ЮЛСКИ бебчета и мами - тема 26

  • 18 355
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Здравейте, мамчета. Аз днес съм на ФМ и се надявам всичко да е оки с бебето и да ми кажат най-после пола. А малкия батко нещо ми е болен и си остана вкъщи, та ще се гледаме с него. Айде чао за сега, пък като се върна от прегледа ще пиша.

# 31
  • Мнения: 260
Юлско бебе, честита кухня!   bouquet И на нас ни предстои ремонт на кухнята и много ми се иска да видя снимки от вашата (колко съм нахална,а  Blush ). И задължително една снимка на оранжевия радиатор и новото перде!  Grinning

Берушка, ако си била в началото на март месец на консултация, значи наближава момента за следващата. А за резултатите от изследванията моя лекар ме е предупредил, че се обажда само ако има проблем. Ако всичко е наред, коментираме резултатите на следващата консултация. Може и затова да решила, че не е необходимо да ти се обади.

Верджи, бързо оздравяване!  Hug

Сиско, по въпроса за заглавията никой не е казал, че по-новите мами нямат право на глас. Момичетата вече са обяснили, че в началото беше обсъден този въпрос и се реши, че е по-добре заглавията да са кратки. Затова момичетата, пишещи от началото не се замислят повече по този въпрос. Ако прочетеш внимателно коментарите по-назад, ще видиш, че никоя от тях няма против тази практика да бъде променена, ако повечето искат по-дълги заглавия.

# 32
  • Мнения: 232
berushka колко позната картинка  Laughing В къщи имаме поне 4-5 неща зарязани по средата! И понеже аз не съм от тия дето да дуднат си седим така вече година!
А относно основните ремонти - имам приятели, които правиха такъв и едновременно с това живееха в този апартамент - като седяха в стаите, които не се ремонтират в момента. Само тоалетната като не беше в ред и банята се бяха махнали за малко. Еми отидоха им нервичките - тръгнаха по доктори -  мисля повече от година продължи това и като го споделили с един от майсторите той казал - охооо вие нищо не сте - познавам доста хора дето при такива ремонти се развеждат  #Crazy

Относно контракциите - попаднах на изказване на една от нашите мами, от уважение няма да споменавам името й, но не са шега работа, изказването гласеше - "аз така си ходих с контракции и родих в 23 седмица" (или 24 не помня).
При мен при първите контракции в 4 месец не ми изписаха магнезий, така че не мисля, че са си вързали гащите, изписаха ми го скоро, след като 2 дена бях на топка  (и още 2 след като почнах магнезия + папаверин + но-шпа) и се бях шашнала и вече мислех с коя пижама ще ходя в болница. Така че за мен си знам, че не е просто ей така изписан.
Пред това дали да родя сега и дали да родя със секцио поради липса на контракции определено избирам второто. Не си я давам бебинка  Two Hearts

Пожелавам бързо възстановяване на тези съз здравословни проблеми - Virginity, djidji (с желязото) и други ако има да се чустват включени в пожеланията!



# 33
  • Мнения: 97
Айде и аз да се включа в новата тема, че докато се обърна и вече сте на трета страница  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Тази сутрин бебчо такак се е разбушувал че не ми дава мира, а все пак съм на работа  Laughing
И ние до скоро бяхме в ремонт, и има малко за довършване, но когато стигнем до там. А иначе и ние постоянно се карахме по време на ремонта, затова всеки правеше нещо в различна стая за да има мир  Laughing Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 576
Здравейте !!!
Аз отдавна не съм писала, та викам малко да се появя  Crazy


За контракциите, ако ви действа един препарат не се чудете дали е "най-добрият" . Важното е да има ефект, дали е магнерот, мангерич или нутри маг - няма значение  Peace . И аз смятам, че е добре при не толкова чести и притеснителни стягания да се изследва нивото на магнезия. При мен е билo много, много ниско и за това е било необходимо бързо да ме влеят, тъй като магнезиевите препарати действат след натрупване. Ако инцидентно имате дни с по 2-3-4 стягания - не мисля , че е проблем особено в този период. Все пак  вървим към 7 месец, а то вече си е 3 триместър - време ни е за подготовка.

За желязото и признаци за ниските му стойности, на мен съвсем в началото ми бяха пуснали да видят , защото изглеждам " бледа и отпаднала". Мисля, че това може да се води признак до някаква степен   Thinking

Нещо, много мацки се покриват , не така  - Сиска, ЛОТУС, sarnichkata, Cuckoo, lorka86, tan ....  Naughty


Айде и малко въпроси ....

Кога мислите да почвате пазаруването за бебоците ? Не само по боди, две, ами основните неща ? (Това повече към мамите очакващи първите си бебчета, другите знам, че повечето неща си ги имате от др. деца  Peace)
Ще ходите ли на курс за родители ?
Ще се възползвате ли от помощта на бабите първите дни или ще се оправяте сами с бебоците?


Стига толковаа за сега  Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 39
eho82 , да внимателно съм прочела, но благодаря ти за уточнението.

Mambina , радвам се че при теб всичко е наред. Доста мами питаха къде се изгуби. Относно бабите - първия път не се възползвахме от тяхната помощ и мисля, че и този път така ще е. Таткото при нас взима дейно участие. Това не означава, че майка ми не идва почти всеки ден. Свекърва ми почина.

# 36
  • Мнения: 253
Добро утро  smile3507
Mambina за покупките-аз мисля другия месец/като влезна в 7месец/ да идем със свекито за количка,но се чудя дали нее рано newsm78 Майка ми каза,че като влезна в 9месец-тогава всичка щяло да се взима/по-рано каза,че я било страх да пазарува Mr. Green/ Кошетката може да я вземем и към май месец/живот и здраве/
Бабите задължително ще са при мен/поне за моята майка съм сигурна,че няма да се отдели от нас де/ защото ще ми е за 1път и няма да знам какво да правя,може да имам тежка депресия-добре е да имаш човек до себе си.Таткото и той щее шашнат не по-малко от мен Party
За курса за родители-аз съм от Харманли не ми се пътува до Пловдив ooooh!
Това е засега от мен

# 37
  • Мнения: 2 799
Mambina, пазарът за първото ми бебе го започнах 2 месеца преди термина и то защото след обикаляне в родната провинция не открих "количката на мечтите ми" Heart Eyes
Ходихме и я взехме от София, но това не значи, че не правех тегели по магазините. Горе-долу тогава взехме и коритото и си сглобихме детското легло /аз по голям корем бях "баш-майсторът"  Joy /, макар и да ползвах люлеещо се кошче близо 8 месеца с дребната. Леглото си я чакаше. Пак тогава /беше приказен август/ купих комплект за изписване - в него има по една дрешка от вид: боди с късо и дълго ръкавче, тениска, шапчица, пелена, чорапки и ританки, но съдържанието варира според марката. Взех и по-плътна пелена за количката, едно -две шишета, но истината е, че не съм правила много покупки, защото имам племенник на 2 г. и половина, от който ползвахме огромни кличества нови дрешки, пратени му от Белгия и Гърция.

Бабите ще са на дистанция - визирам "свеки", защото майка ми сигурно ще идва да преглежда дребното, тъй като по съвместителство е и баба и педиатър.  Heart Eyes Но само за меренето и да "удри по една слушалка". Нашият тати е от смелите и много помагащи, а и вече е "гърмян заек". Та за къпането на наследството ще си влиза в ролята.  Peace Другото си е за мен - кърмене /дано!/, памперси и пазене на тишина с каката. Ми то в  началото това му е гледането на бебе  Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 4 025
Да се запиша и аз в темата!

Момичета, благодаря ви за милите думи за моето Мише  bouquet
За магнезия- миналия път пих от началото на 4 месец , имах много , много контракции, пих магнезии, дори ми го изследваха по едно време и бях в горната граница на магнезии в кръвта, и така и не разбрах защо тогава го пиех, явно не ми помагаше.Та комбинирах с нош-па,Горе долу и сега съм в същото положение, затова съм си вкъщи, макар че колегите и шефа да не са от възторг, нямат кой да им върши моята част от работата, но....надявам се да не ми направят някакви проблеми.

# 39
  • Мнения: 32
Мамбина, мен ако ме питаш съм почнала от няколко месеца, но решихме да приключи ремонта и тогава. Вече на няколко пъти ходя за нещо по- така и все нещо става, че нищо не взимаме. Последно ходих в петък за шезлонг, който ми се видя по- евтин в Щъркела, но се оказа, че не е баш същия, като в Хиполенда и после ме домързя да ходя пък до Младост, но тази седмица понеже съм все още отпуска и мислим с мойта бремена дружка да понападнем магазините Laughing
eho82, ще кача снимки, но едвали ще впечатля някой. За нас с баща ми си е най- вече емоция, понеже ремонт не е правен откакто са се нанасяли с майка ми преди повече от 30 години. Представете си за какво става въпрос Sad. Почнахме преди няколко години и свалихме тапети да подготвим, но майка ми се разболя и няколко години хич не ни беше приоритет. Затова сега имаме чувството, че влизаме в друг апартамент, а за пердето, такова нямахме в хухнята от маса години, аха да си сложи ново и така си и остана. Но вече попреобразяваме и е като сън Laughing

За гледането, майка ми почина преди 2 години, а майката на приятеля ми работи доста, та едвали много ще помага. Баща ми ме разсмя наскоро, понеже вече е пенсионер, но продължава да си ходи на работа на половин ден, хем да убие време, хем да вземе някой и друг лев, та заяви, че като родя ще спре да ходи, че да ми помага. Като изключим мъжото незнам да има друг с по- леви ръце от баща ми. Душицата все гледа да помогне, но нищо не може да прави горкия Laughing Толкова смешно ми стана, че той щял да ми помага Joy

# 40
  • Мнения: 425
Ей това бащите големи помагичи ще се окажат. Моят в събота навърши 63г. и от другата седмица е официално пенсионер  Mr. Green Сега като бяхме се събрали за РД-то и го питам ще работи ли като се пенсионира и той вика - НЕ, а аз му викам какво ще правиш и той милия вика, че почва да ме пазари да взима майчинството и да гледа бебето  Joy

А аз не искам никой да ми помага за бебето. Решили сме с таткото сами да се оправяме. Тя и сестра му (тоест бъдещата леля) живее за сега в нас и може и тя малко да помага, ако има желание. Но майка ми и свекървата предпочитам да стоят далече и съм ги уведомила вече за това ми решение. С мама сме се разбрали, че ако много видя зор ще я викна. Но мисля, че ще се справим.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 893
ох тез бащи Rolling Eyes моя е на 68 и се вживява в ролята на ходеща енциклопедия за гледане на деца Rolling Eyes нищо че започна да ме "гледа" чак на 10 години, защото майка ми почина, и аз практически сама се отгледах...той знае всичко  Peace даже онзи ден ми се скара че съм разболяла детето  Tired а го чакам вече колко .... 5-6 години да смени плочките в банята вкъщи ... изкърти едната стена да види от къде минават тръбите и така я заряза  Rolling Eyes

а батко Брус е голям палавник , да , аз затуй си го харесвам Mr. Green

# 42
  • Мнения: 9 093
Добрютро и от мен Grinning

Да почна наред:

Сиско - как може да говориш така... Heart Eyes Тук не се делим на стари и нови, камо ли някой да е забранил на другите да изказват мнение! Не съм прочела някой да е "забранил", просто се каза, че решението за кратки заглавия беше взето отдавна. Даже веднага пускам анкета - за да е честно и никой да не се чувства пренебрегнат в мнението си Hug
Върджи - много съм съгласна с мнението ти за изписването на хаповете, но по-надолу ще коментирам и аз. Съжалявам, че имаш такива болки, много мъчно ми стана, представям си какво е (и аз в началото имах кашлица и мебеше страх да се напъвам, ама поради други причини). Гушкам те! Няма ли оправия с тези коремни мускули - операция или...?
Берушка - не се ядосвай на лекарката. По-надолу ще обясня защо Wink
Мамбинка - тъкмо днес мислех да те преслушам на лични, да видя къде хайманосваш Crossing Arms По въпросите ти (които, както винаги, са интересни) - аз мисля да е запиша на курс за родители, но по-късничко. Покупки съм решила да започна да правп като влезна в седми месец - което при мен е...в началото на май месец. Засега имам набелязани десетина модели колички - първо това ще се купи, след внимателно оглеждане и обмисляне Crazy Дрешки и други по-дребни неща - послдно..те лесно се купуват, по списък. най-сложното за мен е количката и легълцето - по-обемните неща. Също така, тъй като с бебко ще сме в една стая, яе сменяме нашето легло с по-малко, за да има място за кошарката..та май от това ще се почне най-напред Thinking така или иначе, май месец ми е стартът за шопинг, живот и здраве Blush А относно помощта на други хора - мисля да повикам майка ми, да дойде за начало, тъй като не знам доколко ще се чувствам сигурна да се оправям сама. Мъжа ми е по-смел от мен, но пък ми се ще мами да е до мен, а и тя ще се радва. Иначе съм ЗА независимостта, просто не знам как яе тръгне всичко в началото и предпочитам да имам човек до себе си (жена).
Юлско бебе - много мило ми стана за баща ти, миличкия Hug


Сегааа, по въпроса с лекарствата и прегледите и т.н.
Според мен, както е модно вече, се изписват хапове за щяло и нещяло. В случая, магнезия е сравнително безобидно нещо и не е чак толкова страшно да се приема, друг е въпросът, че като изпишат Нутри маг - и те удря в джоба Rolling Eyes на мнение съм, че трябва да се преценят ползите и вредите от всяко нещо. Аз лично не знам дали имам контракции или не, не знам едно нещо дали е болка или разтягане...обаче ужасно ме е страх да не стане нещо (Емили го е казала) и в случая, предпочетох да пия магнезий, вместо да не пия. Като отидох при док с обяснението, че нещо долу се стяга, ама не ме боли - той не се зачуди и ми изписа магнезий. Аз не очаквах, честно казано...ама ей на. Почивката също си е важна, разбира се, така че - да го даваме по-полека, за да избутаме малкото оставащи месеци Hug

За прегледите, консултациите, ехографите...в другите страни ненапразно прегледите са сведени до минимум не поради неграмотност или безхаберие, а именно поради факта, че ако нямаш проблемна бременност - не е нужно всеки месец да те гледат на ехограф, да те боцкат и т.н. Бременността е естествен процес и ако е нормална, няма нужда от подобни интервенции. Знаете ли, че ехографът е вреден? Да...има изследвания, които правят връзка между аутизма и редовните месечни консултации - натискът от ехографа (който, макар и съвременна техника, излъчва някакви вълни) причинява дискомфорт на бебето, то чувства външна заплаха и безпокойство - и често това може да се пренесе като проблем след като то се роди. Обаче - тук практиката е всеки месец да ни гледат. Пускам статии, на английски са обаче:

http://www.midwiferytoday.com/articles/ultrasoundrodgers.asp?q=ultrasound
http://www.birth.com.au/class.asp?class=6610&page=5
http://www.fda.gov/fdac/features/2004/104_images.html
http://www.midwiferytoday.com/articles/default.asp?q=ultrasound

Според мен, в случая е както с магнезия - ако ползата надвишава вредата - значи е добро, донякъде...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 893
.:.Stef.:.  Hug ако не се възстановя като хората след раждането, може и да се наложи операция. аз по принцип съм предразположена към коремна херния наследствено и много ме е страх защото майка ми почина в следствие точно на такава операция Confused но по принцип съм планирала една пластична операция на корема,след като приключим с обгрижването на бебешока (кърмене и т.н.) и ще видим ако докторите кажат че съм и за такава операция...какво да се прави Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 332
Запис и привет на всички, връщам се да чета.

Общи условия

Активация на акаунт