По - добре ли сме сега?

  • 11 548
  • 423
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 336
Аз съм живяла по време и на двата режима, така да се каже. И комунизмът, и демокрацията, както всяко време, строй, режим или както там се нарича, си имат своите плюсове и минуси. Ако можехме да вземем плюсовете на всеки държавен строй, щяхме да основем идеализма. Харесват ми някои неща, които бяха и се случвяаха по време на комунизма. Харесвам и много неща от сегашния ни строй.
Но всичко идва от самите нас, от хората, от народа. Проблемът ни е, че ние не поемаме отговорност за постъпките си, за това, което се случва. Просто всеки бяга от отговорност и обвинява друг. Стоим си, наблюдатели сме, коментираме, критикуваме и нищо не правим, за да променим това, което не ни харесва.
Абсолютно съм съгласна с теб!
Принципно не защитавам социализма, въпреки, че имаше доста добри неща и тогава, но откровено казано ми писна от гардероба непрекъснато да се вадят призраците на ДС, БКП и пр., с които да се оправдават сегашните несполуки.
В този смисъл темата е абсолютно безсмислена, защото всеки гледа от собствената си камбанария

# 421
  • Мнения: 3 420
Моля с едноминутно мълчание да уважим новата тема на Кити!! Crazy Кити, ти осмисляш съществуването на цял един форум, за добро или лошо! Laughing Искам да ти кажа, че много хора черпят вдъхновение от твоите безумни теми и изкривените ти представи за реалността... О, Кити!! (защо няма емотка, която се кланя?) Ти разведряваш скучния ден на обикновения простосмъртен, който няма увреждания, учи висше или ходи на работа, но няма време да гледа Дискавъри!! Laughing О, Кити, ти си способна да разсмееш и най-големия темерут, да възмутиш и най-големия непукист, ти, Кити, най-уникалната, вечната и святата и най-праведната сред всички на този свят! Амин!
ооо, не съм единствената, която е забелязала, че Китито се е прехвърлила от космото тук. Simple Smile  Laughing ужас, няма спирка това човече  Laughing понеже изчетох темата само до твоя пост, Кити обясни ли вече за Пухчо?  Rolling Eyes
по темата- и аз съм на 25 и спомените ми за социализма са от детската градина. и слава Богу!

# 422
  • Мнения: 502
    Търсих една друга тема,но не я намерих,и питам тук. Вежте това видео от 29.03.2008 година с Георги Стоев. Точно когато ще каже най-важното и видеото спира. И при вас ли е така? Защо? И сега,както и преди,ни управляват мутри и мафиоти. Георги Стоев го разстреляха след това му интервю като куче в центъра на София.

http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=230&video_id=921

Ако някой успее да го изгледа до край,да каже. При мен спира още в началото.

   Съществените неща като това интервю горе някой засегна ли ги? По-точно-"мутрите,мафията и мръсния български преход"?

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 12:08 от maraidara

# 423
  • Мнения: 15
Мили хора,чета и се радвам за вас.Страната ни  не е останала без  умни,хубави чеда.Аз съм от тези на които са рязани косите,сега ми е смешно. Навремето съм се вълнувала ,протестирала,наказвана съм.Но трябвя ли да живея само с това.Харесвам промените,новостите.Разказвам на внуците си за униформата,за вечерния час,но разказвам и за плодовете и зеленчуците,за  чистотата и цветята.Младите се вълнуват,искат промени,нови ,интересни неща,така и трябва да е.Била съм и в чужда страна и западна и източна.Навсякъде си има и лошо и хубаво,навсякъде има имащи и гладни  и причините навсякъде са разни.Да си спомняме миналото ,но да не е водещо в живота ни , ние губим. Чужденци се заселват тук,да  изживеят спокойно старините си,младите ,нетърпеливи,рискуващи,принудени  от безпаричие млади хора отиват в чужбина  да препечелват,да доказват възможностите си .Както всеки сезон си има своите плюсове и минуси ,така и всяко историческо време е с  плюсове и минуси.Според мене,грешно е да се отрича всичко от миналото.Щяхме да се справим по-бързо и добре ,ако не бяхме станали по-големи светци от папата.Можеше да признаем хубавото  да отстраним  лошото и да надграждаме...а ние започнахме без  база...

Общи условия

Активация на акаунт