Мнения относно 65 ЦДГ и 119 ЦДГ,София,Възраждане

  • 31 419
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
не още не съм го пуснала защото 2 група са все още зборни и от 1.10 2009.ще са редовни разбирам притснението ти няма да бъдат през цялата смяна сами око имаш възможност си взимаи детето по рано към 3.30 оз така правех.абсурд е разбирасе но за сажаление ако си забелязала всеки си трае аз ходих при по висока инстанция  и им споделих проблема с оставянето на децата от там се обадиха на директорката в мое присъствие но за сажаление нищо не се получи и ако започнеш мн. да се ровиш това се отразява на детето и в това се обедих и се спрях.в краина сметка сам човек бригада не става

# 16
ако детето ти ходи с желание всичко е на ред не се тревожи моя няма търпение да тръгне а това си е показателно и по мое време имаше мн. недостотаци стига да са живи и здрави а и поведението им в дг е друго спазват правилата и се справят.мисли положително и всичко ще да е на ред newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 17
  • Мнения: 15
Здравейте,
и аз пиша тук с молба за актуална информация, сега подреждаме кандидатурите за ЦДГ от септември Андрей ще бъде пръва група, дай боже, и се колебая за подредбата.
Ще споделя моите впечатления:
Днес ходих и в двете градини, директорките са любезни, разгледахме и на двете места има плюсове и минуси. 119 ЦДГ е по малка, тоалетните са клекала, но пък така рискът от замърсяване при сядане или алергия от дезинфектантите се избягва. Базата е доста бедна наситина, но мисля че ако родителите се активизират може да се промени. Казахи ми обаче че детето ще бъде прието да посещава градината едва след като навърши три (Андро е роден декември 2007 и през септември ще е на 2год и 8месеца).
65 ЦДГ е доста по-голяма и с по-голяма и по-нова база, но родителите участват активно и подменят обзавеждането, дрова е по-голям но не много по-богат на катерушки и играчки, тоалетните са седалки, не  са нещо особено. Директорката каза че ще го вземат от септември ако е приет, но трябва да е научен да бъде без памперс и да не е капризен на храна. Казаха ми че имат по строги правила, и че не се оставя детето първо за полвин ден, а ако е спокойно направо си спи.
НА мен и двете ми се сториха прилични, мъжът ми хареса повече 119 ЦДГ, а личната ни лекарка каза че там имала пациентче, което от две години и там и не е боледувало въобще.
А също така за 65-то една съседка си води детето там каза че е доволна, и мед сестрата била много строга и проверявала сутрин всички деца и връщала.
Това е моята информация, ще се радвам ако и други мами от района споделят впечатления и също така ако има мами чийто деца посещават тези градини да споделят информация от първа ръка. Също ако някой има инфо за 81 ОДЗ, много добре ми изглежда отвън, но май по-трудно ще се класираме.
Благодаря предварително Hug

# 18
  • Мнения: 418
Моето дете посещава сега 1 група на 119 ЦДГ.Там строг контрол на входа няма,макар че на родителската среща като тръгваха децата казаха че има.Като цяло съм доволна,госпожите са готини и детето ги харесва.Двора е зле.Както описваш нещата 65 ми се вижда по-добрия вариант.За мен е много важен персонала(госпожите).За 81 ОДЗ нямам впечатления.

# 19
  • Мнения: 3 886
писах  в началото и пак казвам не препоръчвам 119 а 65 просто с нищо не  съм доволна от 119 та Peace

# 20
  • Мнения: 22
Iskam da se vkliucha i az za 119 ta. Deteto mi e treta godina tam i sum bezkraino nedovolna, prosto niamam vuzmojnost da ia prehvurlia drugade. Ne se lujete che neshto moje da se promeni.
Da zapochna ot tova che s potupvaneto deteto se uplashi ot klekalata i ne pishkashe po cial den. Molila sum se sus sulzi na ochi da ostavia edno gurne dokato deteto svikne - NE - OT HEI she ni globiat ne moje /interesn kak v iaslata moje a v gradinata ne/ - taka deteto si promeni rejima i pochti ne pishka prez denia!
Iskahme roditelite da suberem pari i da smenim 20 godishnia kilim v staiata za igra - direktorkata ne razreshavala!
Dvora otzad v koito igraiat ima stena koiato granichi s rushashta se kushta koiato moje da padne na glavite na decata. Pitahme kakvo se pravi po vuprosa - direktorkata bil podala jalbi na suotvetnite mesta n o nishto ne stavalo- predlojihme da izvikame Gospodari na efira za dxa reshat problema - tia ne e suglasna da snimat /iavno shte chakame prosto sama da padne kushtata/
Predi vreme ni pomoliha da kupim boia i da boiadisame 2 peiki v dvora - subrahme pari 3 mami i az i oshte edna boiadisahme peikite - niamashe dori blagodaria.
I ne na posledno miasto - v islata na 2 godini deteto znaeshe pone 10 pesnichki i oshte tolkova stihcheta. V momenta ne znae nito edno- absoliutno na n ishto ne gi uchat!!!

# 21
  • Мнения: 22
Извинявам се че писах на латиница, но понеже съм бясна на таза градина и не искам и други родители да се лъжат да записват там децата си и се ентусиазирах... Има още доста случки от там и ако някой иска още разкази ще допълня. Пропуснах да кажа и че освен всичко друго понеже дъщеря ми е по-палава и внушават и комплекс за вина с който се боря постоянно!!!

# 22
  • Мнения: 418
За двора съм абсолютно съгласна,но за останалото не.Синът ми е 1 грула и в тоалетните имат гърнета,поне 3,4 броя.Знае няколко песни и стихчета.Може би зависи и от учителките.Даже им разрешават играчки от вкъщи,което за мен е неприемливо защото се дразнят другите деца.

# 23
  • Мнения: 1
Моята Дъщеря е в 65 ЦДГ и сме много доволни.
Директорката и Госпожите са много добри и свестни.
Аз лично бих ти я препоръчала

# 24
  • Мнения: 15
Аз моля bonbonder, да сподели ако няма възражения, кой са учителките на дъщеря й? Сега в четвърта група ли ще бъде? Моя син е приет в първа група 119 ДКЦ. Благодаря.

# 25
  • Мнения: 28
Здравейте!
Аз се чудих доста дали да изкажа мнение за 119-та...
Все пак ще изкажа, понеже имам поглед и върху други детски градини и то отвътре.
Там базата, разбирайте вътре в стаите не е хипер модерна. Когато съм влизала вътре по работа бях потресена как може да има все още от онези лампи, глобуси, дето светят с 40 ватова крушка, стори ми се мрачно, неугледно. Но все пак чисто, подредено и някак си по домашному уютно... Казвах си в такава градина моето дете не искам да ходи. Е, като стана време за градина, като навсякъде бяхме под номер сто и... и направих компромис със себе си. Двора е подтискащ, няма и тревичка, има едно дърво, дето децата пишкат, понеже са малки да ги изпрати учителката сами вътре, като няма кой да гледа останалите... Много често като взимах сина си и якета и шапки се търкаляха по земята, паднали са от миниатюрната пейка... Оградата наистина се руши, тя всъщност е стената на къщата, в която удивително, но живеят братя роми, самонастанили се... Да, пуснах тема, имаше снимка, даже и на господарите писах. Е, дойдоха едни хора с камера, снимаха, пуснаха анонс в новините... И какво от това. Сложиха една временна оградка скована от летвички, която се крепеше едва и самата тя също беше заплаха за децата. После тя изчезна, по думите на учителката братята са се стоплили с нея... После връзваха едни червени панделки на едно въженце, после дойде ваканцията. На есен пак с песен,  но без въженцето с панделките, ами и него го откраднали... А директорката ме помоли изключително учтиво ако може темата да бъде свалена от форума... Има нещо там, не знам какво. Пази си жената поста, аз на нейно място сигурно същото бих правила. Истина е, че не разрешава да се събират пари от родителите. Във втора група, когато правиха тържество предложих всеки гост да закупи покана на символична сума и с парите да им купим килим. Категорично ми беше заявено, че няма да стане. Тя bonbonder знае, нашите деца са в една група.
Тоалетните са окаяни, наистина и аз бих се стискала до колкото мога, не бих ходила там. Моят син нямаше проблеми с пишкането, аз съм го научила да си пишка щом му се допишка, без оглед на време и място. Но с другата работа беше зле- стиска си детето и до ден днешен си чака да се прибере в къщи и да си я свърши у дома.
За стихчетата и за песничките, какво да кажа, за мен това не е критерий. Има къде по-важни неща да ги научат. Например той отиде в детската градина и не знаеше как се държи лъжица, не че не съм го учила... Копче, цип, там се научи да си съблича и облича сам блузата и якето. Яде там, в къщи не. Ще кажете как разбра, че яде. Ами като се върне вечер и седне на тоалетната и виждам какво изсипва. Аз го гледам цяло лято, той не яде- все не е гладен, това супа, манджа, абсурд да сложи в уста, плод-а, не аз такова не ям. Там като го взимам и той си тръгва с една ябълка гризейки или ако е останало от обяда нещо филийка учителката им е намазала, на по-закъснелите да ги вземат... Учителките са добри, за мен са добри, той също ги харесва, особено едната- имат си приказка както се казва. Може не всичко да им е идеално, но той е добре там, връща се и по пътя размишлява: аз утре като отида и ще... Еденици са пътите, в които не е искал да отиде.
За сравнение в една градина- обстановката е страхотна, учителките са подбрани, директорката е разкошна, учат песни, стихчета, постоянно имат някакви тържества пред родителите, двора е мечта- зеленко, катерушки, пясъци... Всеки родител би мечтал детето му да прекарва деня си там. Дори бебетата в яслената група не реват, всичките са едни ухилени и бърборещи. Мога да посоча и още градини. Например в една друга- в едни постройки дървени, които дори сграда не могат да се нарекат, отивам и вали дъжд, а тавана капе, децата спят, а мястото за игра цялото с легени и кофи, капе ли капе, че като се събудят да не им са мокри килима и играчките, едно схлупено, въздух няма, светлина няма, обаче учителките са сърце хора, двора им е една голяма градина, сякаш си на спа курорт. После ги събориха, сега има супер-модерна сграда с отделна зала за игра, зала за хранене и спалнята е отделна, тоалетните са по-хубави отколкото на някои от вас у дома.
Аз много исках сина ми да е в 6-та, но уви...
В резюме мога да кажа- можете ли да избирате- 119-та не е перфектното място, но когато нямаш избор - все пак не е най-ужасното място на света. Зависи и от вашата нагласа, от критериите ви... Но най-важното е детето да се сработи с учителките. Според мен и най-мега-гига луксозната обстановка не би била добра ако детето не хареса учителката си. А вярвайте има такива персони, дето ...
Това е моето мнение, но само защото имам поглед отвътре на доста градини.

Надявам се да ме разберете правилно

 Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 1 902
Подновявам темата тъй като не намирам по актуална Rolling Eyes
моля за актуални мнения и впечатления за посочените градини Praynig

# 27
  • Мнения: 128
И аз се присъединявам.Моля за актуални впечатления от 65 ЦДГ.

# 28
  • Мнения: 9
И на мен ще ми е интерсно, дали напоследък има нещо по-различно и ново за тези 2 градини, че на тях се надявам най-много за класиране Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 93
Невероятно,но факт-успяхме да се класираме за септември  newsm44 в 119-та ЦДГ .Ще помоля тези,чиито деца я посещават да дадат актуално мнение -база,персонал,отношение.Много ме притеснява така нареченият двор,не можах да видя детска площадка с катерушки или пързалка от улицата(днес за пръв път ходих да я видим).

Общи условия

Активация на акаунт