.терорист/незнам, явно  хормоните яко  са ми се разбушували/! А четох, че кръвната захар се повишава и от  от стрес!!

Вредни навици, моя е от най-лошите гриза си ноктите- бях се отказала от него преди 2-3 години, но пак си продължавам, тъкмо пусна малко ноктенца и ги изгризквам/никога не го правя на публично място, само вкъщи/ Blush

# 250
  • Мнения: 136
А аз, като съм нервна, си ям бузите от вътрешната страна. Стигала съм и до кръв, добре, че месцето там бързо расте  Party

# 251
  • Мнения: 193
Моята зъболекарка като ми видя устните и почна да ми разглежда кучешките зъби /явно да не съм развила канибализъм Thinking/ и каза ако искам да ми направят по-поръчка гумени челюсти да ги слагам върху моите. Whistling #Crazy
А за ноктите една моя позната се отказа да ги хапе като си сложи ноктопластика.Така доста време беше.Малко скъп и е отказа от навика,но щом действа по-хубаво от това няма.

# 252
  • Мнения: 193
Да бе Гъди и аз така отпред,отстрани,отвсякъде.Бузите на нищо не ми приличат.Само горната устна от вътре е в добро състояние /там не ми е удобно гризането/.Даже като бях в пубертета и си имах гадже все си мислих дали не го усеща и дали не му е гадно,та се срамувах.Но и срама не ми подейства.

# 253
  • Мнения: 9 814
somebody, повтори си изследванията, може да има и грешка.
Да кръвната захар се покачва при стрес, но едва ли до такива нива. Peace
Навикът със смученето на палеца е наистина вреден и пред него предпочитам 300 пъти залъгалката.
slavena , има един крем или и аз не знам как да го нарека, който се продава в аптеките и с него се маже залъгалката/пръста за по-лесно отказване.

# 254
  • Мнения: 1 027
Мамите с по-голямо дете..........как си опазвате коремчетата? Аз като легна до сина ми да се гушкаме или да заспива и все ме е страх да не ме ритне.

Общи условия

Активация на акаунт