Пролет вече е дошла-Австрийки скоро ще похапват ребърца :) -34

  • 13 399
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 957
Усмивке, къде го видя това прекрасно време newsm78 Откакто съм дошла е все студ и дъжд, заедно или поотделно.  Едва вчера се показа малко слънце, но пък ти си прекарала денят в пътуване и по летищата. Да не си била в Буенос Айрес вместо в Бургас?

# 46
  • Мнения: 413
Не, бях в много градове, но единственно в Бургас беше по-топло, не е като във Виена.

# 47
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Уомбатче, то е интересно, ама да не решат, че мъжо  като е работил на две места е много забогатял и да не се окаже, че има да дава вместо да вземе.
А за косата, аз като отида в БГ веднага със бясна скорост хуквам по всички видове салони и се подлагам на всякакви процедури, дори и да нямам нужда  Mr. Green Така, макар и за кратко се връщам   в доброто старо време, когато редовно ги посещавах.  Тук за съжаление  не ми се отдава възможност толкова често да го правя и това да е  срещу  "жълти стотинки". Козметичните услуги, са едно от малкото останали неща в България, които все още не са с  "европейски" цени и затова винаги си доставям това удоволствие да се поглезя в някой салон.

Усмивка и Патенце, добре сте се завърнали!
Според мен всички премеждия около полета са били свързани с климатичните условия и от съображения за сигурност.
Лично аз или мои познати или роднини, които са ни посещавали, не сме имали проблеми досега.

Пате как се чувстваш? Минаха ли ти болките? Оправи ли си документите?

Усмивке,....
 Да не си била в Буенос Айрес вместо в Бургас?

 Joy

# 48
  • Мнения: 81
Жени като споменах цвета на Уомби нямах предвид да стане от руса в черна а да помисли за отенъка на в момент по скоро рижавият и цвят.Примерно на този златен костюм моето мнение,че ще отива по студените тонове на русо.А както каза и самата Уомб шоко е добър избор.Може и с леко карамел кичури.

# 49
  • Мнения: 957
Gigi , ако не успея да се добера до фризьор тук, ще те викам да ме правиш във Виена  Laughing Много добре си схванала какво искам.

# 50
  • Мнения: 343
Съни,
можеш да подаваш лонщойер изравняване за 5 години назад, демек сега можеш от 2004 насам да подаваш.
общи сметки може да се подават само под графата сондераусгабен, т.е. застраховки, геносешафтбайтраг, кирхенщойер, щойербератеркостен...
вербунгскостен трябва да са си собствени.

Уомби
не говоря за Л1, Л1 е когато си работил и плащал данък общ доход. за лихвите се попълва Е 3, за съжаление не може онлайн, а само на хартия и по пощата. предпоставка/ доходите от капитал (лихви, дивиденти от акции) да са повече от 22 евро на година, и общия доход да е под 10.000 евро.
http://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/2008/E3.pdf
прочети упътването на страница 3.
другия вариант е формуляр Е 1, под точка 5 Einkünfte aus Kapitalvermögen.

Жени
мъжа ти едновременно ли е работил на 2 места или е имал период на безработица между 2те работи?
в 1вия случай ще трябва да доплаща данък, във 2рия ще му връщат.  ако е работил едновременно, е длъжен да подаде декларация Е 1. преди да я изпрати онлайн, има един бутон Vorberechnung. така ще знае предварително какво го очаква, дали доплащане или ще му връщат нещо.
КБГ не се брои за доход, не се пише във формуляра.

14 STEUERERKLÄRUNGSPFLICHT (§ 42 EStG 1988)
915
Unbeschränkt Steuerpflichtige mit nichtselbständigen Einkünften haben in den folgenden
Fällen eine Steuererklärung abzugeben:
 Wenn sie vom FA dazu aufgefordert werden.
 Wenn andere Einkünfte von mehr als 730 Euro vorliegen (§ 41 Abs. 1 Z 1 EStG 1988).
 Wenn zumindest zeitweise nebeneinander mehrere nichtselbständige Einkünfte vorliegen
(§ 41 Abs. 1 Z 2 EStG 1988).
 Wenn der Alleinverdienerabsetzbetrag oder der Alleinerzieherabsetzbetrag berücksichtigt
wurde, die Voraussetzungen aber nicht vorlagen (§ 41 Abs. 1 Z 5 EStG 1988).

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 21:36 от deiana

# 51
  • Мнения: 580
Майне Дамен! Кърмещи, некърмещи - днес имам рожден ден и черпя. Ставам на цели 35 години  Grinning


by Garron Nicholls (flickr)

# 52
  • Мнения: 0
Май съм първата от кърмещите, която ти желае честит рожден ден LаDolce!
Много здраве, щастие, любов и красиви мигове!
Хайде наздраве!  bouquet

# 53
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ставам на цели 35 години  Grinning

На 35??? И се Фали  ooooh! Ужас! Как понасяш бремето на подобна възраст?  Mr. Green

Много гушкаци! Здраве, щастие, късмет и любов - всеки ден и в големи дози!

А, да! И нещо разтърсващо! Ама яко!

# 54
  • Мнения: 533
Долче, честит рожден ден!
Бъди здрава, щастлива и много обичана!
И още 2 х 35 да празнуваш
  Laughing

# 55
  • Виена
  • Мнения: 725
LaDolce



Желая ти много щастие, обич и късмет!
И нека всеки ден имаш повод да се усмихнеш!

# 56
  • Мнения: 957
Честито Долче!!! От здраве и щастие да прелива животът ти!  bouquet  bouquet  bouquet
Аз съм ти била кака, не знаех  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 81
La Dolce Честит Рожден Ден!  bouquet
Ако не припаднеш от жегата  когато запалят свещите на тортата,значи си още млада!
Нека в живота ти винаги има музика и смях.Добри приятели и много оптимизъм!


Ренка, баткото си го бива Blush

# 58
  • Мнения: 957
Reni, туй разтъраващото само за Долче ли е или за всички  Mr. Green
Гледай ти какви работи разглеждаш из интернет Mr. Green

Тия дни съм се размислила много по един въпрос...
Ще го споделя, защото ми е много любопитно дали сте срещали това ( аз ще го нарека феномен). Става въпрос за тоалетната хартия. Какво кара един човек да я пести? Първо е евтина, второ е много. Какво кара един човек да скъса едно правоъгълниче вместо 4. (загрижеността за околната среда да я оставим на страна) или още по зле, да си сложи нарязан вестник вместо тоалетна хартия в тоалетната. Имам чувството, че феноменът вестник вместо тоалетна хартия го има само в България. Дали корените му са някъде дълбоко в комунистическото минало, когато тоалетната хартия беше кът или все пак става въпрос за икономия newsm78 Как мислите? Или нарязания вестник върви в комбина с клекалото от 2 тухли и дупка, а всичко друго ( тоалетна чиния и мека тоал.хартия се брои за лукс) newsm78 Имам чувството , че отговорът не е съвсем прост и че става дума за народопсихология. Нещо, което се предава едва ли не от поколение на поколение. Знам, че звучи абсурдно ...
М.Карбовски със сигурност би дал някакво логично обяснение Mr. Green


Сигорно  си викате, "тая кво ли са я прихванали пак" Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 11:01 от fat.wombat

# 59
  • Germany
  • Мнения: 224
Здравейте момичета!
Извинявайте че се намесвам в темата ви, понеже живея в Германия, но мъжа ми обмисля предложение за Австрия, и по точно Виена, та ми се въртят хиляди въпроси в главата и няма кого да попитам. за половината от нещата вече почерпих инфо от интернет, но за останалата може да се научи само от хора живеещи там.
Първо да попитам има ли някоя от вас която първо да е живяла в Германия и да се е преместила в Австрия, чудно ми е голяма ли е разликата. После как се живее там, имам предвид до колко е спокойно в такъв голям град, с малки деца? Има ли евтини полети до българия...и т.н. чудно ми е доколко е добре организирано всичко. предполагам че доста неста са ако не същите, то много близки с Германия, но...знам ли  Sad.
Изобщо ме притеснява промята и реших да ви попитам как си живеете вие. А също и, тук е нормално да работи само единия, а жената да си стои в къщи (не само докато са малки децата), та ме притеснява и въпроса как е там, изкарва ли се с една заплата, скъп ли е много живота. понеже тук не съм работила никога.
Май много въпроси зададох, но ще съм ви безкрайно благодарна ако някои отдели малко време и ми отговори поне на половината.
Благодаря ви много предварително  Hug
Калина

Общи условия

Активация на акаунт