Темпераментните деца - 7

  • 10 466
  • 198
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 981
Тези Сашенца са неуморни, бре! Дали е от името?  Laughing
Добре дошли на всички палави дечица и техните майки! Hug
Моят днес за пореден път изпадна в истерия, когато ги прибирахме, след като отказа категорично да спи и баща му го изведе! Наложи се пак да излезем, за още един час и познайте сега какво прави...точно така, спи!  Crossing Arms Просто припадна за сън! И довечера пак ще има волна програма до 24ч. и след това още забава цяла нощ! И докога ще е така, казвате?! newsm78

# 31
  • Мнения: 639
Ами, без да искам да те отчайвам, при нас продължава така 6-та година вече Laughing Само дето все по-рядко припада за сън Wink

# 32
  • Мнения: 1 328
Не съм чела предните теми, сигурно са неща обсъжадни доста пъти, но да кажа как аз успях да създам нещо като режим.
Около втория му РД нещата поне при нас излязоха от контрол. Спане - час-два, от 5 до 7 или от 6 до 8.. после танци и игри до 1-2.. и това почти месец.. Мъка, увещания и всякакви опити за приспиване не помогнаха. Реших или той или аз. Е, познайте кой победи Simple Smile Писна ми да го моля да заспива. Оставях го обаче като заспи в 6.30-7.00 привечер само 15 мин. да дремне. Първите пъти беше много много трудно да го събудя, той просто примираше за сън. И след 10 дни може би взе да влиза в някакви релси. Сега спи около 2 часа, което аз приемам за супер режим - между 2 и 4 или 1 и 3 или 3 и 5.. но все са си 2 часа. Вметвам само, че никога преди това не съм го насилвала да заспи. Тогава за пръв път му ограничих съня. Слагах си го да запива, той не спеше, и в 5 го вдигам спал - не спал. Ако случайно заспи към 6-6.30, само 15 мин. го оставях и наистина имаше ефект. Не вярвах че някога ще ни огрее такова нещо като режим.

# 33
  • Мнения: 762
Като ви чета и се чудя-вие давате ли захар на децата си?
Аз открих,че тя действа ужасно възбуждащо на дъщеря ми и и давам само ако се налага да я стимулирам,но преди сън няма десерти дори то плодове именно,за да не се възбужда излишно.Иначе нашият номер преди сън е да разглеждаме книжка (още сме малки да четем и не и е интересно да случа,а да гледа).Взимаме някоя позната като дори често я оставям сама да си разглежда докато се отегчи,което значи,че се е успокоила.Хубавото при нас е че още цокаме,та това така или иначе я успокоява допълнително и заспива.МНого е удобно,защото,когато има темпераментен момент-просто я викам да поцока и тя иска или не застава на едно място и и запушвам устата да не крещи и бърбори. GrinningИначе наистина е много важно кой ги гледа и какво правят в градините.Моята дъщеря е в център по методите на Монтесори и това и действа много добре въпреки,че все още изпитва лека резерва към момичето,което се грижи за нея.Записах я именно в този център,защото мисля,че с нашите деца тряба повече от индивидуален подход и свръхангажираност на интелекта,аз да не дивеят физически.

# 34
  • Мнения: 3 271
Много хубави неща си писала, беше ми приятно да чета.
Кажи какво точно от Монтесори намираш за полезно за нашите бонбони?
Иначе за заетия и мотивиран мозък, за да не беснеят - адски вярно! Същото е и при нас!

# 35
  • София
  • Мнения: 969
Хайде и ние да се запишем в темата  Simple Smile
мойта дъщеричка умора няма. Лятото по цял ден сме били навън, прибираме се в 21:30 вече се е стъмнило, другите деца отдавна спят, обаче нашата продължава да дивее из апартамента. То не е скачане и чудесии, да речем лягаме в 23, обаче до 24 не може да се заспи и как да се заспи като може да се изпусне нещо интересно. Сега вече ходи на градина. Оттам казват, че минимум по 3 часа са навън. Взимам я в 6, един ден стояхме до 9 навън, другите докъм 8. Прибираме се, но асансьор не се ползва, айде пеша до 8-ия етаж, живеем иначе на 4-ия. После слизаме пеша до 4-ия и тя обаче не иска да се прибира айде пак нагоре. Засега все още успявам да й смогна на темпото, но лятото с корема незнам как ще съм. Всички затова ми казват, че съм луда, че толкова скоро сме направили второ при тази дивотия, но мен това не ме плаши все още де. Като ми дойде до главата ще му мислим.
Като вече разбира че се прибираме се почва едно тръшкане, на няколко пъти започва да се тръшка на средата на улицата, а движение все още има, като се опитам да я вдигна, че да я нося се изпъва и почва да се огъва в ръцете ми, та полагам неимоверни усилия, за да не я изпусна, но трябва бързо да изчезнем от улицата, че някои как карат дори и по кварталните улички.
Когато вече уж ще заспиваме, и тя легнала, а на мен ми се спи та знае ли се, нашата изведнъж скача и хуква към другите стаи. На няколко пъти съблича пижамата, облича си анцуга, отива обува ботушките и се увисва на вратата, ще излиза в 24 часа през нощта  Shocked. давайте съвети как да я измарям допълнително, тичането и катеренето по катерушки навън явно не са й достатъчни.

# 36
  • Мнения: 1 328
Иначе за заетия и мотивиран мозък, за да не беснеят - адски вярно! Същото е и при нас!

Точно това се чудя аз, дали само за по-големите се отнася.. Ако му се лудее на детето и не си е задоволило необходимостта от това, хубаво ли е да се потискат тези нужди на децата. Не съм против тези по-тихички и кротки игри, събирам всякаква информация по темата Simple Smile

# 37
  • Мнения: 762
Опитах се да опиша това,което мисля ето тук http://dimitriana.multiply.com/photos/album/21/21?replies_read=7 .
Нямам много широки наблюдения за методите на Монтесори,но ме интересува повече как се справят именно в този център. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 969
Опитах се да опиша това,което мисля ето тук http://dimitriana.multiply.com/photos/album/21/21?replies_read=7 .
Нямам много широки наблюдения за методите на Монтесори,но ме интересува повече как се справят именно в този център. Simple Smile
Димитриана, значи децата ни са в една градина Simple Smile И мойта дъщеричка е там, само че не я видях на снимките. Тя започна от началото на март там, иначе преди това беше няколко пъти на половин ден. Аз съм доволна от грижите, които полагат за нея и от това, което е научила.

# 39
  • Мнения: 762
 Joy Joy Joy
За Валя ли става дума? Hug
Ние днес с теб дори се видяхме-аз си взимах моята Калина,когато ти дойде да и донесеш дрешки.Приятно ми е и тук при темпераментите. Wink
А за снимките-не ми е много удобно да снимам докато децата работят и за това снимах само Марти с цел да го поощря да яде и откраднах това-онова.Иначе това не е супер обективно какво се случва,а само какво можах да снимам без да пристенявам обстановката.

# 40
  • Мнения: 3 216
Ох това сьс захарта.... Случвало се е лелите в яслата да ме питат да не би преди да го заведа сутрин да му давам шоколад  Sad а то милото шоколад виджа 1-2 пьти в месеца,всичко е научен да пие без захар,дори чай. и пак си е диване

# 41
  • Мнения: 7 803
аз мисля, че децата се превъзбуждат от прекалено много емоции и затова не заспиват вечер. аз с моите се преборих да си лягат рано, пък кой кога заспива е друг въпрос, но поне лежат в креватите и постепенно се успокояват. преди ги оставях да се набеснеят та уж да заспят по-бързо, но отчитам това като грешка. сега си лягат към 19 часа и най-късно в 20 и 30 са заспали. ако ги сложа обаче към 20 часа, се беснее поне до 22  Crazy шоколад и захар давам рядко, опитвам се да се храним здравословно, без да прекалявам.
напоследък при нас нещата се успокоиха малко, явно е преход към следващата фаза  Mr. Green та в момента не мога да се оплача. за метода на монтесори много се чудех и аз, но тук детската градина е от 5 годинки  Rolling Eyes а аз нямам намерение да си гледам удома дотогава. има и един друг аспект според мен. ако детето ходи на монтесори детска градина, после трябва и на монтесори училище да ходи, иначе би срещнало доста трудности с правилата в нормално училище. въпроса е след като завърши такова училище, дали и доколко детето ще се адаптира към средата, която не е монтесори  Thinking та в крайна сметка за себе си реших, че децата ми са достатъчно различни, за да ги правя още по-различни  Peace

# 42
  • Мнения: 762
А вашите деца авторитарни ли са?Как се държат с по-малките?
Моята Калина все командори кой откъде може да падне,особено досадна е скотките ни-все не им дава да правят нищо,защото не и сес трува редно.Не дава никаква свобода никому.
Предполагам,че това е пример на поведение смесено с това,че расте само край възрастни хора,които все и казват какво да прави.И все пак тя командва дори тях.
Много се чудя как да я възпитам да е по-либерална...

# 43
  • Мнения: 458
и съм за тука..
4 години и 3 месеца  - терор..детето ми - Ивайло е много буйно, темпераменто .
открихме му алергия и в момента пие Сингулар - от това лекарство страничният ефект е засилване на буистването.

# 44
  • Мнения: 7 803
едната много командори, но само удома. навън не смее много. наскоро бяхме на гости на 8месечно бебе и тя се обиди, че бебето не и казало мерси  Crazy после една дете беше на кончето в парка и тя хленчейки дойде да ми каже, че детето не ядяло на масата, а на кончето  Crazy а тя е все с деца, възрастни няма, освен мен разбира се. та явно е до характер. за алергиите, наскоро откриха и на моите 3 от 6 алергии

Общи условия

Активация на акаунт