С количка в града :(

  • 3 347
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 122
да не говорим че дори в кварталния супермаркет има стая за преобуване на бебето, със стол вътре ако искаш да седнеш да си накърмиш детето.

Кога ли и в България ще е така ooooh!

# 91
  • Мнения: 90
Живея в Нови Искър от скоро и 80% от магазините, аптеките, интернета са по стълби. Вариант за количка = 0. Хората са толкова дружелюбни, че няма кой да ти помогне, единствения случай на помощ беше от една "мургава" гражданка. В магазините пък е толкова тясно, че намъкна ли се с количката правя опашка от купувачи, които се влачат след мен. Вариант да съчетаеш полезното с приятното, т.е. разходка-пазар просто няма. А колите по тротоарите няма да коментирам.

Да бе!! Това е ужасно!  Confused
Тръгнах веднъж с 'постоянния аксесоар" (количката) да си търся обувки, ами...то беше вдигане на колички по скапаните им стъпала, продавачките щяха да ме изядат с поглед-защо си натиквам количката вътре....А едно на ръка че място просто няма!!!!
Дори и в детските магазини няма място за колички...като влезем 2 майки, магазина е блокиран... Tired Но това е друга тема...

Горките инвалиди, и те с колички-не могат да си напазарят!!!

България не се грижи-това е! #2gunfire

# 92
  • Мнения: 122
Но като опре до толерантност...

За каква толерантност говорим въобще.. ooooh!
Наскоро бях нарамила количката с детенцето вътре в опит да преборя едни стълби и всички ме гледаха толкова любопитно - какво ли,аджеба,правя!Вярно,че никой не ми е длъжен,ама ей така - от обща култура можеше някой да попита поне дали да помогне.

Ето това ми е любимото. Като наближиш стълби, бутайки количка с бебок и моментално хората наоколо започват да се правят на разсеяни, мноооого заети и т.н. Наистина никой не ми е длъжен, още повече има хора със здравословни проблеми и не могат да вдигат тежко, ама тези които могат поне те от кавалерство да предложат помощ (визирам мъжете, тъй като в повечето случаи те се правят на ударени).
А аз така или иначе в повечето случаи сама си прекарвам количката, дори и да ми предложат помощ.

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 17:14 от Mamche81

# 93
  • Мнения: 6 082
заради същите "приятни"случки понякога се налагаше да излизам с Кенгуруто

# 94
  • Мнения: 68
При нас във Враца относно паркирането като на всякъде.Паркирани коли по тротоарите и дебнеш кога трябва да преминеш.При нас в пощата бяха направили рампите плъзгави.Винаги когато ги ползваш трябваше на инерция да ги качиш и внимателно да слезеш.На някой обаче явно му дошъл акъл и ги смениха с едни грапави плочки,по които каквото и да е времето не може да се хлъзнеш.Това поне промениха.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт