За клиника "Селена" - Пловдив

  • 35 250
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Здравий Калина! Аз в момента съм на работа и спермограмата не е при мен, но действително доколкото си спомням долната част от страницата съдържаше графи за критериите на Крюгер и в нашия случай само са драснати едни големи черти, нещо като минуси. А на въпроса защо не попитахме, ще ти отговоря, че може би беше редно, но като видяхме лошите резултати толкова се отчаяхме, че дори не се замислихме да попитаме, а по - скоро решихме, че в Селена не изследват тези критерии. Не вярвам тези минуси да означават някакъв лош резултат /не че са ни хубави резултатите като цяло/, защото ако бяха изследвани щаха да имат някакво цифрово изражение, ако ще и 0 %. Изобщо в цялата втора половина на листа имаме минуси. Виждам, че съм подразнила някои от момичетата с написаното от мен, не съм го целила просто исках да насоча тези, на които им предстой подобно изследване и да изкажа моето мнение без да ангажирам никого, че аз лично съм по - доволна от направената от д-р. Даскалова спермограма. И държа да подчертая, че отрицателното ми мнение се отнася само за спермограмите, които правят там, а не за нещо друго.

# 61
  • Мнения: 65
Това,което на мен ми направи впечатление е ,че твоят случай е изолиран и вероятно се дължи на лична грешка на някого/няма ли име на този,който е направил изследването най -отдолу ?/,и би могла ако им обърнеш внимание да ти направят нова безплатно.Иначе съм убедена,че всички спермограми на "Селена" са с морфология по Крюгер и в чакалнята съм се засичала и с пациентки на д-р Даскалов,които той лично е изпратил за спермограма в "Селена",защото тези,които прави жена му не се признават от Фонда и не могат да ти послужат за кандидатстване.Така,че единственото , с което не мога да се съглася е призивът ти към всички момичета да не правят спермограми в "Селена",иначе си в правото си да търсиш отговорен за грешката ,ако е станала такава.Желая ти успех Hug

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Не зная какво имаш впредвид под много лоши резултати.Ако искаш погледни това:
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=42&id=623&optio … ent&task=view
По заключението можеш да се ориентираш за какво става въпрос.До колкото разбирам в първите два случая липсват сперматозоиди в еякулата и може би затова нямаш Крюгер.При д-р Даскалова казваш, че положението е по-добро и там заключението сигурно е друго.Не съм специалист, но със сигурност спермограмата ти се пази в архива на "Селена".Попитай ги следващия път.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Много Ви благодаря за мненията момичета! Най - вероятно при нас е станала някаква грешка, а и самото изследване е подписано със запетая /т.е. не от титуляра, който го прави/. Единственото, което отчитам като некоректност е това, че лекаря, който даваше коментар на спермограмата не каза нищо по въпроса. Не сме с пълна липса на сперматозоиди, а с намалено количество и слаба подвижност и мисля, че в този случай е трябвало да се изследва всичко, макар, че и аз първоначално си обяснявах нещата с това, че като са видяли колко са зле показателите в началната част не е било необходимо да продължат изследването. Ще продължавам да Ви следя.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Ами в този случай говорете с ембриолога, не с доктора.Той е гинеколог.Най-добре уролог или андролог.При констатирана грешка от тяхна страна редно е да повторите спермограмата безплатно.Но аз бих потърсила обяснение защо спермограмата е непълна и какви са им съображенията за това/ако не е грешка/.

Общи условия

Активация на акаунт