Иврит - да се опитаме да го научим он-лайн

  • 118 501
  • 678
  •   1
Отговори
# 495
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
да,правилно е изписано.

# 496
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравейте искам да си направя татуировка с надпис на Иврит не защото е модерно, а поради лични причини имам специално отношение към този език. И бих искала да питам дали превода е точен:

Исус ме обича - ישו אוהב אותי

Превеждала съм го от Google, и ми се иска някой компетентен да потвърди?
А също така бих искала да знам как се произнася? Praynig

# 497
  • Мнения: 1 526
да така се пише. произнася се: йешу о(х)ев оти.
Х- то е в скоби защото е беззвучно.

# 498
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Благодаря много!
А този првод точен ли се?
 תקוותי היא באלוהים חיי בידיו
Надеждата ми е във Бога, и живота ми е във ръцете Му

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 10:47 от Estell

# 499
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Тази сутрин в метрото видях на едно момиче на ръката татуировка на иврит.Опитах се да я разчета, но не успях Confused накрая обаче забелязах че думата завършваше с "нун" но не беше "нун софит" - затова внимавайте при кого се татуирате и внимателно проверявайте  за правилното изписване на думите.

# 500
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой може ли да ми каже, това правилно ли е:
תקוותי היא באלוהים
וישועה שלי היא בידיו

# 501
  • Мнения: 1
Здравейте! Включвам се с въпрос (който може и да е много глупав)
Бях решила да си направя татуировка, и след дълго мислене, реших да е на иврит, защото не искам да се знае какво ще пиша. Самата дума е името на много важен за мен човек (колкото и глупаво може да звучи).
Та ползвах виртуалните клавиатури, които бяхте пост-нали на първа страница. Изписах името с английски букви и излезе на иврит. Така ли би трябвало да направя или има някаква особеност при писането на имена  Grinning newsm78

# 502
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Здравейте! Включвам се с въпрос (който може и да е много глупав)
Бях решила да си направя татуировка, и след дълго мислене, реших да е на иврит, защото не искам да се знае какво ще пиша. Самата дума е името на много важен за мен човек (колкото и глупаво може да звучи).
Та ползвах виртуалните клавиатури, които бяхте пост-нали на първа страница. Изписах името с английски букви и излезе на иврит. Така ли би трябвало да направя или има някаква особеност при писането на имена  Grinning newsm78

Не, клавиатурата не е фонетична, т.е. под английското "е", не се намира ивритския му вариант  Peace За използването на виртуалните клавиатури е нужно да се разпознават буквите.  Peace
---------------------------------------

Една статия за напредналите в иврита, пратиха ми я по имейл преди време:
https://docs.google.com/View?id=dqqc6f7_52gk3mgp4z
описани са някои жаргони, значенията са обяснени на иврит; авторът е известен лингвист в Израел, съставил е няколко речника (един на изразите, един на жаргона...), а самата статия е публикувана във в-к Маарив  Peace



Между другото, знаехте ли, че думата холера е с корен в иврита? Означава лошо болен = холе ра = חולה רע  Mr. Green

# 503
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Между другото, знаехте ли, че думата холера е с корен в иврита? Означава лошо болен = холе ра = חולה רע  Mr. Green

Не съм се замислял, но изглежда е така. Аз доста често намирам (поне така ми се струва!) връзка между думи от иврита и думи в българския... Следващия път ще дам някое предположение.

Между другото, дали думата лош (רע) не е свързана с египетския бог Ра?

# 504
  • Мнения: 71
Може ли някой да ми каже какво означава това:
 שום דבר עובר שלמות

# 505
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой знае ли как се пише това Tikvati kula ba Eloim,ve haiai be iadav на иврит?

# 506
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Estell
תקוותי כולה באלוהים
וחיי בידיו 

# 507
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell
תקוותי כולה באלוהים
וחיי בידיו 

Благодаря много! Ще ми трябва за татуйровка и искам да съм сигурна, че е точно това което пише!

# 508
  • На небето
  • Мнения: 5 530
אני שייך לאלוהים А това някой може ли да ми каже правилно ли е написано?

# 509
  • Мнения: 407
אני שייך לאלוהים А това някой може ли да ми каже правилно ли е написано?

Да, правилно е.

Общи условия

Активация на акаунт