Първи мензис след аборт

  • 45 961
  • 123
  •   1
Отговори
# 30
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Аз сега чакам да ми дойде за 3-ти път,вече станаха 36 дни от предишния.....
Даже тест за бременност си правих оня ден,но нищо Cry
между другото,видяхте ли че съм ентусиаст вече,а?
Издигам се...... hahaha

# 31
vj,
как така си ги започнала веднага?веднага след кюртажа или веднага щом ти дойде за първи път?
Да, веднага след кюртажа започнах приема им. Така каза лекаря ми Thinking , а аз му имам вяра той се слави като един от най-добрите в нашия град.

# 32
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
И аз да споделя по тая "кървава" тема - цикъла ми като че ли трайно се заформи на 38 дена - това малко ме притеснява защото преди беше на 31.Дали да не ида на доктор?
И в тоя случай как да определя овулацията - на 19-тия ден или 14 дни преди края (демек на 24-тия)?Май ще си закупувам и аз тестове за овулация.
Какво ще кажете?

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 959
След раждането може би над половин година цикълът ми хич не беше в час. Първо имах някакви кървения не на време, после цикълът ми се удължи на към 38-40 дни при нормален около 30 дни.
Но пък си имах доказана на УЗ овулация,е по-късничка, де.
Чак сега - около година след случката, вече ми се възстанови старият цикъл.
Може пък време да си трябва.

# 34
  • Мнения: 177
)?Май ще си закупувам и аз тестове за овулация.
Какво ще кажете?
Миличка аз ползвам тестове за ову и съм доволна в смисъл около един и същ ден ми определят ову-то но при мен цикъла ми е бетон 28 дни, можеш да пробваш тестовете са в комплект 5бр, и имат таблица според дължината на цикъла от кой ден да се започне тестването.
*При мен не е имало подобни колебания на цикъла освен първите 2-3мес. след раждането в които беше около 31 дни но после се възстанови.

# 35
  • Мнения: 2 035
Еййй сладурки ... нали Ви казах, че с новия ми ник ще ми върви. Познала съм дългоочаквания нормален цикъл току що дойде и ще се пръсна от щастие newsm44

# 36
Zdraveite momicheta! Za parvi pat vlizam vav foruma, vapreki che ot dvadsetina dni g o razglejdam. Bih iskala da vi popitam nesto po tazi tema. Prejiviah spontanen abort predi okolo 35 dni i vchera mi doide parvia cikal. No e izkljuchitelno obilen. Tai kato povecheto ot vas sa minali po toia pat reshih da popitam predi da se obarna kam lekarkata si. Normalno li e tova? Pri vas kak e bilo?

# 37
  • Мнения: 2 123
кат7, вапълно нормално е да имша изменения във вида и количеството на менструацията ти. Не се притеснявай. При всяка жена хормоналното възстановяване отнема различно време, затова често пъти след кюртажа се предписва пиене на противозачатъчни /освен това е важно да се пазиш от забременяване непосредствено след аборта/. Говори с лекаря си.

# 38
  • Мнения: 303
Нормално е да е изключително обилен - дори е възможно още 1-2 цикъла да са ти такива. Мен специално ме предупреди лекарката за това.

# 39
  • Мнения: 311
Здравейте момичета,
вече и аз мога да се похваля че ми доиде първият мензис след точно 37 дни.Незнам дали е добре или не но знам че този месец ми тече така както не ми е идвало от годините когато бях момиче.Аз си мисля че това е добре и хормоналният баланс ми се възстановява вече.Дано да съм права  newsm53

# 40
  • Мнения: 2 123
браво вилкони!щом имаш чувството, че си добре, значи си добре... хайде още 2 такива м. и после...  bouquet

# 41
  • Мнения: 311
Ирини, благодаря за милите думи ,но тъй като пролактина все още ми е висок с мъжът ми решихме да действаме и да не чакаме ,защото нищо няма да стане и те ще си минат поне 3 нормални цикъла  newsm03 Някъде четох ,че матка се възстановява още след първия цикъл ,но се препоръчват 6м. за да си почине психически жената  smile3521 Така ,че момичета стискайте палци в най-скоро време да се похваля ,че пак сам  preggo аз от своя страна ще се моля горещо и с вас да се получи.Пожелавам успех на всички Ви  newsm10

# 42
  • Мнения: 2 123
вилкони,
не съм доктор, ама си мисля, че поне още месец трябва да се пазите... пролактинът днес ти е един - утре може да е друг. не разчитай само на това!знам, че си нетърпелива, но поне 2 цикъла трябва да минат - не за да се възстановиш психически, а за да ти се възстанови по-добре лигавицата на матката. по принцип се казва, че колкото време е продължила бремеността, толкова време се възстановява майчиния организъм след това.
Каквото и да решиш сме с теб!!! Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 311
Ирини, и аз знам същото ,но все пак не ми се чакат цели 5 месеца за да почнеме със опитите за бебе вижда ми се безкрайно дълго ,а вие започнахте ли вече с опитите за друго бебче

# 44
  • Мнения: 2 123
вилкони,
още не сме започнали миличка, но май натам вървят нещата... Wink
бях пускала 1 тема за 6-тото чувство, в което питам кой да слушаме доктора /да се чака повече време/ или 6-тото си чувство /да се действа малко по-рано/. Та оттам везните се наклониха в полза на неизчакването на още 1 месец. При мен днес стават точно 3 месеца с 3 менструации.
Все пак те моля да си помислиш поне до следващия цикъл. Praynig А ако пък решите да действате - пусни си пълни изследвания - кръвна картина, цитонамазка, влагалищен секрет, генекологичен и ехографски преглед и чак тогава действайте, за да си спокойна и с чиста съвест, че не предприемаш рисковано действие на своя глава.
Аз поне така направих.
Цунк Crazy

Общи условия

Активация на акаунт