Летните ваканции в детските градини

  • 15 491
  • 198
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 424
                       Печки не дават поради опасност от пожари или изгарания,ама ние хич не чакахме парното и минахме на климатици. Laughing Така,че не сме студували .  Laughing А как ще се справят тези дето работят ще се види ноември и декември! Mr. Green Ако общината не даде от резерва или персонала ще остане без заплати или ще затворят.Като чета обаче тук кой кога затваря май само ние ще работим цяло лято! Mr. Green Аз поне не помня година ,в която не сме работили.За да спасим бюджета си направихме график и заместниците / те и без това трудно се намират/ сведохме до 1.Ще си работим титулярите. Laughing

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
                       А как ще се справят тези дето работят ще се види ноември и декември! Mr. Green Ако общината не даде от резерва или персонала ще остане без заплати или ще затворят.Като чета обаче тук кой кога затваря май само ние ще работим цяло лято! Mr. Green
Ее едва ли ще се допусне персонала да остане без заплати а пълен абсурд е да затворят.  Мисля, че няма да се стигне до там. Добре де ако една градина има много желаещи деца за посещение през лятото как ще стане. Аз знам, че се подава инфо в общината. Ако желаещите деца са много градината остава да работи. Така ли е?

# 32
  • Мнения: 7 424
Добре де ако една градина има много желаещи деца за посещение през лятото как ще стане. Аз знам, че се подава инфо в общината. Ако желаещите деца са много градината остава да работи. Така ли е?
  Точно така е!И ако в близост има друга с малко деца то те се прехвърлят в тази с многото.А  до сега от бюджета на ДЗ с много деца са прехвърляли в тези дето са с малко деца и така са ги спасявали от фалит.Ние обаче вече не сме съгласни да търпим лишения само защото има ДЗ дето не могат да си съберат регламентираната бройка,а ние да работим с почти 50 % повече деца ,че накрая и да ни "накажат" за това взимайки за закъсалите.Сори,ама принципа беше "Парите следват детето" и след като е така там където са много ще имат съответния бюджет,а другите вече да си мислят какво да правят. Laughing Свършихме със соца дето уж всички работеха и накрая по равно.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз така зная, обаче като започне да наближава лятото в нашата градина казват, че юли и август няма да работят и ако може да не си даваме децата в дежурни градини. Родителите се обработват предварително за да няма желаещи деца да посещават ДГ.  Да ама миналата година аз нямаше какво да си правя детето до средата на юли. Съответно започна да ме атакува една госпожа ама как така...нямало кой да я гледа, то имало ограничения в бройката най много 1-2 деца от група и подобни глупости. Аз обаче бях настоятелна, обясних и на другите майки от групата на дъщеря ми, че ако искат децата им да посещават лятото ДГ са длъжни да осигурят места за децата. Те гледаха да няма много деца в дежурната градина, че да не се изложат, нали преди това е подадена малка бройка в общината Wink По този начин се пестят средства, отпуските си вървят и т.н.

# 34
  • Мнения: 2 280
Добре де..само аз ли не разбирам..
ЗАЩО отпуските са по 2 месеца ?
Навсякъде нормалните отпуски са максимум 20 дни.. За 30 човека педагогически персонал..все трябва да може да се организират няколко да работят (да се "въртят"), така,че да има 1-2 дежурни групи..поне..

# 35
  • Мнения: 10 693
Защото персоналът имам право на доста по-дълги отпуски  - съседката ми е учителка в ДГ и каза, че за тази година има 45 работни дни. Това прави почти 3 месеца.

# 36
  • Мнения: 2 280
С "два лафа" ме "нави" да се пробвам за педагогика в Софийския университет тази година..   

  bouquet

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 21:51 от *щурчо*

# 37
  • Мнения: 2 069
и  мен ме нави  Mr. Green
Някой случайно да знае защо те имат право на толкова дълга отпуска?

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ее, че вие сега ли разбрахте, че учителите имат такива отпуски newsm78 Винаги са им били такива отпуските и по време на комунизма, когато всички градини си работеха и през лятото. Само, че сега се правят икономии и за това градините заттварят за по 2 месеца лятото.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За 30 човека педагогически персонал..все трябва да може да се организират няколко да работят (да се "въртят"), така,че да има 1-2 дежурни групи..поне..

Къде пък има по 30 човека учители. В градината на дъщеря ми с 8 учитела и 4 лелки, готвачките не зная колко са.

# 40
  • Мнения: 7 424
              ДЗ с 30 учители - няма ! С 50 човека персонал - да,но с 30 учители - категорично не.При това отпуските са по-големи от споменатата отпуска в другия пост.Защо ги взимат през
лятото - защото не ги дават през другото време и  може само при екстремни случаи.Защо са толкова големи отпуските? Защото работата е много "лека" и натоварването и психическо и физическо "не се среща в таз професия"  Mr. Green При това мога да изредя още поне 10 професии с отпуск над 45 дни и никой не претендира защо са им толкова големи отпуските. LaughingОсвен това при социализма заплатата в ДЗ не се различаваше чак толкова много от заплатите на другите трудещи се люде и места за учители НЯМАШЕ.Когато мен ме назначиха веднага след завършване колегите ,изпратени по разпределение из Родопите просто не вярваха,че съм назначена при това в елитно ДЗ и то в София.Тъкмо беше открито! Laughing Заместници се нареждаха с молби пред директора още от януари,а сега със свещ да ги търсим - НЯМА.За това при социализма градините си работеха,НО отново със смесени групи през лятото.Само дето в началото на лятото водехме децата на лагер,както и в края на зимата със собствен ски учител на планина.
             

# 41
  • Мнения: 2 280
Didia , говори ми, говори ми...за ски учител..     bouquet

Добре де..като няма 30 учители..как ПЕДАГОГИЧЕСКИЯ съвет е от 30 човека?
Или..и чистачката и тя влиза в ПЕДАГОГИЧЕСКИЯ ?
(Нали събираме пари сега..да знаем за колко човека  Mr. Green Mr. Green Mr. Green)
..
Шегувам се, но..някой някъде спомена такава цифра и..аз се зарадвах,че персонала е достатъчно и все квалифициран.....
..
Работата не е лека, но за това пък не е добре платена  Mr. Green  Hug
Късметлийка си ти..
Ама..като те слушаме, доста народ ще навиеш..
Аз сериозно го обмислям..
Ако бях млада майка на първородно дете, нямаше и да се замисля..
Решавам няколко проблема с един замах:
- Място на детенце в ДГ
- Хубава професия
- Няма да мисля кой ще ми гледа детето ваканциите
-...
А като оправят и заплатите...ехеее..
Ще остане само да се промени съзнанието на българина и да почне да уважава труда на учителите..(е..първо трябва да се сменят критериите за прием на такива, че...сега, който не става за друго се препитава като учител..)
Далеч съм от мисълта да омаловажавам качествените педагози..Просто останаха малко..

# 42
  • Мнения: 7 424
Didia [/

Добре де..като няма 30 учители..как ПЕДАГОГИЧЕСКИЯ съвет е от 30 човека?
Или..и чистачката и тя влиза в ПЕДАГОГИЧЕСКИЯ ?

                  Точното наименование на ПС е: Медико-педагогически съвет.Сещай се кой влиза в него! Laughing
                  За уважението - ами много субективно!Има такива,които няма нужда да променяш общественото мнение за да уважават учителите и такива дето каквото и да правиш не става! Laughing По-скоро въпрос на възпитание и култура.
                  Надяваме се , че ще има по-добри дни за образованието ни.Нали все пак това са нашите деца! Peace

# 43
  • Варна
  • Мнения: 159
Аз от моята практика като детска учителка  ( има-няма 15 години навъртях ) имам спомен за една трудова злополука. В спешното ме гледаха като изумена като им обясних как съм успяла да си счупя опашката, играейки на "Големият вятър духа..."  Mr. Green и в бясна надпревара с времето и 5-годишната конкуренция, която искаше да ми седне на столчето  Crazy

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В спешното ме гледаха като изумена като им обясних как съм успяла да си счупя опашката, играейки на "Големият вятър духа..."  Mr. Green и в бясна надпревара с времето и 5-годишната конкуренция, която искаше да ми седне на столчето  Crazy

Joy Стана ми за миг смешно... То не е било за смях де, но за миг си представих ситуацията. Надявам се да нямаш повече подобни случки.

Общи условия

Активация на акаунт