Летните ваканции в детските градини

  • 15 488
  • 198
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 205
и нас ни изненадаха за съжаление. Преди време пуснаха списък кога ще посещаваме градината през лятото и ние написахме и 3-те месеца. Днес ни казаха че сме длъжни да напишем "НЕ" в графата август, тъй като градината няма да работи целия август. Хубаво де, като не работи защо пък ние да пишем неверни неща. Направо като си помисля как лъжат хората и ми става зле #2gunfire Явно ни мислят за много глупави. Така или иначе отказах да го променя и утре ще ходим при директорката, не че тя не е наясно де.........

# 61
  • Мнения: 10 693
За 51 ОДЗ се оказа, че дежурна градина за юли има само за децата от детската градина. За яслата няма.

# 62
  • Мнения: 2 280
Хех, тъкмо се похвалих,че няма да почиват и..вчера ми връчиха списък с имената на децата за да се подпиша,че съм информирана,че децата ще излизат за един месец от 1 август..
 Grinning
Също така, ме информираха,че на 30 юли се изписват официално всички деца, които са навършили 3г..така,че...на есен хич дане се връщаме..
В смисъл,че...за някой ще е ваканция, за други..край на яслата..
Добрата новина е,че се надявам да е приет наесен в ДГ..
В момента се шашкам къде точно да кандидатстваме..и..така..
Явно масово август ще е почивен месец за персонала на ДЯ..

# 63
  • Мнения: 46 567
Причината предполагам е, че родителите водят децата на почивка или ги пращат при баби, така бройката лятото рязко спада и е нерентабилно да работят всички групи, с пълен брой персонал.

При нас ще има сборни групи, за август става дума, през другите месеци нищо не казаха.

Миналата година бяха в ремонт и нямаше начин, 3 месеца затвориха, като за половината време приемаха децата, които няма кой да ги гледа във филиала на градината в съседния квартал.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 067
И при нас ще почиват август, но юли и юни щели да бъдат 4 сборни групи за цялата градина...

Направо се чудя как да го измисля, защото сме ясленчета и не знам как ще се адаптира в сборна... newsm78

# 65
  • Мнения: 2 280
И при нас ще почиват август, но юли и юни щели да бъдат 4 сборни групи за цялата градина...

Направо се чудя как да го измисля, защото сме ясленчета и не знам как ще се адаптира в сборна... newsm78

Хич не го мисли..
На дребните може и да им хареса с по-големите каки и батковци..
Пък..ако имаш избор..там вече е друг въпрос..

# 66
  • Мнения: 48
и аз да се разпиша че съм бясна побесняла - защото в края на март ни казаха че Г-жа Фандъкова е приела наредба че няма да се затварят детски градини, четох в сайта на детските градини отговор от нея на някакво оплакване в което тя казва че детски градини ще затварят само при ремонт - снощи ни сервират че юли градината е затворена а за да го пренасочиш към друга искат служебна бележка че нямаш отпуск - що за простотия - това че имам 20 дни първо не означава че трябва да ги взема всичките в един месец и второ работодателят ми не ме пуска наведнъж
аз сама си гледам детето иии не ми е ясно ако не ни пренасочат какво ще я правя цял месец родителите ми са в чужбина и майка ми ще си идва август - бясна съм избесняла и се чудя на кой и как да се жалим - ние трябва да се съобразяваме с техните изисквания а те ни притискат и се налагат кога и как да излизаме отпуск
другото което е че го казват чак сега когато доста голяма част от хората вече са си планирали отпуските и тн ... нямам думи

# 67
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
ами според мен възможността е само една - да се съди общината, че не предоставя равен достъп за децата да ходят на детска градина. Не разбирам какво ги касае има или няма родителят отпуск и защо дори и да има трябва да го ползва, когато те му наредят...

Абе няма ли родители - юристи тук?  newsm78

# 68
  • Мнения: 48
не знам може ли да се съди някой и какъв ще е резултата - миналата година след записването ни поставиха ултиматум ако до 9ти септември детето не е на градина го отписват - съответно си направихме отпуските така че на 9ти детето да е на градина - да обаче те на 20ти август започват ремонт на градината и на 5ти септември ни съобщават че градината няма да отвори поне до октомври
още един месец кой и как може да си позволи да отсъства от работа - добре че дадоха служ бележка за пренасочване в друго ОДЗ но си беше стрес след ясла първо 1 месец в една градина после тръгва в съвсем друга
всеки си прави каквото си иска

# 69
  • Мнения: 48
Здравейте, аз съм едно от многото майки покрай мен които недоволстват от затварянето на детските заведения за летният сезон в София за по месец два - недоволството ми се породи от подадената неточна информация преди 3 месеца, че Г-жа Фандъкова е наредила да не се затварят детски заведения за лятна ваканция. Да обаче в началото на седмицата ни казаха, че вече има нова наредба и градината няма да работи 1 месец.
Съответно много се ядосахме и аз и майките които познавам покрай мен за това, че ни правят на луди и вече и отпуски и всичко е планирано - уж децата ще бъдат настанени в дежурно ОДЗ
само че на мен както и на много майки не им е приятно детето да се стресира от нова обстановка госпожи и тн. В нашето ОДЗ ни казаха съжаляваме това е наредба пусната цитирам "ОТ ГОРЕ".
Аз порових в интернет и съответно реших да изкажа отношението си и протеста си срещу пускането на различни наредби всеки месец - като се обърнах към Столична Община.
Съответно ми се обади директорката на ОДЗто и ми вдигна скандал защо съм се жалвала детето ми нямало да остане на улицата аз съм била компроментирала ОДЗто защо не съм отишла при нея и тн. Опитах се да обясня, че никъде не съм казала нищо лошо за градината и нямам проблем с градината ако имах такъв щях да се обърна естествено първо към нея.
Но не - не съм имала право да се оплаквам и тн. Възмутих се ужасно след като ми каза, че аз съм била единственият недоволен родител - явно понеже аз единствена не се притеснявам да изказвам мнение и да се подписвам под него с името и данните си.

Живеем в 21ви Век и все пак се опитват си мисля аз да ни накарат да си траем и да не се оплакваме от това, че ни правят рошави и всеки се е...ва с нас родителите кой как си иска а ние трябва да си мълчим - нямам думи да опиша колко се ядосах - споделих че съм недоволна от подаването на грешна информация, от това че се решават какви ли не неща и никой не се съобразява с обикновенният гражданин - аз ли нещо не съм в ред не мога да разбера

Раждайте майки деца на тази държава ... апелирам. Ще имат и те и Вие спокоен и сигурен живот ...

# 70
  • Мнения: 10 693
m-sunny ,
за кое ОДЗ става дума?

# 71
  • Мнения: 48
не смея вече да кажа че да не го отнеса пак някой да ми звънне и да ме навика че съм компроментирала ОДЗ-то - аз обясних на директорката, че нямам никакви оплаквания към детското заведение и това е факт инъче веднага щях да се оплача пред нея, но като че ли са ги насмели от общината и аз не знам какво е станоло за да вдига такива гири

# 72
  • Мнения: 1 437
последните 2 седмици на август ще правят ремонт в градината

# 73
  • Мнения: 10 693
Сега звънят на всички подред, които са се оплакали. Не ми дреме хич - аз си знам правата и няма да им се дам.

# 74
  • Мнения: 10 693
Добре бе, мацки - ревем си в темата и нищо - колко от вас се оплакаха на компетентните органи? Само аз и m-sunny.
Моля ви напишете по едно писмо на имейла на Фандъкова /има го на сайта на СО/ с предмет: затваряне на .....ОДЗ, напишете 2 изречения за колко време се затваря и че няма алтернатива,  и го изпратете.
Ако се притеснявате как ще рефлектира върху детето - използвайте чужд мейл.
Ако не си търсим сами правата и не се организираме - никой няма да ни помогне.

Юрист съм, но се съмнявам някой да тръгне да съди общината. Аз лично не бих го направила докато имам други възможности да се боря и оплаквам. 

Общи условия

Активация на акаунт