Отговори
# 15
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми отказа нощното хранене на двумесечна възраст. Все още пие вечерното АМ със шише. Всъщност само тогава ползва шише.

# 16
  • Мнения: 4 362
За мен не е нормално да хапва вечер  късно дете на 2г.  newsm78
Дъщеря ми отказа ношното хранене на 1месец като беше.Сега вечеря към 20ч. и е в леглото до 21:30 ч.
А от шише,не пие от много време  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 566
не се тревожи,нищо не става насила,моята дъщеря е почти на 4 години и едва от 1 месец спря нощното хранене(будеше се посред нощ и искаше мляко от шише),сега остана да хвърли и биберона ,смуче го само когато заспива ,но вече е голяма и ме притеснява , даже откакто спря киселото мляко през нощта вече не се напишква . Grinning

# 18
  • Мнения: 645
Вече се отказа и то сам яде АМ в 21 часа и се буди сутрин в 6

# 19
  • София
  • Мнения: 44 105
Моят син сучеше по  няколко пъти -3 до 300 на нощ до година и два месеца...вода, сок и т.н. не....
тогава се наложи от раз да спра да кърмя, почнах да давам АМ... ми нещо не можех да си представя през 1 час да правя мляко и без друго след толкова време безсъние бях като зомби....
Реших, че като си ляга в 10-11 мляко ще получи в 3 и в 6 и после чак през деня.....  та буди се няколко ноще през час, проплакваше, с гушкане го успокоявах, накрая след около седмица почна да прескача това ядене в 3, а след около 2 месеца и това в 6 и  почна да си спинка цяла нощ и да става направо за закуска.....

# 20
  • София
  • Мнения: 3 825
Ани отказа нощното ядене около 10 - тия месец, а шишето аз я отказах миналия месец. Спрях да й слагам мляко в шишето, а в чаша, но тя не само, че не искаше да го пие от чашата,ами като върнах шишето с биберона тя отказа и него. И в продължение на 10 - ина дни не искаше да пие въобще мляко Sad, но пък един прекрасен ден майка ми й сложила в чашата сламка и о, чудо детето започна отново да пие и сега така се пие мляко  Grinning.

# 21
  • Мнения: 174
Престана да се буди нощем за мляко на година и осем месеца. Залъгване със сок, вода или оставяне "да си реве" не свършиха работа.

# 22
  • Мнения: 2 960
още втория месец престана да се събужда.
От 9-10 месеца пие сок/вода от чашка.Вечер и сутрин все още си пие АМ-то от шише.

# 23
  • Мнения: 1 558
Децата сами се отказаха от нощното хранене,мисля че беше към края на втория месец Peace

# 24
  • Мнения: 1 167
Любопитна_83 опитала ли си да намалиш постепенно дозата, която й даваш през нощта?

# 25
  • Мнения: 4 555
Нощното хранене отпадна, когато беше на 1 месец, но все още пие мляко с биберон. До две годинки не мисля да правя опити да и го махам, може би догодина по това време ще мисля. Не знам до кога е нормално да се яде от шише с биберон, но щом децата се кърмят до 3-4 годишна възраст, защо и от шише да не яде толкова. Абе чак до 3 се надявам да не откараме.

# 26
  • Мнения: 574
Дъщеря ми не се буди през нощта. Но вечер не заспива, преди да изпие едно шише АМ, независимо какво и колко е вечеряла  Peace И не ще да чуе за чашка или сламка /през деня си ги ползва без проблем/, просто млякото си го пие легнала, от шише с биберон Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 8 999
До края на третия месец и двете ми деца се хранеха през нощта - в 12 и в 3 ч. После започнаха да пропускат ту едното, ту другото хранене и за около две седмици престанаха да се будят изобщо. Не съм се намесвала по никакъв начин, те сами се отказаха.
Но вода и досега пият понякога - винаги им слагам в леглата по едно заредена неразливна чаша с вода.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз реших да не я мъча и сама да се откаже.Направи това може би в началото на втория месец .Сега си спинка от 20.30-21.00 до 6-7 сутринта .Но сама се отказа, Naughty не исках да я мъча като я оставям да реве!

# 29
  • Мнения: 2 111
От нощното кърмене се отказа на 2 месеца,а АМ от шише така и не пожела да пие след като е била кърмена 1г.3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт