За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 2

  • 10 546
  • 300
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 251
Да ви питам: до кога продължава бебешкото акне?
Излишни притеснения. Големия ми син имаше само две на нослето като се роди. Педи каза да мажа с фуксин ,мисля че така се казваше лилавото мазило, но то гори нежната бебешка кожа, и аз реших да не го мажа. Изчезнаха си сами след 2 рия месец.Бяхме на Ам ако има значение.Но никога не съм чувала за бебешко акне.

# 271
  • Мнения: 177
Мойта бебка почти не може да се оригва.
Притискам и стомхчето в мен, тупам я и по 20 мин и не иска и почти винаги повръща. Дали е заради това, че не може да се оригне или просто препива или преяжда.
А и през  колко време трябва да се дава вода.
Аз я кърмя през 2:30ч - 3:00ч. и винаги около час след това давам водичка (през толкова време тя поисква).
Предварително мерси  bouquet

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 17:25 от laysi

# 272
  • Мнения: 857
Лейзи може и да не се уригва, ако не е поела въздух. Не е задължително след ядене да се уригва всеки път. В началото и моето бебе не се уригваше всеки път. Колкото до връщането - връща всеки път - не е страшно, освен ако не е на фонтан. Според мен преяжда  Wink. Аз кърмя на поискване. Вода давам от дъжд на вятър.

# 273
  • София
  • Мнения: 2 061
Да ви питам: до кога продължава бебешкото акне?

На моя син до към 3-тия месец все му се чистеше личицето от акне. Ще мине скоро.

# 274
  • Мнения: 277
И моят син не искаше почти да се оригва в началото. Не е фатално, а и вие сте много мънички. Сега е на 3 месеца и половина и нощем изобщо не го оригвам, защото той заспива.
Аз вода не давам, а и да предлагам той не пие. Много кърмачета отказват. Мисля, че няма значение кога му даваш вода. На мен са ми казвали да давам след ядене да му се изплаква устата.

# 275
  • Бургас
  • Мнения: 326
Някой да е ползвал нещо хомеопатично за зъбки? Отзиви newsm78 Препоръчаха ми Кампанера нещо си, ама пусто не го запомних Embarassed

# 276
  • Мнения: 804
Ние ползваме Камомила 9СН ,като че ли има ефект,дават се по 5гранулки три пъти на ден,разтварят се във малко вода и детенцето ги изпива.Но давам вечер и Нурофен,че почти не спим от зъбките.

# 277
  • София
  • Мнения: 2 508
Някой да е ползвал нещо хомеопатично за зъбки? Отзиви newsm78 Препоръчаха ми Кампанера нещо си, ама пусто не го запомних Embarassed

На вас вече ви растат зъбки? Мале, какво ме чака... А как се разбира, че растат?

# 278
  • Мнения: 1 745
Аз съм давала на малката за зъбки Калцареа фосфорика 9 или 15!Зрънца,разтварят се във вода по 3бр. 2 пъти на ден!Бях доволна!Сега й давам само калциев глюконат лактат по 6-7 мл. и също съм доволна,но то не е хомеопатия!Иначе съм давала и Дентокинд,но нямаше голям ефект! Peace
При вас с гелчетата няма ли облекчение или гризалките? newsm78

За акнето- и малката имаше и се изчисти към 3-тия месец!Аз ги мажех пъпчиците с памуче с розова вода и много бързо изчезваха!После някакво бебешко кремче! Peace

# 279
  • Мнения: 251
Някой да е ползвал нещо хомеопатично за зъбки? Отзиви newsm78 Препоръчаха ми Кампанера нещо си, ама пусто не го запомних Embarassed
Аз давах Дентокинд .Когато е много неспокоен може 6 пъти през 2 часа .Много съм доволна  успокоява венците, а и нощем се спи. Laughing Laughing Laughing smile3524

# 280
  • Мнения: 251
 newsm53  PEBS честита радост и лека бременност  bouquet  bouquet  bouquet

# 281
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
За зъбки давам Калкареа фосфорика 9 и Нукс вомика 9, по 3 гланилки сутрин и вечер, но за толкова малко бебче по-добре се консултирай и с лекар-хомеопат

# 282
  • Мнения: 4 335
Някой да е ползвал нещо хомеопатично за зъбки? Отзиви newsm78 Препоръчаха ми Кампанера нещо си, ама пусто не го запомних Embarassed
Аз давам Дентокинд,много сьм доволна.Венците мажа с Пансорал,билкова е и може да се маже неограничен брой пьти.

Пебс,честита ти нова лентичка и от мен  bouquet

# 283
  • Мнения: 93
Да ви питам: до кога продължава бебешкото акне?

За до кога продължава... според зависи дали ги разнасяте (той и ти). Нашите малко ги разнесохме и затова отиде много време. Мазахме с бял крем на Рачев, пиоктанин ( стана маскиран като за 31 октомври-таман се засе4е) и розов разтвор на калиев перманганат - това последното май най помогна. Скоро пак му бяха излезли и пак с розовата вода ги махмехме. Simple Smile

# 284
  • Мнения: 4 434
При вас с гелчетата няма ли облекчение или гризалките? newsm78
При нас помагат за секунди сигурно Laughing
А чесалките ги охлаждах,та с тях май по добре беше Thinking

Общи условия

Активация на акаунт