Виждаме по нашите ЦВЕТЯ, че пролетта вече е дошла!

  • 51 724
  • 482
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 234
Ето и моите цветя! http://www.snimka.bg/my_albums.php
Blue Jay,страхотни цветя имаш!

На някой да му се е случвало,фрезиите му да поникнат за няма и седмица!Защото моите изникнаха,чак не мога да повярвам.

От къде мога да се сдобия с живи камъчета,че у наше село няма.Или някъде от нета да си поръчам?

# 121
  • София
  • Мнения: 233
Здравейте момичета, черпя ви виртуално за рожденният ми ден който беше вчера и бързам да ви се похваля с подаръка си - червен амарилис. Ще го снимам да го видите, трябва да видя кък се гледа и кога се пресажда, ако някой знае приемам съвети.

# 122
  • Мнения: 219
Момичета здравейте!Извинявам се,че талка нахълтвам в темичката ви,но ми трябва помощ....
Нещо се случи с любимото ми цвете и незнам какво.Буквално за 2 дни съвсем увяхна... Cry
Ето го преди:


Ето го и сега:

Cry Cry

Нямам идея какво се е случило.Аз ли съм го преполяла нещо...котарака 2 пъти го засичах да рови там с предните лапи и да изкарва пръст, скарвах му се  веднага и изчезваше,но незнам дали не е пишкал там в мое отсъствие.Не ми мирише никак на пишкано в саксийката  де....Знам,че е трудно да се гадае така по снимки какво му се е случило на цветето,но дали имате някакви идеи и най-вече дали мога да го спася???
На снимките му се вижда,че изкарва нови листенца и са свежи,но незнам дали това значи че ще оцелее...
Да кажа,че съм съвсем "боса" в цветята,гледам това цвете и още едно същото като него но с друга разцветка на листенцата.
Казаха ми преди 2 години когато го купувах мъничко още,че друго освен светлина и поливане не иска и е лесно за гледане.

Вчера му слагах някаква тор която се разрежда с вода,но разлика не виждам засега.Чудех се дали да не му купя пръст и да я сменя или да досипя просто...де да знам,вие какво ще кажете?!

# 123
  • Мнения: 43
Снощи отворих темата и реших да пиша, но вие сте изписали доста и отложих за днес.Сега ще се върна назад пак да чета, че и днес сте писали.
Само да ти кажа, Блу Джей, че си показала страхотни снимки, много ти благодаря, че ми достави това удоволствие.Честити нови придобивки, много са хубави - всички.Теменужките са много сладки, аз много обичам шаренки и преди имах синя с беличко.Бенджамина също е хубав, а пеперомията е много нежна и сладка /защо ли още нямам?/, двуцветна изглежда, такава ли е?
А саксията е много интересна, ще стане прекрасна с растенията, които ще посадиш, решила ли си какво?

Деси, с нетърпение чакам да видя и твоите нови цветя.
Честити придобивки на всички и честити разцъфнали цветенца!


Докато пишех са пуснати 3 нови мнения, ще чета и после пак ще пиша.

# 124
  • Мнения: 46
Меган,разсад на лавандула има при бабите на някой от пазарите.И аз опитах със семена и нищо не се получава. Странно е как по полетата виреят на воля.
Направо незнам с това поливане как да се оправя,на едните все не им достига вода,а другите гният.

Да,ще се ходи до пазара,щом си виждала.Хубаво е,че има разсад.Благодаря! Stop

# 125
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Блу Джей благодаря  Heart Eyes Много ти е красива пиперомията  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes В Габрово не съм виждала такава, имам само от обикновенните капарети и една във сиво и беше в много лошо състояние  Rolling Eyes В неделя си купих една капарета, че моята нещо я по уморих  Mr. Green
К@ми не се запалвай по пиперомиите, че са много разновидности  Mr. Green
MeganFox тази година на мен лавандулата много добре ми поникна ще видим по - нататък, но нещо розмарина  Twisted Evil
Деси хайде къде се губиш, следващият път без снимки на новите придобивки не те пускаме  Mr. Green

# 126
  • Мнения: 8 991
Moonlight , цветето ти се казва Дифенбахия и е отровно. Аз не бих държала бебчо близо до него. Иначе защо е повяхнало...  newsm78 Да не си му сменила мястото? Понякога така реагират цветята като ги разместиш.

Другото ти цвете вероятно е от същия сорт, т.е. и то е отровно. 

# 127
  • Мнения: 46
Moonlight , цветето ти се казва Дифенбахия и е отровно. Аз не бих държала бебчо близо до него. Иначе защо е повяхнало...  newsm78 Да не си му сменила мястото? Понякога така реагират цветята като ги разместиш.

Другото ти цвете вероятно е от същия сорт, т.е. и то е отровно. 
Което означава,че трябва освен бебчо да пазиш и котката  Wink

# 128
  • Мнения: 8 991
Moonlight , на втората и третата снимка виждам радиатор. Ако работи, със сигурност от топлината цветето ти е повехнало така.  Sad

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 22:35 от utro77

# 129
  • Мнения: 43
Момичета ,а колко време след като съм сяла луковиците от бегониите трябва да поникнат?

При мен така се получи, че грудките ми бяха покарали преди да ги посадя.И на глоксиниите също.От Стрелиция дойдоха покарали, а една грудка на бегония я купих не покарала и след седмица мисля, вече беше избила, тогава я посадих и сега излиза трето листо.

Ето и моите цветя! http://www.snimka.bg/my_albums.php
На някой да му се е случвало,фрезиите му да поникнат за няма и седмица!Защото моите изникнаха,чак не мога да повярвам.

От къде мога да се сдобия с живи камъчета,че у наше село няма.Или някъде от нета да си поръчам?

Защо се изненадваш, явно са били тръгнали, аз наскоро посадих покарала гладиола, то все така ми се случва, моткам се и те почнат да покарват, та се сетя да ги посадя.
Живи камъчета имаше в Била, но сигурно вече няма, търси в цветарските магазини, попитай в някой, може да заредят.За снимките ми иска вход, май не е точен адреса.

Reny31 , честит рожден ден с малко закъснение!И честит амарилис!   bouquet
Сега няма да го пресаждаш, като прецъфти поливаш пестеливо до края на лятото, началото на есента, листата почват да изсъхват, няма да ги режеш, така преминава в покой, държиш го на хладно, но не много студено, за да не мръзне.Като почнеш да го поливаш рано напролет, тогава може да го пресадиш и го държиш на светло, ще избие отново.

Moonlight, не знам какво се е случила с дифенбахията ти, но е много красива, ако продължи на зле, отрежи от нея и си вкорени нова.Ако не е преполята, да не е засушена или от топло или студено, огледа ли я да няма въшки?

К@ми не се запалвай по пиперомиите, че са много разновидности  Mr. Green

Е, аз ще се огранича с няколко, а и при нас няма да има голямо разнообразие. Grinning

# 130
  • Мнения: 219
Да,много добре знам че е отровно макар и да му бях забравила името и много си ги харесвам и двете.Незнам дали споменах,че са две в двете разновидности.Това са ми единствените цветя в къщата.На бебока който вече щъка, категорично е забранено да пипа цветята/и някои други неща Simple Smile/Не съм от майките които дават всичко да се пипа.Днес му купих пръст и я омешах със старата.Между другото ми се струват по- вдигнати листата от вчера и мисля,че има подобрение.Дано.
Радиаторите са свързани с камина с водна риза на първия етаж,но полваме за отопление на стаята климатик.Държим го почти денонощно включен на 20 градуса.Не съм се замисляла дали не е от това,но пък на другото цвете нищо му няма и си върви прекрасно за моя радост.
Слава богу никога не съм виждала нито тази котка/която прибрах от улицата преди 3 месеца/,нито предишната ни, да ядат листата или да имат интерес към тях.Никога не бих го допуснала ако видя че имат такива мераци да имат досег до саксиите.Чувала съм,че животните усещат отровните растения.А на котката и двете ми кучета държа като на деца и не бих рискувала да ги загубя.
Лъко само ровеше с предните лапи и изкарваше пръстта извън саксията и в тая посока беше насочен интереса му.Както казах вече там не стъпва след като се поскарахме малко.

П.п. Огледах за въшки ,но няма.

# 131
  • Мнения: 22
Момичета, толкова се радвам, че са ви харесали снимките  Hug! Ех, че хубаво ми става, като споделям с вас такива красоти!

Reinalda, ако има нужда, пресади каланхоето. Аз около Коледа си взех моето, изчаках го да прецъфти, пресадих го и то пак цъфна  Heart Eyes.

Viki hrisa, много красив зюмбюл! А фуксиите  много често въшлясват, по мои наблюдения. Според мен трябва да третираш с инсектицид, докато е време.

Наина, не се отваря албума ти, промени му настройките и го направи публичен, за да го видим.

К@ми, благодаря ти  Hug! Да, пеперомията е двуцветна, от вида каперата култивар.
Още не съм решила какво ще сложа в новите саксийки. Взехме два комплекта. Едната тройка със сигурност ще е на балкона, може да купя разсад петунии, различни цветове. Още мисля.

Aitep, честита пеперомия и на теб!

Moonlight, дифенбахията трудно понася сух въздух и течения. Да не би  да е близо до климатика? Ако е така, премести я. Можеш да пулверизираш и да бършеш листата с влажен парцал или гъба. Много е красиво цветето, ще се оправи.

# 132
  • Мнения: 219
Blue Jay хола е доста голям и климатика е на единия край,а цветята съвсем на другия.За пулверизирането и  бърсането с влажен парцал ше започна да го правя вече.Благодаря ти за съвета,не го знаех това. Hug

# 133
  • Мнения: 422
Хайде и аз да си покажа подготовката за терасата Simple Smile


олеандър4етата

Преди 10 дена засадих семенцата на 3 вида мушката и едно кампанела (прили4а ми на камбанки някакви)


А ето ги сега





URL=http://home-and-garden.webshots.com/photo/2713663180086026374BPrSAd][/URL]


Боднах и няколко луковици минзухар4ета, зюмбюли и блатно коки4е...цяла зима се бутках, ама да видим как ще покълнат...за проба.Догодина ще съм по-сериозна с тях.
Таз седмица мисля да набода и семената от олеандрите на 4ародейка.  bouquet

# 134
  • Мнения: 43
Между другото ми се струват по- вдигнати листата от вчера и мисля,че има подобрение.Дано.

Радвам се, дано се оправи, че е голяма и красива. Grinning

Момичета, толкова се радвам, че са ви харесали снимките  Hug! Ех, че хубаво ми става, като споделям с вас такива красоти!

К@ми, благодаря ти  Hug! Да, пеперомията е двуцветна, от вида каперата култивар.
Още не съм решила какво ще сложа в новите саксийки. Взехме два комплекта. Едната тройка със сигурност ще е на балкона, може да купя разсад петунии, различни цветове. Още мисля.

И аз се радвам, че ги споделяш и продължавай да го правиш. Grinning
Мисля си, че ако сложиш петунии, може да закриват растението отдолу, или може петуниите да са на долния ред, а отгоре нещо друго.
Благодаря, че ме окуражи с торфа, ще го ползвам смело. Hug

Баба Мравка, браво, много хубава гледка са покълнали семенца!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт