Иврит - да се опитаме да го научим он-лайн

  • 118 514
  • 678
  •   1
Отговори
# 120
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
leni_rad,аз не мога да ти помогна-съжалявам.Просто не съм еврейка,не съм от София и никога не съм имала каквато и да е връзка с 134 у-ще.Надявам се ако някой от момичетата може да ти помогне,но аз лично се съмнявам.Успех  Peace

# 121
  • София
  • Мнения: 560
Е , благодаря ви момичета , може да имаме късмет и да ни приемат по някаква случайност! Blush Joy

# 122
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Е , благодаря ви момичета , може да имаме късмет и да ни приемат по някаква случайност! Blush Joy

Чесно казано, тази молба и точно това изречение даже малко обиждат. 134то училище е обикновенно у-лище, което незнайно защо си е докароло дакава популярност. Обидно е че така явно хората си позволяват да търсят "връзки " за да запишат детето си в него. Ако живеете наблизо до училището не виждам пречка да си кандидатствате по нормалната процедура и да ви приемат. Но извини ме, ако живееш на другия край на София и заради твоето дете няоке друго,което живее в този район няма да бъде прието, не мисля, че исакам точно еврейското училище да се слави с това Sick  и аз да се гордея, че съм еврейка. Не че това го няма и там, но някак си е обидно за другите родители.

Извинете ме за спама Blush

Мента, вчера е събуждахме с песничките за шоколада и танцувахме като луди   bouquet

# 123
  • София
  • Мнения: 560
Мога да Ви кажа , че ние живеем на 5 мин. от училището , но въпреки това ,както казах по-горе , за да приемат дете в това у-ще , наистина трябва да имаш много сериозни връзки , колкото и гадно да звучи ,но е така.Аз мисля да спрем с моята "молба" и ме извинете ,че се намесих в темата и се опитах за някакво съдействие.УСПЕХ. Peace

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Мога да Ви кажа , че ние живеем на 5 мин. от училището , но въпреки това ,както казах по-горе , за да приемат дете в това у-ще , наистина трябва да имаш много сериозни връзки , колкото и гадно да звучи ,но е така.Аз мисля да спрем с моята "молба" и ме извинете ,че се намесих в темата и се опитах за някакво съдействие.УСПЕХ. Peace

leni_rad темата  е
                                                      Иврит - да се опитаме да го научим он-лайн

 Ако имаш въпроси за иврита ,ще ти отговорим с удоволствия  Hug


 На твоя въпрос....може да ти отговорят само служитети от 134   училище.  Peace

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 09:00 от perah

# 125
  • София
  • Мнения: 560
Eee  , колко пъти трябва да Ви кажа , че знам каква е темата.Просто вече много съжалявам , че въобще се реших да пиша тук , няма значение.Както казах по -горе - моля  baby_neutral, нека забравим  че въобще исках някакво съдействие и да прекратим.

# 126
  • Мнения: 0
здравейте

аз съм Боряна

доста често чета по различни теми в бг мама и най- сетне реших да се регистрирам
кеф ми е като чета за тези които се опитват да учат иврит он-лайн
и аз съм иврито говоряща и пишеща - с две думи и аз съм живяла в Израел и с удоволствие бих помогнала ако някой има нужда
Здравей Дани , виждам че редовно си в бг мама - поздрави на всички от мен

# 127
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Още едно Бубе  Grinning Бубе-Барон-Борянке, ела и в израелската темичка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385083.new;topicseen#new
  bouquet

Попаднах на един руски сайт - самоучител по иврит, реших, че може да е полезен на някого:
http://ulpanet.netzah.org/

Произношенията там са изписани на кирилица, но без ударения, така че, ако има въпрос, питайте  Peace

# 128
  • Мнения: 1 526
Бубе, סוף- סוף

ברוכה הבאה

Много ми е драго да те видя тук и се надявам, че ще се включиш и в другата тема когато имаш време.
Момичета Боранка е човек, живял доста дълго тук и то от най- ранна възраст и се е сблъсквала с какви ли не характери и истории, ако се навие да разказва има какво  Peace!

П.п Аз от преди 3 год ти разправях за този форум  Mr. Green

# 129
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Дали една лесна задачка ще съживи темата?  Wink



Въпросът е кой може да прочете и преведе какво е написано?

# 130
  • Мнения: 490
Цитат


Въпросът е кой може да прочете и преведе какво е написано?
hahaha Joy smile3532



( руска мафия)

# 131
  • Мнения: 1 526

Еееееееееее, нямаше да се сетя да го прочета така  hahaha, голям смях...

# 132
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Написано е руска пекарна (или фурна - от глагола лeафот=да пека לאפות, производна дума е и маафе=מאפה, което е за разни печени неща като кроасани, бурекаси и др.)  Mr. Green Това беше малка закачка  Hug
"Руска мафия" четем мафия русит, "руска пекарна" се чете маафия русит Grinning

  bouquet

(това е упражнение, което даваме на студенти по психология, за да покажем как мисловните схеми ни влияят на възприятията; надявам се, че не се сърдите за "подвеждането" - става нагледно колко може да се заблудим, ако надписът е без точки [никуд] и не знаем контекста, в който е употребена дадена дума или израз)  Peace

# 133
  • Мнения: 490
Мента аз разбрах,че е "руска пекарна" Peace, за това са и всичките усмихнати човечета.  Laughing, но реших  да напиша грешното,като бях сигурна, че ще ти послужи за пример Hug

# 134
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мимкис, браво на теб!   bouquet  В аулата на Университета, пред 180 студенти - масово викат "мафия русит", за това реших, че и тук ще проработи  Simple Smile





за да има и нещо учебно в поста ми, едно допълнение:

На иврит има израз (яфа ве-офа ->ударенията са на последните срички, на "а"-тата)
може да се срещне и като גם יפה, וגם אופה (гам яфа ве-гам офа)
означава "Хубава и пече", казва се за жена, че едва-ли-не притежава всички положителни качества; понякога може да се каже и в друг контекст, когато искаме да кажем за нещо, че е идеално  Peace

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 15:13 от Mentha

Общи условия

Активация на акаунт