1001 нощи - сърцето ти си отвори и в приказка се потопи - част 43

  • 19 394
  • 436
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 418
bz,   bouquet  bouquet  bouquet за изчерпателните отговори и в предната, и в тази тема, много ми е интересно всичко, което пишеш.
 .
.
А това за механичните броеници, наистина ли ги ползват,  newsm78 голяма гавра ми се струва, нещо средно м/у тамагочи и хронометър  Embarassed . Някак си не си представям религиозен мюсюлманин да зацъка с такава, пък на другите за какво им е? newsm78 Просто ми е любопитно.

А цъкат, цъкат , особeно религиозни жени  Mr. Green ...много тактично под забрадките (които покривaт tyaloto до под гърдите им  - http://2.bp.blogspot.com/_PGM5komqCws/R_2VRsFkQtI/AAAAAAAABX4/0V … rkish%2Bhijab.jpg )...значи, обяснявам щото попита, наистина ако на някой не му е приятно, да продължим на лични  Peace. Но мисля, че ще е най-малкото интересно да се знаят тези неща. Значи те цъкат с тези броеници , защото много хора религиозни ли да ги нарека, вярващи ли, ама то само един Господ знае кой колко и в кaкво вярва, та за улеснение, ще ги наричам силно религиозни хора. Та те вярват,че това цъкане трябва да става ежедневно,...това е като един вид печелене на точки с Господ. Да знам как звучи  Crazy Whistling, но момент да обясня. Казва се sevap "севап"; значи има жени, а сигурно и мъже, който наистина в9рват ,че ако кажат да речем 1,000 пъти "Машаллах" (Slava Bogu), това им се пише в книгата там горе като добре дело (севап). МОжеш да казваш и по 10,000 пъти ако искаш , стига да имаш време; можеш да казваш по колкото пъти искаш дадена surah от Qurana - пак за добро дело. А тези механичните са удобни, когато трябва да повториш да речем 250 пъти "Иншаллах", с нормална броеница ще им е по-трудно, a u Taka He ти трябва да помниш до кой номер си стигнал..
http://www.kesfetmekicinbak.com/fotograf/insan/04511/images/impe … iaflex_0_39_0.jpg

Пак да се чете с разбиранеTo, че не всички турци правят или мислят така.  Hug Peace

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 17:15 от bz

# 31
  • Мнения: 7 914
mlu6
абсолютно е персонално към мен и крещенето и обиждането на труда ми! Rolling Eyes
но не мога да се засягам от човек, който се появява след 42 теми и размахва пръст!...



да, емоционално нестъбилна е поради, тежкия и живот досега Peace

има хора, които  и по принцип са си такива Flutter

# 32
  • Мнения: 959
Ми питайте бе, хора, питайте Simple Smile идеи за анкети дал господ:
----
Ще се опитам да помисля още, ама после, че след малко почва мача ...
----

Кой да питаме, теб ли? Shocked - Ами прочети малко назад в темите, бре душо  Tired Като си толкова въодушевена, виж какви анкети е имало в предните теми, и после  давай предложения на ЛС на звездичка.

# 33
  • Мнения: 0
BZ кажи нещо повече за интервюто с Керем и Бенну,само колко още серий остават ли казаха,не казаха ли и нещо повече за тези оставащи серии? newsm78Аз бях чела в един превод че Керем в някаво интервю беше казал че края ще ни хареса,а Джейда в интервюто преди 83ти епизод беше казала,че героинята й Бенну много скоро няма вече да плачи,ще пробвам да открия сайта с интервюто да го погледнеш Peace  bouquet

# 34
  • Мнения: 0
bz моля те не спирай да пишеш,

Направо си като енциклопедия на живота в Истанбул.  Hug Толкова много неща научихме от теб.
Първият сблъсък с тия забрадки наистина е шокиращ. Аз даже ги снимах, когато ги видях за първи път в Истанбул, макар, че малко ми беше неудобно, та се правех, че снимам Синята джамия отзад.

Интересно ми е, в университетите например пускат ли ги да влизат със забрадки. Май имаше някакъв обществен скандал във връзка с това, но сега не си спомням.

Това, което ми е интересно също е, че те очевидно се опитват да се дистанцират от европейците. Беше вметнато в различни реплики във филма (например когато Яман посещаваше Джансел - имаше едни кокошки отсреща, дето коментираха и т.н.)

А пък за това непрекъснато повтаряне на едни и същи фрази, какво да кажа. То си е промиване на мозъка от най-чист вид. Нали има един израз, че ако ти кажат 40 пъти, че си прасе и накрая ще почнеш да грухтиш. Ама, какво да правим, културни различия. Нали сме в 21 век, трябва да ги приемаме. Всъщност филмът постигна точно тази цел. 

# 35
  • Мнения: 418
BZ кажи нещо повече за интервюто с Керем и Бенну,само колко още серий остават ли казаха,не казаха ли и нещо повече за тези оставащи серии? newsm78Аз бях чела в един превод че Керем в някаво интервю беше казал че края ще ни хареса,а Джейда в интервюто преди 83ти епизод беше казала,че героинята й Бенну много скоро няма вече да плачи,ще пробвам да открия сайта с интервюто да го погледнеш Peace  bouquet

Ми да си призная , без домати по мен,чухте ли  Mr. Green Crazy , но така ми се спеше тази вечер ,когато давах интервюто, че аз най-безсрамно ..... си легнах  Embarassed hahaha...А аз бях превела в предишни теми това за Ceyda - че Bennu няма да плаче, но не знае наистина какво ще стане с героинята и..  Peace

# 36
  • Мнения: 2
Bilge

абсолютно всички телефони във филма са Сони Ериксони!
Благодаря на bz  че така изчерпателно ни изясни символиката на броеницата,винаги съм се чудила.Също до сега не ми бе известно че и католиците ползват броеници.



За анкетата:Оправдавам я до момента 100%!!!

# 37
  • Мнения: 0
Ми питайте бе, хора, питайте Simple Smile идеи за анкети дал господ:
----
Ще се опитам да помисля още, ама после, че след малко почва мача ...
----

Кой да питаме, теб ли? Shocked - Ами прочети малко назад в темите, бре душо  Tired Като си толкова въодушевена, виж какви анкети е имало в предните теми, и после  давай предложения на ЛС на звездичка.

Мдаааа, смърцафацахте ме за секунди  Grinning , ама те такава тема, без да чета назад, съм сигурна, че нема :

Какъв мъж Каан ще израсте благодарение на майка си?
Комплексиран
Депресиран
Комлексно депресирано-комплексиран
 Mr. Green

# 38
  • Мнения: 166
Благодарско нa bz за инфото.   bouquet
 

# 39
  • Мнения: 31
bz, отново   bouquet
мисля, че и за всички е интересно това, което пишеш. Това "печелене на точки" ми е много смешно, ама щом им помага   Laughing

# 40
  • Мнения: 267
Здравейте мацки.Гледам тука пак големи страсти кипят,ами така е като не се чете назад  а направо цоп и готово WhistlingЗа анкетата ми е трудно да гласувам,пък и не е толкоз важна.Влизам в темата не заради нея , а заради вас.    bouquet За всички,които се трудят ,за да я има newsm51 smile3525 момичета    bouquetблагодаря ви!
Шмети,готин аватар!Това ти ли си ? Whistling

# 41
  • Мнения: 0
mlu6
абсолютно е персонално към мен и крещенето и обиждането на труда ми! Rolling Eyes
но не мога да се засягам от човек, който се появява след 42 теми и размахва пръст!...



Звездичка, не исках да те обиждам, извинявам се, извинявам се, извинявам се ....наистина  bouquet

# 42
  • Мнения: 2
mlu6

Отговаряй си сам на твоите тъпи анкети!
Моля за уважение към труда на Звезди и всички останали момичета.
Намерил се кой да дава акъл-първо изчети всичко по темите #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 43
  • Мнения: 267
Ками Hug,мооооого стреляш бе душа,но принципно си права PeaceМисля,че е нормално(по-скоро доброто възпитание го изисква), когато искаш да се включиш към нещо или някой,първо да се поосведомиш и тогава да се присъединиш,Така поне направих аз-изчетох темите  отначалото.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 17:59 от geradost

# 44
  • София
  • Мнения: 34
Момичета, така съжелявам че не можех да влезна в дискусията ви вчера и днес. Нали съм нация техническа, не можех да влезна в профил, акаунт и всичко какво трябва - всичко изчезна. Даже направих нова регистрация , за да питам днес модератори... Е , вече съм на линия. До  сега прочетох всичко, което съм изпуснала.
Браво на всички момичетата , които отстояваха своите мнения. Интересно е да четеш мнения на новодошлите в темата, та макар и след вече 60 епизода, когато  героите са много добре позиционирани със своите добри и лоши страни в сериала. Но разсъжденията съществено не се различават от тези, които започнахме заедно още в началото. Иска ми се , за което ще помоля bz, която е съвременна дама, живуща  в Истанбул - да ни разкрие въпроса за мъжката гордост и женската чест  в ислямския свят. Знаем , че в Исляма женската чест се отъждествява често със семейната чест. И тогава нека да направим финални разсъждения за черната нощ във филма. Не напразно и водещите песни в сериала са с имена - " Черна нощ" и " Черна любов".

Общи условия

Активация на акаунт