Сурогатно майчинство - за или против?

  • 29 622
  • 442
  •   1
Отговори
# 30
  • гр.София
  • Мнения: 380
Гласувах, че съм ЗА, обаче не мисля, че бих могла аз да бъда такава майка Peace
Споделям това мнение. Иначе-не смятам, че да се съгласиш да износиш чуждо дете е неетично, напротив, за мен това е проява на свръхблагородство, но аз не съм способна на това.

# 31
  • Мнения: 2 312
"За" съм да се регламентира законовo сурогатството в България.
Не отговарям на анкетата - за момента не знам дали бих могла да стана такава майка.

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 12:56 от Наталия

# 32
  • Мнения: 302
Съгласна съм.Но никога не бих родила дете и да го дам все пак то ще е част от мен.

# 33
  • Мнения: 27 524
Не бих станала и съм против. В домовете има достатъчно изоставени деца  Peace

# 34
  • Временно
  • Мнения: 788
Гласувах, че съм ЗА, обаче не мисля, че бих могла аз да бъда такава майка Peace
Споделям това мнение. Иначе-не смятам, че да се съгласиш да износиш чуждо дете е неетично, напротив, за мен това е проява на свръхблагородство, но аз не съм способна на това.
И аз гласувах с втора опция.Споделям мнението на Лола на 100 %.

# 35
  • Мнения: 2 131
И аз гласувах с втората опция.
Честно казано, мисля си, че донякъде склонни да станат сурогатни майки биха били жени, които до този момент нямат свое дете /не по здравословни причини, естествено/. Не искам да обидя никого, разбира се. Но, когато една жена знае какво е да родиш и най-вече да отгледаш едно дете, да го обичаш, да му трепериш и т.н., мисля, че по-трудно би се решила на такава стъпка.
Макар да виждам, че тук има жени, които имат деца и са склонни да станат сурогатни майки.  Hug Аз не бих могла, признавам.
А относно законовите положения - трябва да бъдат много добре изпипани и да има строг контрол, защото иначе сурогатното майчинство може да се превърне в чиста търговия.
Не бих станала и съм против. В домовете има достатъчно изоставени деца  Peace
Напълно си права. Но нали тук идеята е в "материала", колкото и грозно да звучи.

# 36
  • Мнения: 6 274
Честно казано, мисля си, че донякъде склонни да станат сурогатни майки биха били жени, които до този момент нямат свое дете /не по здравословни причини, естествено/. Не искам да обидя никого, разбира се. Но, когато една жена знае какво е да родиш и най-вече да отгледаш едно дете, да го обичаш, да му трепериш и т.н., мисля, че по-трудно би се решила на такава стъпка.
 

Напротив, аз мисля точно обратното.
До тук видях само Мама Цоцоланка и аз да казваме, че сме съгласни и бихме износили чуждо детенце...
Според мен колкото повече дечица имаш, толкова повече съзряваш и разбираш какво означава детето за една майка...
Никой не искам да обидя, но казвам от свое име, че вижданията ми се промениха на 100%, откакто имам трето детенце...
   Flutter

# 37
  • Мнения: 2 131
Джуличка, вярно е, но хората сме така устроени, че много често подхождаме егоистично.
Признавам си, че, когато забременях и до края на бременността ми не изпитвах кой знае какви майчини чувства. Те дойдоха след това, след раждането.
Убедена съм обаче, че, живот и здраве, ако забременея отново, майчини чувства към второто детенце ще изпитвам още, докато е в мен. Защото синът ми ме накара да осъзная какво всъщност е майчинството.
В този смисъл, сурогатната майка дали би могла да се абстрахира от тези майчини чувства?! Тя не е ли майка на създанието, което носи в утробата си?!

# 38
  • Мнения: 6 274
... Тя не е ли майка на създанието, което носи в утробата си?!

Ами, не, не е майка според мен.
Защото по тази логика, тези жени, които осиновяват дечица не би трябвало никога да почувстват майчински чувства, защото не са ги износили, така ли ???
Както и не са майки онези гадове, които ги носят по 9 месеца и накрая ги удушават.  #2gunfire
Това е моето мнение.
 

# 39
  • Мнения: 2 131
Естествено, че една майка става такава с грижите, обичта, себеотдаването и т.н. Осиновителките категорично също са майки, това е ясно.
Всъщност, Джуличка, наистина ме накара да се замисля доколко жените, които носят дете в утробата си, са майки. Но не съм склонна да махна с ръка и да кажа, че не са. Въпросът е доста сложен и определено допирадо вътрешното усещане.

# 40
  • Мнения: 634
 Джуличка  аплодирам те за мнението и отношението ти.
Аз се чувствам страна от проблема и засега няма да изкажа мнението си. Прекалено много думи се изписват, без умисъл .

# 41
  • Мнения: 227
НЕ  Naughty!! Против съм по подобен начин да се сдобиеш с дете. Според мен трябва да е забранено сурогатното майчинство, защото наистина има достатъчно много изоставени деца за да се чудим по какъв нестандартен начин да се сдобием с дете. Жените, които немогат да износят нормално една бременност наистина трябва да се примирят със съдбата си  Peace! Бтв. това малко ми звучи като: Искаме дете на всяка цена, хайде да си клонираме едно !!  Crazy

# 42
  • Мнения: 6 274
  Но не съм склонна да махна с ръка и да кажа, че не са. Въпросът е доста сложен и определено допирадо вътрешното усещане.

Ооо, склонна съм, склонна съм..
Откакто храних със собствената си кърма умиращо няколко дневно момиченце, изхвърлено от собствената си "майка" в кофата за боклук, омотано в найлон и запалено, съм склонна не само да махна с ръка, а и други части от тялото на някои хора да махна...  #2gunfire
За жалост, обаче не мога...  Close
За това съм непоколебима в отношението си спрямо такива изроди...

# 43
  • Мнения: 498
Гласувах с първа опция. Но условието е само за много близки роднини и приятели.
Подкрепям мнението, че майка се става не с 9-те месеца бременност, а с грижите и радостта към малкото човече.

# 44
  • Мнения: 46 534
За съм. И бих се възползвала, в смисъл друга жена да ми износи дете.
Аз не бих станала, ако имах смелост, щях първо да си износя второ за нас.

Общи условия

Активация на акаунт