Какво закусвате сутрин?

  • 7 395
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета! Редовно Ви чета, но не пиша често. Незнам темата дали е подходяща за Готварски рецепти, но би било интересно да споделите какво закусвате сутрин. Извинявам се, ако се повтаря някъде във форума

# 1
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
По-принцип незакусвам,но ако съм много гладна си правя някакъв сандвич.

# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Напоследък закусвам леко, активия задължително, няколко бисквити, кафе и сок. Понякога събота и неделя вместо бисквити кроасан.

# 3
  • Мнения: 27 524
А ти защо питаш?  Flutter

Аз - с фреш от грейпфрут и един лимон  Blush

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз закусвам 1/2 коф.кис. мляко с овес. трици- типичната Дюканска закуска Mr. Green И голяяяяяма чаша мляко с кафе

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Аз не закусвам.Големият ми син яде млечна закуска, мъжът нещо месено или сладко, приготвено от мен от предния ден.

# 6
  • Мнения: 1 259
кисело мляко и плодове-банани, портокали и пр.
понякога и сандвичи!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Аз закусвам 1/2 коф.кис. мляко с овес. трици- типичната Дюканска закуска Mr. Green 
И аз така. Ако закусвам де. Съпругът ми закусва сандвичи с кафе , детето сандвич с мляко.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Сандвич закусвам, но задължително първо пия кафе, иначе нищо не мога да хапна.

# 9
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
аз задължително закусвам,може да не вечерям,ако не съм гладна,но закусвам.чаша кафе,кисело мляко с овесени ядки или кисело мляко с овесени трици или кроасан.

# 10
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
само кафе и цигара. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 352
Не си спомням ден, в който да съм пропуснала закуската.
ОБикновено си правя сандвич - студен или тостер, мекички, пица (това ако имам време да го приготвя) или някакво хлебче като това, с разни нещица:

Със закуската обичам да пия портокалов сок - освежава ме.
Понякога ям зърнена закуска с прясно мляко.
Кафето е задължително, веднага след като закуся!

# 12
  • Мнения: 2 755
Останки от вечерята

# 13
  • Мнения: 85
Кафе и цигара,не закусвам,макар че закуската е най важна.

# 14
  • Мнения: 2 936

и аз ,докато четях помислих,че няма да има такъв отговор  Laughing

но се пак един-два пъти в месеца може и да закуся...към 12 часа...

# 15
  • варна
  • Мнения: 1 830
Всяка сутрин ям Активия Wink

# 16
  • Мнения: 581
 Закусвам овесени трици със сок.

# 17
  • Мнения: 3 372
Някакви сандивичи, или нещо останало от вечеря /ставам не точно сутрин Mr. Green/ и кафе Peace

# 18
  • Мнения: 5 001
Закусвам овесени трици със сок.
Joy Joy Joy Joy
И аз съм на овесени трици+1/2 кисело мляко
Или ги варя с извара и 1 яйце
Или ги правя на палачинка,която намазвам с извара и слагам пуешка шунка отгоре. Crazy Crazy Crazy

# 19
  • Мнения: 63
аз закусвам плод от рода на ябълка, портокал, киви или греипфрут...  Whistling
типично за РХ закуска   chef

# 20
  • Мнения: 804
Обикновено правя закуска за мъжа ми и децата,но аз рядко хапвам с тях.Закуската ми е кафе/силно и горещо/ с цигара.

# 21
nai-4esto sandvi4i, pitki ili pyrjeni filiki s airan, a prez sybota i nedelq se givezim s doma6na banica, makaroni.Idei vinagi ima, nai-ve4e v internet.

# 22
  • София :(
  • Мнения: 215
  Ама много трицоядящи сме бе  Laughing Laughing Laughing Моите обаче са с прясно мляко,няколко капки подсладител и нес кафе, другото кафе си е башка  Laughing, че и не е едно обикновено.

# 23
  • Мнения: 1 394
Чай с мед и лимон,след 1ч. плодове,според сезона или плодова салата с овесени ядки и мед.

# 24
  • Мнения: 2 926
Откакто установих, че когато закусвам отслабвам, започнах редовно да закусвам.
Сутрин хапвам или варено жито, или овесени ядки или плодове.

# 25
  • Мнения: 1 901
Сутрин съм на хладка минерална вода с лимон и кафе със сметана kaffeetrmker_2Въздържам се от ранно хранене,защото съм много лакома и като ми се отвори апетита от сутринта,цял ден съм обречена на хапване.С този метод от година,влязох в мечтаната форма Peace

# 26
  • софия
  • Мнения: 2 140
Обикновено правя сандвичи.

# 27
  • Мнения: 319
аз обикновено не закусвам, но мъжа ми всяка сутрин хапва ябълка или друг плод и овесени ядки в кисело или прясно мляко

# 28
  • Мнения: 830
Сандвич със сок, понякога и баница, ако съм била на кеф да я правя.

# 29
  • Мнения: 262
Откакто установих, че когато закусвам отслабвам, започнах редовно да закусвам.


Много е вярно това  Peace

Аз винаги закусвам различно според времето, което имам за приготвяне на закуската , но винаги е Дюканска закуска  Wink

Като имам поне 10 мин си правя кексче с трици и стъргана ябълка и канела - страшно вкусно е . Има и много други варианти на кексчето , но това ми е фаворита.

Когато нямам време просто си забърквам триците с кисело или с топло прясно мляко.

# 30
  • Мнения: 1 394
От до тук прочетеното стигам до извода,че българина все повече и повече започва да обръща внимание на здравето си,като предпочита леката закуска,богата на витамини и баластни вещества,пред сутрешното издевателство над още несъбудилият се стомах с разни мазнорийки и т.н.Това е много хубаво,защото от здравето по-важно няма,а и съм установила,че две ябълки на закуска,ме зареждат с много повече жизненост и енергия отколкото 1 сандвич. Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 10 858
Откакто установих, че когато закусвам отслабвам, започнах редовно да закусвам.
Сутрин хапвам или варено жито, или овесени ядки или плодове.


Ей поради тази причина и аз се насилвам да закусвам, макар че хич не ми се яде сутрин. Хапвам една с.л смляно ленено семе и една с.л сусам, в една чашка кисело мляко. Но не го правя веднага след ставане. Вие колко време след ставане хапвате? Веднага или по-късно?

# 32
  • Мнения: 930
не закусвам Crazy

# 33
  • Мнения: 852
И аз не закусвам Flutter

# 34
  • Мнения: 180
Три лъжици  мюсли с половин кофичка кисело мляко. И естествено  kaffeetrmker_2

# 35
  • Мнения: 929
До обяд съм на чаша домашна лимонада и кафе, ако огладнея изяждам  половин ябълка.

# 36
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Съпружеското тяло закусва със супа или сандвич. Аз и тийнейджера не закусваме през седмицата в къщи , той си взима някаква закуска по-късно в у ще . А в почивните дни макарони , сандвичи,  тостерчета , пържени филии , баница , мекици ...

# 37
  • Мнения: 2 110
Забравила съм от колко години /толкова отдавна/,закусвам кисело мляко с лъжица овесени ядки,орехи и  мед !

# 38
  • София
  • Мнения: 15 465
Половин литър прясно мляко с две лъжички нес кафе и много цигари.

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Закуска вариант 1:кафе, кисело мляко и ябълка
Закуска вариант 2:кафе, прясно мляко с овесени ядки и мед

# 40
  • Варна
  • Мнения: 672
Чаша кафе/без захар/ и една цигара.

# 41
  • Мнения: 284
И аз- кафе с цигара.

# 42
  • Мнения: 1 318
Напоследък взех да закусвам, иначе освирепявам от глад до обяд. Основно хапвам нещо сладко, за да ми се вдигне кръвното, понякога си правя и сандвич. Рядко пия кафе, отказах и цигарите, затова съм и отгоре с няколко кг, но гледам да се храня сравнително здравословно. Иначе обожавам овесени ядки, но след това много се подувам Whistling

# 43
  • Мнения: 11 747
Дълги години не закусвах, но от около 1-2г. насам се научих да закусвам. Преди, каквото намеря, сега тиганички от овесени трици и кис. мляко евентуално. Ама много сме с триците за закуска  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 119
И аз започвам деня с кафенце и цигарка, а по-късно хапвам ябълка или бананче, каквото имам в къщи.
Успешен ден на всички. Grinning

# 45
  • Мнения: 11 747
Ама, много кафета, много цигари бе момичета - забравих да отбележа в горния си пост  Simple Smile  Аз кафе не пия и цигари не пуша и то не само сутрин, а изобщо  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 182
Аз сигурно от както съм се родила не съм пропускала закуска  Blush
закуските ни са разнообразни-попара,козунак,кекс,солен кекс,палачинки,мляко с овесени ядки,малката много обича макарони,кус-кус!В събота  и неделя правим повече глезотийки като кифлички или милинки,мекици!

# 47
  • Мнения: 2 803
Обикновено съм на кафе и по-късно зърнена закуска на Фитнес.

# 48
  • Мнения: 1 202
Аз сутрин закусвам кисело мляко -половин кофичка с 3,4 лъжици мюсли! Много добре ми се отразява,чувствам се жизнена и енергична през целия ден newsm44! И задължително кафенце!

# 49
  • Мнения: 4 406
Обикновено цитруси, понякога и кисело мляко

# 50
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Вкъщи се закусва задължително и най- редовно.  WinkОсновно зърнени закуски с прясно мляко.
За децата - любимите им корнфлейкс с пр.мляко; сандвич (студен или топъл) с пр.мляко, по-рядко макаронени изделия.
Таткото - Нестле фитнес  Wink или мюсли с пр. мляко, естествено с голяма чаша кафе.
Аз- като таткото, ако не съм на диета.

# 51
  • Мнения: 2 726
Не съм на Дюкан,но това не ми пречи да си закусвам 1/3 кофичка мляко с 3 лъжици трици и канела,понякога и нарязана малка ябълка вътре. Heart Eyes
Понякога закусвам и бъркани яйца с краве масло и малко краставица със сирене.
Един-два пъти месечно разпускам душата с някоя баничка,мекичка,макаронки и други такива вкусотийки-дебелотийки Wink

# 52
  • Мнения: 1 909
Препечени филийки - аз със сирене, мъжа ми - със сладко или мед.

Децата предпочитат сереали с прясно мляко.

Направи ми впечатление, че има големи почитатели на Активия - извинявайте за глупавия сигурно (и  извън темата) въпрос, но може ли някой да ми обясни с какво според вас е по-добро от натуралното българско кисело мляко?
Задавам такъв  въпрос, защото не съм в България и въпреки че съм пробвала всичките "полезни" млека на Данон, плюс Актимел и какво ли не още, нито едно не ми се вижда по-полезно от нормалното българско кисело мляко Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 940
Кафе не пия, не закусвам.
Събота и неделя правя от време на време сандвичи, закуски и прочие. Ако ли не--ядем зърнени закуски с мляко.

# 54
  • Мнения: 207
Сутрин нямам апетит , в момента пия лекарства и едва изяждам  една баничка или друга закуска. Иначе не закусвам!

# 55
  • Мнения: 3 537
Кафе и плодове

# 56
  • София
  • Мнения: 958
Печена филия с много малко масло и конфитюр. Голяма чаша с кафе с мляко задължително.

# 57
  • Мнения: 452
Чаша безкофеиново кафе и Дюканско кексче

Общи условия

Активация на акаунт