11 магребска дружинка чака с нетърпение да о&

  • 21 056
  • 301
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 90
ДидонЧе пуснах снимки от сватбата ,по-късно Ще пусна и актуална  Peace
НавелЧе мила ,бравооооо ,Честита книжка   bouquet и леко каране по улиците ,аз все оЩе съм доста плаха и страхлива ,ужас все си мисля ,Че никога няма да се отпусна и да закарам кат хората и моя ме стряска доста Cry
Руди дано ви назнаЧат по-бързо Час за операцията та да минава да е готов за лятото и да ти е мирна главата  Hug Praynig

Ние днес бяхме на гости на свекитата ,там карахме рож. ден на една от племенниците ,стана на 2 г .Растът децата ,ядохме барбекю,аз наблягах на кюфтаците ,салатка и за пиене газирани напитки ,така ми се пиеше една бириЧка  Blush.Лина както ви споменах е болна не ми стига туй ,ами и дупето сега се разраниии (като преди),ужас направо е претрито на рани ,кръв теЧе .Направо трепери ли трепери като я сменям ,смъди и сигурно ,много я боли .Ох да минава ,сега я оставих по голо дупе да спи

# 241
  • Мнения: 560
Руди,сега ще ти дам още малко инструкции. Wink
Ако ти е възможно да си осигуриш от България,но то
може би има и във Франция,риванол и топоцин-пудра.
Правиш компреси с риванола и измиваш обилно,а
след това напудряш с пудрата.Тя съдържа антибиотик-неомицин
и цинк,който подсушава раната.Невероятен ефект. Peace
Според мен по-добре е да е с лазер.Попитай дали е възможно.
Безкръвно е и е за предпочитане. Peace
Иначе,аз ти казах около 10дни.Защо да ти се свива душицата,като го гледаш,
а и то да се мъчи. CryЩе мине,но за майката си е травма. Sad
Той е още малък и нищо няма да помни.Душичка! Hug
Марси,от твоите уста в Божиите уши!А дано да е момиче! Praynig
Линда колко е пораснала!!!Кукла направо! Heart Eyes
При нас също е дъждовно днес.  Crossing Arms
Шакирче,видяхте...Много сте хубави и 2та!
Ето защо Лина е красавица. Wink
Деска,ми и твоите моми,станали за женене бе! Laughing
Колко са пораснали? ShockedАма каките са ти одрали кожата и 2те! Wink
Добре,че е Диди,  Heart Eyes да отсрами малко мъжа ти! Joy
Радвай се ,че имаш дъщерички,че те мъжките,нали ги знаеш.... ooooh!
Науел,честита книжка и скорошно оздравяване!
Делта,я не предавай фронта!Влизай във форма!За какви години говориш бе жена?
Ти си ,като ученичка! Wink
Албичка,нещо се губи днес и Жълтурка също.
Дано са добре! Praynig
За всички останали,които не съм споменала,
пък тези които споменах,едно голямо  Hug от мен!   bouquet








Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 00:00 от Didona007

# 242
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Хайде Тайфатаааа Гутен Моргееееен Hug
Ха'ди мамини да ви наРанЯЯя Wink Да вий сладкУУУУУ Grinning
Шакирчеее, големи проблеми със това детенце имаш беее. То милото сигурно само без гащи иска да стори Sad
Пробвай на Дидонка съвета. Аз оня ден като бях във болницата за моите си проблеми и чаках да влизам във кабинета и зяпам една реклама на някакво българско кремче за подсичане и веднага се сетих за тебе. Голяма реклама имаше. Ама си казах, че ти едва ли ползваш наши неща още повече, че си там. Може и да е добро. Във понеделник като ходя пак ще го запиша.
Дидонкич- много сте прекрасни на снимкитИИИИИ. Сериозно не се бъзикъм Hug Душко а ми кажи моля те къде е по добре да се иде-във Сус или Хамамет или там каквото имаше още. Питам не за себе си само ами наше роднинско дяти учи във Германия и вчера ми се обажда по Скайпа и пита какво да избере за почивка. Дай съвет, че и аз ще се възползвам от него, дай боже Бате да се прибере навреме, че нещо му удължиха рейса и май ще хваща пътя за Индия.
Исках аз към края на Април да дойдем ама май стана по добре така, че ще ходя на физиотерапия за старите ми кокаляци.
Ако не не мине котка път ще ми кажете със Марселинчето какво да ви донеса от тука, нали!!!
НАВЕЛЧИИИИ Hug честита книжка   bouquet
Дано се абстрахираш от страха. Знам колко е стресиращо по себе си. Моята първа кола беше със десен волан и не ми пукаше даже като изпреварвах но един ненормалник щеше да ни хвърли във едно стръмно място и аз се уплаших тогава и досега немога да се оправя. Пред очите ми намля 2 коли-във последния момен вместо нашата потроши другите. Идваше от завой със голяма скорост. Ляха ми куршум ама нанай нищо не ми помогна а съм курназ жена. За това ти пожелавам да илиминираш притеснения и да си по спокойна.

# 243
  • Мнения: 110
Дами,   bouquet

 Радвам се, че Белбейка са добре.  Hug
Интересно име са избрали на малкия.  Peace
 Дани, честита книжка   newsm01   bouquet и скорошно оправяне на кръста ти желая.  Praynig
 Аз нямаше да коментирам снимките в албума,  lovekiss но повече ги гледам - по-интересно ми става  Peace ....всяка със своята красота и излъчване, 4470 със средата си и любимите хора, прекрасни двойки сте всички,  hug ...различен свят и съдби,...шарен свят.   bouquet
Дребосъците....кой от кой по-чаровен  dancing и с по-хитър поглед,...сладури.  Heart Eyes
Така и не казахте какво знаят мъжете ви на Бг?! Thinking  Wink

# 244
  • Мнения: 2 804
Здравейте дами !
Мерси за пожеланията , дано и аз се преборя с паниката дето ме грабва от време на време .
Даже на изпита от паниката забравих от къде се включваше колата , но нали съ лъв и съм артиска замазах положението .
Лек неделен ден на всички ви .

ПП
Алба , мъж ми е живял 5 години в БГ и мисля , че бая неща знае от ежедневието . За историята ни знае малко , но виж по география може и по-добре от мен да е .

# 245
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет, тука си вали и ние сме си вкъщи! само ще поръ4ам да ми купят кафе, 4е ми свърши ,а не искам да се мотаме в калта!
алба, моят не знае по4ти нищо, зор няма да помни, нищо ,4е ние си говорим с линда на бг в къщи! знае тихо,тихо! айде мама!салам4е! кафенце! как си добре!кашкавал! може и някоя друго в добавка! довиждане, добър ден! здравей! ама той няма зор и мене да у4и на арабски, ето това ме дразнеше отна4ало ,защото писахме една тетрадка и спря му мерака! и без това аз се пробвам да обеля на арабски ,те навън ме поздравяват на френски, не им вдъхвам доверие, 4е мога да се справя с много ха , ка и ааааа! и са прави! големи глупости се  полу4аваха!аз още викам като нямам време да раркам вместо гхази, казвам някаква лудница! но то детето си ме оби4а и така!кръстница съм му станала, кво да ме прави!а едно име кхад(х)ил, аз го 4увам хадила(нали е моми4е), прости4ко, ама те ме гледат странно и ме поправиха!за имената съм трагедия, ако са от берберските или с многото хърколене! я, пробвайте едно женско-абрар(х)последното е р гърлено!

# 246
  • Мнения: 110
  Марси, и при нас е долу-горе същото.  Whistling
Питам за някоя дума, каже ми я, аз ''а??''  Shocked, повтори, потрети и толкова.  Crossing Arms Кой чул-чул.  ooooh!
Да, но като ми я изстреля без забавяне аз нищо не разбирам. Rolling Eyes Като го накарам да ми буквува, го прави по френски  Whistling и ... представяш си- кашата е пълна.
Кое е ''а'', кое ''е'', кое ''о''.....всичко ми звучи еднакво.  Crossing Arms
Представи си пък с 1000-та вида ''h'' какво става.  Rolling Eyes
Накрая се отказах от 'напъните' да науча нещо повече.  Stop
 И при други съм го забелязвала- нямат търпение, а и желание изобщо да обясняват.  ooooh!
Явно разчитат на сестрите да свършат тази работа един ден.
Неговите по скайп ми говорят на английски, че аз френския не го знам (познати думи, но с различно произношение по подразбиране ги хващам, но само това) и все ме подканват да ме учат на език.  Laughing

# 247
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
алба, ако не съм аз линда и без домашни ще ходи! а като искам много да е красиво писането ,те  викат  остави го детето, нека пише както иска! #Cussing out аз в потрес, само дето не съм си хванала фулара и в планината, аааааааааааааа! #2gunfire
 и тя се нау4и, 4е има и лабаво и 4ака да пиш? по време на завръщането на татко й и познай- тя иска да показва, той вика защо сега го пише, не успя ли преди да дойда! аз обяснявам и слагам масата или се шматкам да не стане напе4ено-ама малката е ходеща беля и ходещ дразнител! той кротко обяснява ,4е сега ще гледаме един страхотен филм и иска максимално мъл4ание, тя е  либеро да играе тихо, да рисува, гледа анимации на тв,реже или ,ако иска да гледа с нас!15 мин тишина, и се дотътря стола с целия арсенал ластици и гребени, -мамо искам да си въртиш главата! ще ти правя при4еска!или ще ме у4иш ли букви4ките?  признава си ,4е аз съм един голям знак стоп на емоционално ниво!
за у4енето аз съм си инициатора в на4алото ,ходих на неграмотно у4илище, голям майтап ми беше с бабите, ама на класи4ески език какво да разбереш, той няма и 50 процента общо освен корени! и нищо общо взето не нау4их ,де, освен да пиша  и да 4ета без да знам какво ,ако не са сложени тиренцата, моят вика избива те на аааааааааа-кане! ама и дребка гледам и тя ааааааа-ка, като не познава думата като смисъл!искам си тунизийски диалект, после арабският е по-лесен не обратното!

# 248
  • Мнения: 3 804
Марси-тук много държат на краснописа,дори в началното имат и оценки за краснопис-което е безумие за мен ,добре,че не съм учила тук -че сигурно щях да съм с най слабата оценка  Mr. Green
Мъжа ми знае бг-може и да чете и да пише-м/у другото почерка му е супер.Език обаче се учи най добре в съответната среда -на принципа-да повикаме неволята Mr. Green.Тв също  помага-харесваш си по 4-5 думи и следиш как се използват-така научаваш какво означават.Обаче ние тук имаме предимство диалекта на който говоря е един от най близките до книжовния.

# 249
  • Мнения: 110
Както им върви живота по течението, така и възпитанието на децата влизат в тоя 'раздел'.
Пак се откроява манталитета и това, с което си израснал.
При нас важи правилото: да положим основите, т.е. първите 7 години, както се казва, пък после развитието на детето ще го насочи накъдето трябва.
Като няма основното заложено, първоначалните приницпи...после трудно се оправят нещата.
Ние сме жив пример- градили навици толкова години- що не реши някои сега да ни променя?! Или май е мисия невъзможна.
Това: 'лека- полека', 'има време', т.е. липса на време....не се отразява добре на нетърпеливите ни особи, свикнали да вършат всичко навреме (което пак е субективно, но все пак очертава някакви граници).
А по 'тънкото и лесното' децата най-обичат.......и го надушват отдалеч.
Деси, моя приятел също има страхотен краснопис.
Особено като започне да ги 'върти' ония ти ми букви арабски.....кеф ми е да го гледам.
А на латиница пише почти печатно и с маниер и тях.
Браво на мъжа ти за постижението.
Подкрепям с две ръце, че език се учи на съответното място.  Peace

# 250
  • София
  • Мнения: 3 846
Ето ме и мен след два дни скитосване  Party
Няма по-хубаво време от пролетното, то едно красиво, мирише на новост, на цветя, жълто, розово, бяло ехееееее красота и божественост навсякъде, вървиш и те грее слънцето и ухае великолепно и животът се събужда приказка направо
аз голяма разходка си направих, че не се седи у дома, пък и утре пак работа няма мърдане
Nawel, честита книжка, хващай колата и не се плаши  Mr. Green кой го казва, ама смело карай, ще скриеш шапките на всички и после ще си свободна
за българския моя момък не е много добре с родния  Rolling Eyes знае, да, не, здравей, как си, ела, салам  Shocked много ми е смешен като заговоря на български и той ме зяпне в устата все едно всичко разбира, а горкият и дума не отбира, но компетентно гледа, че понякога и кима  ooooh! но то и аз с арабския съм до същото положение, знам точно 10 думи и той все повтаря - айде ще те уча, като каже нещо аз хъмкам, мрънкам  newsm78 струва ми се сложно и пак минаваме я на английски, я на френски кой както му дойде. иначе като го хване лудата ми говори на негърски сленг или както му се вика там Whistling , което е доста  newsm78 #Crazy че и бързо при това, та от 10 думи разбирам само 5, та веселбата е пълна

# 251
  • Мнения: 90
здравейте девойки да използвам момента докато госпоИцата и спи  Laughing

моят знай да брои до 10 ,здравей ,как си ,добре ли се ,не съм ,шишко(а),глупак(Чка),тапир,добър ден ,добър веЧер ,ниЩо,тука,болен,една -две псувни знай  Blush,хубаво дупе ,дай ми ,вода и оЩе ,брей той имал богат реЧник да му се навиди  Laughing.Ма на него езиците му се отдават и ако съм по настоятелна сигурно би го науЧил  долу горе

# 252
Привет и от мен за днес

тъкмо се прибираме от гостито-ще се самонаградя с Приз- Пролетна Актирса-дебютанка.Хората ни изпратих с пожелание з още едно детенце-такава хуава двойка сме били Hug  Joy Ох,то да се чудиш ли да прачеш ли-да се смееш ли?! На главата на Раян,на косата му имало Два центъра-значи...-на което аз наистина много се смях ooooh! Joy Joy JoyАма нищо не казах-ПРАВИЛО ВЕЧЕ-Голям камък хвърли-голяма дума не казвай....та-културно според инструкциите се усмихвах!
Какво запомних от Гостито...има тук един братовчед,преди година почина съпругата му-в катастрофа през ваканцията в Мароко.Айша се казваше и беше много чаровна ,тиха и ми направи впечатление от раз.Лека и пръст!
Сега,дойде там и мъжа и с.... новата си  Жена,около 25 години по-млада от него..мароканка  .бременна.
Децата от Айша-изпратени на училище с преспиване-в друг град тук-на пансион нещо такова...в смисъл не са през седмицата с тях
Ей,направо искрнно завиждам на Сърцата на някои хора-как могат да се самоизлекуват така бързо .....

Навелче-честита книжка и от чен.Умно и вниматело да шофираш Hug Исках да ти кажа- безкрайно е трудно да се работи с детето тид теб....много е трудно! Аз се нагърбих-поех отговорност и...издишам вече,но съм стиснла зъби!Не е рабоа да е хаби здравето ,за каквито  пари да става дума!И си мислех,че не ще е трудно..нО не е така!


Албичка-моя не знае нищо от езика.Самоук  и от многобройни контакти е научил испански  и английски-на рзговорно ниво.Иначе френският му  е без грешка,а аз за жалост съм мнооого зле с писането.Започах да уча арабски-и по уроците от на Деси темата-докарах до едно положение....ама в крайна сметка-нищо не се получи.

Дидонче-веднага писах на майка.Още уте ще ми прати в колетче-идва за 5-6дни....Не вярвам да се обадят от болницата дотогава...та мисля,че ще си ги имам осигурени!Много БЛАГОДАРЯ

Жълтурче-радвам се ,че си прекарла добре.Наистина природата много зрежда  bouquet

Марси-да не почвам пък тук каква е системата-ти знаеш....Само ще пиша,че на години Задължитело прибират децата в начално .Защо?!Тоолкова  омесена средата и семействата са микс....,че да научат детето да говори поне езика ,преди да отиде на училище...

Шеки- помня че и мойта щерка много се подсичаше.И също така-по голо дупенце-друг начин няма наистина.Ама е много сладка Лина с кучетои н пързалкат с тая кърпичка  на главичката. Аз лятно време на моите в Бг им купувам крем с защитен филтър - 50.Особенно синчето много изгаря-незабележимо....и хоп!Изведнж от слънцето се обрива.А той пък взе е си счупи скобите-детска м работа.Завил ги в една кърпика,да обядва.Те паднали на земята и ой си ги стъпкал.И сега-айде наново...нови скоби,през това време зъкие се връщат на старото място...Абе,ужас!Тъкмо застягах някой-друг бев настрна за бреките на сестра му-айде сега наново и с него!Много лошо,че В БГ това не се поема от здравната каса...както тук например! Sick


Делтичка- безценна дружка ми е  на мен електрическата възглавничка  bouquet Като ми е кофти-спя на нея.Аз пък,като с стопляглавата и се чуствам подобре.Но ти внимавай с бъбреците,майка все ми казва да не и нагрявам много-както и сързето...не  бивало!

Хайде..под душа...и утре с нови сили.
Успешна и спорна седмица за ВСички . Hug  bouquet

# 253
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Здравейте Фарашкитееее Hug
Шакирчеее то твоето момче знае най важната дума бе. Стига му толкоз Laughing
Ей видях те Шакирчеее и другите муцки видях.  Боже, Боже момичета горда съм че съм българкаааа като ви видях. Много ви се радвам, ама много. Синковеца прав, че по хубави от българките няма.. Оня ден пак говореха за това. Той със  опит от учението му във странство. И като ви видях съвсем се успокоих.  Hug Вашите момчета могат да се гордеят със вас. Ама бравос и на вас. Хубави са ви момчетата. Не сте спали newsm10
Руади мила Hugмного ти благодаря за съвета за възглавничката. Не го знаех това за бъбреците  bouquet

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 21:58 от DELTA_DELTA

# 254
  • Мнения: 110
Руади, ти си наш'та гордост.  bowuu
След някое и друго изпълнение направо ще внесем Оскар-а.  Joy
Ти само бъди последователна и упорита ''да не се излагаш пред чужденците''.  Peace
Два центъра, значи  Thinking....поне информира ли се къде са по-точно?  newsm78  ooooh!
 
Бързо запълват липсите по онези места.  Crossing Arms
И аз не успявам да асимилирам тези постъпки. Thinking
Доста случаи имах, при които тъкмо разбера за смъртта на някой (разбирай жена обикновено) и няма и три месеца...хоп- човека си взел нова булка.  ooooh!
Непонятен за мен начин на страдане имат.  Rolling Eyes
Ако си имал чувства, то те не изчезват за два-три месеца, пък какво остава да се заменят толкова бързо.
Така, че не постъпката, а темповете, с които я правят ме учудва.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт