1001 нощи - сърцето ти си отвори и в приказка се потопи - част 42

  • 20 956
  • 435
  •   1
Отговори
# 390
  • на морето
  • Мнения: 103
С риск да се повторя, но в тази тема диалогът е изключително задълбочен,
В силната любов на Онур към Шех още в първи епизод има и друг ключ. Когато  в дома на Периде, разговарят Онур и Керем за жените и след прословутата фраза“ Приятелю, не вярвай на жените“ , Керем го апострофира “ А нашите майки не са ли жени?“. Отговорът на Онур беше “ Да, но те са майки“ или “Те са майки“, което означава, че майките са свети за него, а жените дори не заслужават и вниманието му.
 И в момента, който разбра за детето на Шех и за какво са и били нужни парите,представата му за Шех като за жена, готова на всичко за пари, се обърна в светица, готова на всичко, за да спаси детето си. Затова се чустваше виновен, объркан, гузен, и убеден , че срамът е негов, а не на Шех.

Габи , права си ! Това , в моите "писания " тогава го пропуснах ,защото не го знаех - още 1 серия не беше преведена. После и на мене ми дойде като идея , и мисля че съм я постнала някъде, но не съобразих , че се трябва да се корегира и тук, т.е.там.
Така е ! ЗА него майките са свети  ,но  Шех  не знаеше всичко това .Реално , просто не й се налагаше да лъже и да си мълчи ....Ама знае ли ,човек.... 
И в момента, който разбра за детето на Шех и за какво са и били нужни парите,представата му за Шех като за жена, готова на всичко за пари, се обърна в светица, готова на всичко, за да спаси детето си. Затова се чустваше виновен, объркан, гузен, и убеден , че срамът е негов, а не на Шех.
Като разбра за Каан и истинската причина за "черната нощ", как изхвърча от кабинета , направо се задушаваше вътре , и какъв монолог изнесе с очи пред огледалото . Като я бяха извикали в кабинета след това  и се чудеше на къде да гледа при репликата на Керем -"..инъче ще се срамуваме от себе си "  отново изнесе монолог с цялата мимика на лицето си -сякаш опитваше да избяга именно от този срам... После на вечерята , докато обсъждаха Шех - как всяка хапка му пресядаше  ....Ами в киното като се срещнаха - само дето не се разплака , като видя Каан... и тогава съвсем го загриза съвестта .

Единственото в случая , което мога да кажа е , че не ми стигат думи да опиша брилянтната игра на Халит Ергенч! Поклон! newsm20

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 03:00 от asha

# 391
  • Мнения: 0
Ако Шех трябваше да прощава на Керем така както Бенну го прави за всичките му грешки бая отдавна да си е събрала багажа и яко дим hahaha,та и развод щеше да иска не мисля че има бъдеще в тази комбинация като семейство,понякога само любовта не е достатъчна за да е щастлив семейния живот Peace

# 392
  • Мнения: 0
Пенда ББ:Мисля че тази жена чието име си видяла от 84ти епизод до карая може да е дъщерята на Енджин която той прегръщаше в 84ти епизод,а може и да греша? newsm78 Rolling Eyes Лека нощ от мен  bouquet

# 393
  • на морето
  • Мнения: 103
Хайде , момичета , лека ви нощ!
Да спите сладко и да сънувате ....който най ви допада !  newsm46 smile3524

# 394
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Лека нощ !!! Сладки сънища!

# 395
  • Мнения: 683
На тази снимка се вижда дупката за обеца но не забравяйте че халит е живял доста време в сащ а пък може и в турция да е модерно.

# 396
  • Мнения: 0
Добро утро на всички фенки (и фенове)

Направо не сте спали, току що изчетох среднощните писания.
Мисля, че най-голямото достойнство на този филм е, че е невероятно провокативен. Какви задълбочени анализи, какви интроспекции, подробно обсъждане на сцени, мотиви - отново и отново. Очевидно всички сме имали нужда от това. Аз лично се чувствам като че ли в друго време, все едно съм в друг свят - влизах в ролята на кого ли не. Това освобождава задръжките и дава полет на въображението ...
Огромно благодаря на целия екип на филма!  Hug

Сега се сещам за един термин - емоционална интелигентност - според Уикипедия - способността или умението да се възприемат, оценяват и управляват собствените емоции, тези на друг човек или група хора. Използва се при обучение за работа в екип.

Явно Шех е емоционално неинтелигентна. Тя е крайно неадекватна при оценката на собствените си емоции и на тези на Онур. За управление изобщо не говорим. Тя не стига до там. Естествено, ние я разбираме (поради това, че е преживяла ... да не изброявам отново). Нооо ... не можем да я оправдаем.

Все пак всеки трябва да се поучава от грешките си. Всеки може да греши, но да повтаряш едни и същи грешки ...

# 397
  • на морето
  • Мнения: 103
Добро утро ,момичета !
Дано в душите ни е ясно и слънчево , защото като гледам през прозореца , явно слънцето си е взело почивен ден! Laughing Laughing
Хайде едно кафенце от мене  и една вкусна съботна закусчица ..... newsm64  food010 kaffeetrmker_2
Да ви е сладко !

# 398
  • Мнения: 459
Добро утро!
Да ви е сладко кафенцето!

Анна, тази снимка на Онур ме разбива -  цялото лице излъчва огромно страдание.... и сълзи има....
Ще повторя и аз - страхотна актьорска игра!!!!

# 399
  • Хасково
  • Мнения: 180
Добро утро!
Да ви е сладко кафенцето!

Анна, тази снимка на Онур ме разбива -  цялото лице излъчва огромно страдание.... и сълзи има....
Ще повторя и аз - страхотна актьорска игра!!!!
Peace

# 400
  • Мнения: 10
Цитат
Та за това съм бясна, на тази сладурана  
"ЧОВЕК, КОГАТО НЕ ЗНАЕ КАКВО ИСКА, ГУБИ ТОВА, КОЕТО ИМА" - в днешния епизод Шехито постави точно такъв въпрос на ОНУР:"ти мислиш, че аз съм жена , която не знае какво иска?".......
АЗ бих и отвърнала: ми да, миличка, ..идея нямаш за какво и как да се бориш...ум царува, ум робува, ум патки пасе.....

Благодаря на всички, които ме прочетоха  
 
 


И какво стана в крайна сметка - заради един хубавец ,се изпари цялата ни женска солидарност?!?
Ако в реалния живот обекта на чувствата ни, натръшка толкова лъжи ША ЛИ СЛЕЗЕМ ОТ МЕТЛИТЕ???

 afwitch
Съмнявам се!
Не ,че Шех е безпогрешна,но не бих я заклеймила !
 smile3521

На мен лично ми е тъжно за нея!Няма нищо по-лошо от това да не можеш да си подредиш живота заради тайна която би сринала авторитета и името ти! newsm45

# 401
  • София
  • Мнения: 2 079
Сценаристите на филма трябва да погледнат нашите теми, с вашите разсъждения в тях и да се замислят как трябва да оформят последните серии на филма!   smile3503

Така наречената "тайна черна нощ" е в основата на целия филм. На нея се гради всичко. Развитието и израстването на образа на Онур от разочарован в очарован и повярвал в жените мъж; развитието на любовта на Шех от "жертва, влюбена в палача си" във влюбена в достоен мъж жена. Няма да изброявам всички нишки на израстването на всеки един герой - вие сте ги написали вече. Но ....

Всичко това е свързано с блестящата игра на всеки един артист, с невероятно тънкото познаване на техниката от режисьорите и операторите, с красивия роман на сценаристите, който актьорите претворяват пред нас.
За мен всички артисти, които участват във филма, заслужават голямата награда на публиката. С всеки свой жест, с интонация, с поглед, с поза на тялото, с всяка своя фибричка от него те говорят за думите, които произнасят в дадения момент, за героя си, за .... За всичко!
Щапка свалям пред целия екип на филма!  smile3501 newsm20 newsm51

# 402
  • София
  • Мнения: 547
renate и е така и не е така newsm78
работата е там, че Шех е точно безпогрешна - принципна, строга..
но иначе, ако мен любимия ми ми сервира такива лъжи, ще се държа точно като нея (особено онази лъжа, когато спа у оная мацка Толба ли беше, а и когато й замазваше очите за историята с Ясемин)
а колкото до тайната, всички знаем, че Шех просто нямаше избор..
а и именно това ми харесва във филма - показва проблеми, по които е трудно да се вземе решение.. Simple Smile

# 403
  • Мнения: 1

 Peace Съгласен . Тук произхода и възпитанието  имат огромно значение , но вече по-нататъка във връзката им , именно при тези нейни "първосигнални " изблици , цупенето и т.н. и съответно неговия дипломатичен подход и джентълменското поведение , от което всъщност си изпати доста.
При Бурак и Сезен , погледнати нещата  , наистина изглеждат фрапантни , но пък дори и да се обърнат ролите - /достатъчно примери из  сапунките / и мачото да е от "простолюдието " а " дамата " да е от " хайлайфа" ... при такава атака на " абордаж" и тя , би се държала така ... след първия учтив отказ ... или би потърсила помощ.. Тук сценаристите май имат друго предвид - различните варианти и аспекти  на  емоционално съзряване . Това е почти пряк паралел с АлиКемал  - и той нали се забърка с братовчедка , И той " летеше из облаците" , ама набързо отрезня .... и взе да се замисля за живота си и какво е изгубил . При Бурак , понеже , няма какво да му мисли , като срещна такъв решителен отпор / явно за първи път му се случва !/ започна да се амбицира , но и да се променя . Ако преди е мислел парите си като плюс в свалянето на една мадама , то сега точно това му е минус.  В това отношение ,виждам даже препратка към Онур от началните серии. А като "започна да навлиза " в нейното ежедневие  за да намери " дупката в стената " , започна и да я уважава като личност малко по малко .  И започна да хлътва . От тази позиция Мелек му се струва безинтересна и повърхностна , вече затворена страница ...
И с тези думи съм съгласна.Образите на Мелек и Бурак  се опитват да представят една прослойка, получаваща образование навън, която освободена от предразсъдъците и ограниченията на средата им, типична за родината, се променя.Анонимността и свободията ги прави по-арогантни, по-консуматорски настроени и връщайки се отново в естествената си среда, понякога са с необяснимо държание.
Образът на Мелек наистина много зацикли Rolling Eyes

# 404
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Извинявайте, но къде мога да догледам сериите на турски език?По-рано ги имаше на 1стр., ама сега нещо липсват!! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт