ЮЛСКИ бебчета и мами - тема 26

  • 18 369
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 49
Добро утро, сладурани, аз чак преди половин час се наддигнах, но като съм си поспала повече се чувствам значително по-добре от предните два дни.
deedee83 не се шашкай толкова (и аз съм като тебе де), ама като се замислиш нашите баби всичките на курсове са ходили и т.н. , ама пак са си кърмили децата и са ги отгледали. Така че си мисля, че природата го е заложила в нас и когато му дойде времето (както казваше царя  Joy ) мисля че ще се справим. Макар, че пак ти казвам то и аз на моменти почвам да се питам дали ще се справя (и то не само за кърменето), всичко ми се вижда толкова сложно и отговорно. Но ще се справим  Hug
Сиси дано всичко при вас да е отминало вече, големи притеснения си преживяла и ти. Ама на тази възраст до колкото знам си се разболяват децата. Аз до 5-6 годишна възраст съм изкарала три бронхопневмонии като при едната, за малко да ме изтърват - ама еи ма на  Rolling EyesHug  Hug  Hug 

# 286
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Felicity81, на мен ми биха такава инжекция, но след раждането, в рамките на 72 часа и то защото детето беше с А+, взело на тати и групата и резус фоктора. Когато детенце е с отрицателен резус фактор няма нужда от такава инжекция, поради простата причина, че няма как да се развият антитела. Не зная защо предварително се бие вече тази инжекция, при условие, че не се знае с какъв резус фактор е бебето. Аз като един скептик го отдавам на чист бизнес. Инжекцията струва около стотина лева, та ето начин да се вземат парици още. Още повече, ако родиш в държавна болница няма да ти вземат нито стотинка за ваксината, както стана при мен. Аз не смятам да се набутвам предварително. Днес ще си взема изследването за антитела и ще видим каква е хавата, а за странични реакции не мога да кажа, смятам, че не съм имала такива.

Сиси, дано всичко да е наред вече с малката.

Санитам, Ети, стискам палци и аз, дръжте се момичета!

# 287
  • Мнения: 0
много благодаря на всички ви за "добре дошла"-то  Hug
знам, че повечето неша вече са коментирани, така че ще чета усърдно  Simple Smile
А кажете, някоя от вас одързостява ли се да ходи на плуване в обществен басейн?
Ужасно съм се обездвижила зад бюрото, а вечер нямам душа за разходки... Имам карта за басейна в хотел Анел и направо...направо... така ми се ходи  Embarassed Знам за всичките му там инфекции, ама те и без това не ме подминават много, та от време на време ги третирам.
Как мислите?

# 288
  • Мнения: 253
Добро утро момичета  Hug
Искам да попитам за тази инжекция-ние с мъжа ми и двамата сме А+ трябва ли да си я правя?
Момичета вие спите ли вечер?Аз само се въртя и заспивам за малко и после като се събудя...пак докато се затворят очите #Crazy
Добре дошла на Жани- лека и безпроблемна бременност   bouquet
Наистина трябва да си мислим само положителни неща,за да може бебоците да се чувстват и те добре Grinning

# 289
  • Мнения: 0
а за ваксината, гама-глобулин май се казваше, да ви споделя- моят доктор от Тина Киркова също потвърди за 72-та часа, ако го нямат в болницата ще се наложи сами да си го осигуряваме, хладилни чанти и т.н. Но предварително е напълно безпредметно! Със сигурност! Само при аборт, т.к. плодът не се изследва, се прави задължително, те. точно както и Марулка писа.

# 290
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Добро утро момичета  Hug
Искам да попитам за тази инжекция-ние с мъжа ми и двамата сме А+ трябва ли да си я правя?
Момичета вие спите ли вечер?Аз само се въртя и заспивам за малко и после като се събудя...пак докато се затворят очите #Crazy
Добре дошла на Жани- лека и безпроблемна бременност   bouquet
Наистина трябва да си мислим само положителни неща,за да може бебоците да се чувстват и те добре Grinning

Дарка, инжекцията касае само майки, които са с отрицателен резус фактор, всички останали да дишат спокойно  Wink

# 291
  • Мнения: 49
darka_jivko за съня аз по принцип съм много сънлива тези дни, обаче много често се събуждам да ходя до WC някъде през 3-4 часа. По едно време имах и аз проблеми, но тогава бях настинала и не можех да дишам та си спомням една вечер се събудих в 4 и седя като кукумявка в леглото, та си пусках филм който гледах до 6 и чак тогава съм заспала. Ама до колкото знам при нас тепърва ще започват проблемите със съня.

# 292
  • Мнения: 9 095
И моят сън хич го няма, много леко спя, сънувам адски много и това ме натоварва..
Жени - басейните хич не са препоръчителни, устискай още малко Simple Smile

Ох, преди малко ако знаете какво ми се случи - както си готвех и като ме сряза отзад бъбрека, болката тръгна напред, направо се вкочаних...за две-три минути беше това, уплаших се Confused Не знам вече какво ме боли, бъбреци ли са, яйчници ли са, психопатия ли е...
И от лекари ми писна, психически се натоварвам само от мисълта, че трябва да се ходи на лекар или в лаборатория...

# 293
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Жани, добре дошла! Лека бременност и сладко, пухкаво бебенце приз юли!
Сиси, раво, че сте се оправили вече!
Санитам и Ети, стискам ви палци. Дано бебчовците се гушат на топличко докато им дойде времето да излизат.
Стеф, незнам какво може да е това, но виж като седнеш и си починеш минавали ти, мен вчера ме заболя корема отдясно, вървеше чак към кръста, но бях вървяла с доста бързо темпо и като си починах ми мина. Иначе и аз съм като теб, вече ми призлява като трябва да ходя на лекар или в лабораторията. А сега (тези дни) ми предстои да ходя да се записвам за ЖК и да ми взимат кръв. Ужас!
Дали има нова тема и аз съм я пропуснала?

# 294
  • Мнения: 12
 Здравейте мами!
 Лека бременност на Жани Simple Smile
 Cveten prashec благодаря много че си се сетила да питаш доктора ти за спазмите-задължително като отида при моя ще му кажа.
 Сиси стискам палци с малката кукла всичко вече да е наред.
 При нас днес има малко слънчице и съм предвидила една разхоооодка след малко - момичета като съм на вън и грам не ми се прибира,само ми се разхожда,чак ме е жал как го тормозя мойто мило понякога ама какво да направя.След разходка се чуствам най-добре имам сили и енергия за трима Simple Smile .При вас как е ?Разходките как ви действат?А пак и лекарят ми само ми повтаря че от разходки по добро нямало,защото така се кръвоснабдявал по добре стомаха и съответно бебешока се хранел по-добре.
 Ами за сега това е от мен - отивам на разходка.Лек и усмихнат ден на всички  Hug

# 295
  • Мнения: 49
Stef това както го описваш и на мен на два пъти ми се случва, ама аз тъй като и преди съм си имала проблеми с бъбреците (песъчинки) и съм чувала, че и през бременността бъбреците най-много си страдат не му отдавам много голямо притеснение. Макар, че ако искаш, за твое успокоение си пусни едни изследвания. А е възможно и бебчо нещо да се е извъртял и да те е притиснал и за това да те е заболяло. Те и днеска си ме наболяват ама не така силно както ти го описваш. Ама при мен нещата са си други ...
И аз се вцепенявам вече само като си помисля за доктори и болници - едно ми става кофти ... ама се налага

# 296
  • Мнения: 9 095
Новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383351.new#new

Цветен прашец и Сириус - то беше еднократен "спазъм", бих казала, иначе от 2-3 дни имам "бъбречни" болки - отзад и отпред вдясно, обаче стерилната урина не показа нищо...затова и не знам какво ми има вече...единственото дето не ми е в ред в изследванията, са левкоцитите, които са ми над нормата...Док се усъмни за апандисит - но аз не мисля, че ме боли това, съвсем друга е болката...дори си мисля, че ме боцкат яйчниците #Crazy

# 297
  • Мнения: 49
Хайде да ни е честита новата темичка  Hug
Stef при мен е така - точно както го описваш. Това с по силният спазъм преди 5-6 дена ми се случи иначе си ме въртят леки болчици, но ако не си оперирана от апендикс и това си е вариант, но при всички случай тр да се консултираш с доки  Hug

# 298
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте   bouquet
Аз да се отчета, че отдавна не съм писала. В същото положение съм като САНТИМ, но с добавени контракции. Днес ме пуснаха от болницата, но според лекарката ми ще е за малко. За мъниците казват, че са добре.
Сега ще се опитам да ви изчета, но не знам дали ще успея Simple Smile
Ох, Ети искренно ти съчуствам,  дано да са ти дали правилна терапия и да се оправи положението. Стискам палци. Praynig Praynig Praynig Ако можеш пиши на лични колко ти е скъсена шийката и какво е лечението ти.

# 299
  • Мнения: 19
Здравейте всички, отдавна не съм писала тук и сега само мога да се похваля - всичко при мен е наред - БХС, 3Д и амниото показаха едни и същи добри резултати, само дето бебо не даде да го снимат, че беше се разположил по корем - мъж с характер още от сега. 
Някой питаше и аз Ви споделям, че за да не се подуват краката, ми препоръчаха да консумирам пресни лимони и наистина така е по-добре. Сега обаче се чудя какъв калциев препарат да си избера - да имате идея? Както се е почнало май ще изреждаме да пием всичко от химичната таблица - сега вземам нутри маг (магнезий), ферро фолгама (желязо+фолиева киселина) и витамини центрум-матерна, а това хич не ми се нрави особено - аз до сега толкова хапчета не съм пила, но заради бебо трябва.
Надявам се, че всичко при Вас е наред - хубави дни Ви пожелавам.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт