Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 33-та тема

  • 48 426
  • 368
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 85
Нордина страхотни мъфени,гледахги и неможах да им устоя та и аз разбърках едни,сега се пекът.По късно и снимка.По рецептата на berina-брауни,но във формички за мъфени.

# 166
  • Мнения: 319
Ама какви вкусотии пак са се заредили, направо незнам  newsm78
Няма какво да изброявам Вие си знаете всички сте СУПЕР  smile3501

Ох dixi мила  " станах 100 кила ... Най-гадното е, че вече дрехите не ми стават...  " и аз така, взе ми думите от устата. И аз все се каня на диета да минавам, ама така съм се пристрастила вече към тази тема, че сърце не ми дава да не пробвам нещо, а то как да готвиш пък да не опиташ  smile3518 Успех ти желая дано ти си с по-силна воля  newsm10

labrex благодаря за рецептата на тортата, ще се пробвам скоро  Wink

Днес не съм готвила имаме от снощи, само си поиграх с едни хапки по идея на gaby_s срещнах ги някъде из форума:
"Пингвинчета" които използвах за салатката ни на вечеря:


# 167
  • Мнения: 11 580
Как хубаво си ги наредила-като войничета.

# 168
  • Мнения: 1 313
Момичета, много вкусотийки! Hug
Веси, пингвинчетата са страхотни Peace
Вивиан, Нордина, много вкусно!
Линдита,  Hug

Нашата вечеря Wink
Гъби със сметана и пармезан

Свински пържоли на фурна

Хубава вечер!

# 169
  • Мнения: 170
От мен простичка, но много вкусна спаначена супичка със застройка:

# 170
  • Мнения: 85
Големи благодарности за браунито на berina,мойте във вид на мъфени

# 171
  • Мнения: 11 607
Крем-супа с коприва...Гицкеееее, уредих се и аз!

Пилешки руладини

Момичета, супер сте! Кое от кое по-вкусно!

Гицке, честито ти пораснало момиче! Здраве и много любов и желая! Heart Eyes

# 172
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
олллеее невероятни сте от хубаво по -хубаво и моите кила литнаха че не знам кога и как ще свалям
vesi_rn ,баничката много апетитна
Vivian* ,обожавам ориз  май ще искам рецепта...

Реших да снимам и другите мъфине,че не е ясно дали ще останат до утре



Нордита може ли твоята рецептичка за мъфинките и ако може да ми кажеш как точно правиш тази глазурка -не съм правила досега а много ми хареса-изглеждат арт Laughing

Крисче честита ти рожденничка-да ти е жива и здрава и много щастлива newsm59

# 173
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мaрокански кускус с уок зеленчуци
имаше и млечно-ментов сос, но не е сниман Sunglasses



пингвините са станали жестоки.
за жалост нямам нерви да си играя да ги правя...
само на снимка ще им се радвам Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 22:47 от asyalein

# 174
  • Мнения: 5 173
Ох, как ми се прияде нещо такова, простичко Hug

# 175
# 176
  • Мнения: 769
Нордита може ли твоята рецептичка за мъфинките и ако може да ми кажеш как точно правиш тази глазурка -не съм правила досега а много ми хареса-изглеждат арт Laughing

Крема със който съм украсила мъфините е:
     2бр.   царевично нишесте/обикновенно/
0.500мл  прясно мляко
3/4ч.ч     захар
    2с.л.    какао
  1малка кофичка сметана

        Сварявам прясното мляко със захарта.Отделно размивам царевичното нишесте и какаото със малко вода.Прибавям нишестето към млякото и бъркам енергично, докато се сгъсти.Дърпам от котлона и оставям да поизстине.От време на време разбърквам, за да не хване коричка.Като поизстине разбивам със миксер и докато стане гладка консистенцията на крема и прибавям сметаната.Ако е много гъсто и се разбива трудно, добавям маааалко прясно мляко.След това слагам сместта във пош и шприцовам.
         За съжаление точно за тези мъфини нямам рецепта,щото ми остана от предната смес и слагах допълнително от всичко по малко.Но станаха.Вече ги няма .
       За този крем може да се ползва каквото и да е нишесте,но количеството на млякото
трябва да е наполовина от указаното на опаковката,за да стане по- плътно.Когато добавим сметаната вече става със нормална плътност.
   

vesi_rn, кога свари бе жена,много си бърза


# 177
  • Мнения: 24
Здравейте! Новичка съм тук, но отдавна следя темата и направо я обожавам!
Първо искам да израяза адмирациите си към всички мами  - за чудесните рецепти, фантазията и реализирането на снимките! Невероятни сте!
Аз все още не съм мама (много искам някой ден) и от скромната ми студентска кухня излизат доста обикновенни неща, но обичам да готвя и се надявам тази тема много да ми помогне в развитието!

А ето и нещо от мен:

днешната вечеря  Мусака


за десерт Сладкиш с компот от кайсии


и вчерашната вечеря  - салатка Капрезе

# 178
  • Мнения: 679
Vesi_nn, благодаря!  Hug Не мога да се похваля със силна воля, но ще се мъчиме, какво да се прави...  Rolling Eyes Vesi_nn, пингвинчетата ти са много сладки! Със сирене ли ги пълни?

На мен също ми направи впечатление, че всички рецепти, към които имаше линк към "оня" сайт са изчезнали...  Twisted Evil  Laughing

# 179
  • Мнения: 103
Веси,пак към теб. GrinningКак се правят теси пингвини?Моля сподели. Blush

Общи условия

Активация на акаунт