1001 нощи - сърцето ти си отвори и в приказка се потопи - част 42

  • 20 975
  • 435
  •   1
Отговори
# 375
  • на морето
  • Мнения: 103
Сиренче ,Благодаря ! Просто днес имам малко повечко време , никой не ми "виси на главата " и "музата " нещо е запърхала наоколо ... Wink

Нещо не ми идват рими
в последните двайсетина години 
животът поизсуши ги 
и от ума ми изтри ги ,
но  не се примирих
и го удрям на проза и бял стих -
мнооого рядко обаче ...
Но тоз филм ни побърка ,значи,
и колко таланти разгърна ,
и колко нощи безсънни,
сме в мисли докато съмне ..
Къде е на Шехи акъла,
че бяга все от сладура..
Онур, душата си дава
да мине всичко в забрава ,
и най - накрая те, всички ,
да са щастливи кат птички .

# 376
  • Мнения: 31
Хвърлих още един поглед на imdb и вижте
бб  84 еп. нов персонаж - Duru - сладурана, род. 86г., участва във всички следващи епизоди, както и Engin - това да не е шефът на Шех . Имам вече фобия към имена, завършващи на 'у'  Tired Mr. Green

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 01:11 от пенда

# 377
  • Мнения: 152
Забелязвали ли сте как звъни телефона на Керем? Една много странна мелодия, някой знае ли я? Thinking

# 378
  • на морето
  • Мнения: 103
Хвърлих още един поглед на imdb и вижте
бб  84 еп. нов персонаж - Duru - сладурана, род. 86г., участва във всички следващи епизоди, както и Engin - това да не е шефът на Шех . Имам вече фобия към имена, завършващи на 'у'  Tired Mr. Green
Ами тъй като 84 свърши , предполага се ,че при монтажа са го оставили в последния момент в следващия епизод .  Laughing LaughingКоето значи , че може и други промени да се появят.
Това, за "у" -то в края на името ....  и при наличната предварителна информация .... абе навява едни такива неприятни мисли ....ЩЕ видим!
Съгласна съм за тебе с за : Тя каза на Онур, че му е простила още в мига, в който е разбрала, че сина и е спасен, но не може да прости на себе си. Така, бягайки от Онур и всички, които я обичат, тя иска да накаже не тях, а себе си - един вид изкупление, самобичуване. Гадното в случая е , че основен потърпевш е Каан. По това пък той ми прилича на малкия Онур - разкъсван м/у майка си и баща си, м/у обичта и насажданото му чувство за вина и позор.
Тогава когато го писах ,  въпреки , че бях гледала в оригинал настоящите серии , нарочно не ги включих като събития/бяганията й/ .От уважение към желанието на съфорумките . За мене , тя колкото и както да твърди , че го обича ... не мога да го повярвам някак ... Любов и Гордост / чак пък като нейната .../ някак не ми се вързват . Съвместно съжителство  и Фасони  - не го виждам... По приемам любовта на Бену - ако обичаш , ще намериш сили в себе си да простиш . ЩЕ направиш компромис със себе си заради човека , който ти е скъп ...Заради това  дето е приел детето ти ако щеш...
Но паралела ти Каан - Онур е страхотен , за което те поздравявам   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 01:39 от asha

# 379
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1
Аша  и ти ли ? Joy Joy Joy  bouquet за стихчето
С тоя филм навсички ни избиха.....музите   hahaha  
направо не е за вярване  аз също от години не бях римувала
и аз дето съм човек който по цял ден виси на телефона или пие кафенце с приятелки,сега съм или пред телевизора или пред монитора /добре,че още не е дощъл сезона/Ама като гледам не съм само аз и това ме успокоява  Laughing Wink

# 380
  • Мнения: 31
 Rolling Eyes:

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 01:41 от пенда

# 381
  • на морето
  • Мнения: 103
Сиренче, ми то стана без да искам . Най - трезво и прозаично си  набирах отговора и се усетих , че има ритъм ...другото как стана ... набързо .... Joy Joy Joy Joy
малко не довършено стои ....може и да го пипна по-късно

# 382
  • на морето
  • Мнения: 103
Пенда , чудесно се справяш .Отивам да преговоря момента с яхтата .... доста пъти го повтарях , ама може този път да видя нещо ....Ще пиша....

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 01:47 от asha

# 383
  • Мнения: 0
Момичета, май днес тука стана страхотен купон Simple Smile))
Специални поздрави за мненията на АСХА !
С няклко думи да кажа за Онур и Шехи :
Образа на Онур се развива в сериала...от мъж който "не вярва на жените", той се превръща в мъж, който е готов да "убие  " заради любимата жена и да създаде и съхрани семейството си ...
А Шехито.....зацикли в един омагосан кръг: МОЯТА чест, МОЕТО достойнство, МОЯТА гордост....и това , според мен , ще и изяде главата
А в момента, в който създадеш семейство, " НАШЕТО" трябва да бъде пред "МОЕТО"..../така си мисля аз/   И трябва да даваш всичко от себе си за "НАШЕТО"   Това не значи обаче, да загубиш "АЗ-а", просто трябва да го интегрираш Simple Smile))
Онур прави чудеса от храброст , според мене, в името на "НАШЕО"......Шехи, яко с рогата напред троши всичко подред....
Та за това съм бясна, на тази сладурана #Cussing out #Cussing out #Cussing out
"ЧОВЕК, КОГАТО НЕ ЗНАЕ КАКВО ИСКА, ГУБИ ТОВА, КОЕТО ИМА" - в днешния епизод Шехито постави точно такъв въпрос на ОНУР:"ти мислиш, че аз съм жена , която не знае какво иска?".......
АЗ бих и отвърнала: ми да, миличка, ..идея нямаш за какво и как да се бориш...ум царува, ум робува, ум патки пасе.....

Благодаря на всички, които ме прочетоха  Party

# 384
  • на морето
  • Мнения: 103

Честита пролет!
mlu6    bouquet

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 01:48 от asha

# 385
  • Мнения: 31
готово - ама че съм глупава Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed, ама то по това време Close
а за любовта и гордостта - сетих се за интервюто на Джейда - каза нещо в смисъл "Където има любов, няма гордост", или 'гордостта свършва, където започне любовта', не помня точно
Все си мисля, че при Шех не е само гордост, тя сякаш иска просто да излезе от кожата си, да я смени.знам ли, мн е късно вече, ще напиша още някоя глуп
лека нощ Simple Smile

ама стана едно мазане.. Rolling Eyes Rolling Eyes  Joy

# 386
  • Мнения: 0
Честита пролет и на теб, АСХА, ама аз подготвям ските  Grinning

# 387
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
С риск да се повторя, но в тази тема диалогът е изключително задълбочен,
В силната любов на Онур към Шех още в първи епизод има и друг ключ. Когато  в дома на Периде, разговарят Онур и Керем за жените и след прословутата фраза“ Приятелю, не вярвай на жените“ , Керем го апострофира “ А нашите майки не са ли жени?“. Отговорът на Онур беше “ Да, но те са майки“ или “Те са майки“, което означава, че майките са свети за него, а жените дори не заслужават и вниманието му.
 И в момента, който разбра за детето на Шех и за какво са и били нужни парите,представата му за Шех като за жена, готова на всичко за пари, се обърна в светица, готова на всичко, за да спаси детето си. Затова се чустваше виновен, объркан, гузен, и убеден , че срамът е негов, а не на Шех.


Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 02:30 от Gabie

# 388
  • София
  • Мнения: 547
И в момента, който разбра за детето на Шех и за какво са и били нужни парите,представата му за Шех като за жена, готова на всичко за пари, се обърна в светица, готова на всичко, за да спаси детето си.
абсолютно съм съгласна Peace


аз вече по рядко се включвам в дискусиите(пуста работа Rolling Eyes), но ви чета Hug

# 389
  • Мнения: 0
Мерси Аша,ама това честита пролет и снега навън ми звучи малко   newsm78:hahaha: Joy   Аша страхотна си напълно съм съгласна със всичките ти коментари и за този с ББ и за следващите.А колкото до това,че Керем не обичал Бенну според мен е пълна глупост Crossing Arms WhistlingВярно е че Керем беше влюбен в Шех в началото,но  както Мерт веднъж му каза:Наистина ли си влюбен или искаш "играчката "на Онур,а след като разбра за черната нощ на Шех и Онур много бързо я забрави,това според мен беше фикс идея за Керем,искаше това,което неможеше да има,забранения плод е най сладък,а когато изгуби Бенну се почувства самотен и както сам каза света му беше празен, значи след като изгубиш някого,оценяваш какво си имал,а той не само оцени а от ревност си даде сметка и че я обича,това се доказва от по нататъшния им семеен живот.За разлика от Онур и Шех те споделят проблемите си,коментират ,съветват се един друг,подкрепят се в трудните моменти и дори се опитват да помагат и на другите.Не казвам че не се и карат,но в кое семейство всичко е перфектно?Поне си прощават грешките и се изправят заедно пред трудностите а не си събират багажа и плюят на петите.Според мен една такава любов е много по устойчива,защото в нея има и обич, и приятелство, и уважение и прошка.Освен това брака на Бенну и Керем си е много щастлив,докато съдбата не ги изправя пред най-голямото изпитание,спирам че ще има домати newsm78Освен това Керем с нищо не показва че все още има чувства кам Шех алед сватбата им с Бенну,въпреки че Бенну винаги ще се съмнява и ще си има едно наум WhistlingДа приключвам че се вживих и се улях Rolling EyesИзвинявам се за романа Hug

Общи условия

Активация на акаунт