Кога ще ги забранят тия боклуци?!

  • 14 074
  • 181
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 392
Може да е от "Инициативен родителски комитет от интернет- портала bg- mamma" примерно
Давайте и други идея, че ми тежи главата още. Crazy ooooh!

# 136
  • Мнения: 3 835
Може да е от "Инициативен родителски комитет от интернет- портала bg- mamma" примерно
Давайте и други идея, че ми тежи главата още. Crazy ooooh!

На мен ми харесва това! Hug Да го пишем така, м?

За главата ме беше срам да си призная, сега поне сме две. Laughing

# 137
  • Мнения: 3 835
ОТ ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ НА РОДИТЕЛИТЕ, РЕГИСТРИРАНИ В ПОРТАЛ BG - MAMMA

Taка сме го писали в петициите.

# 138
  • Мнения: 4 392

За главата ме беше срам да си призная, сега поне сме две. Laughing
Моята от недоспиване обаче. Laughing

ОТ ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ НА РОДИТЕЛИТЕ, РЕГИСТРИРАНИ В ПОРТАЛ BG - MAMMA

Taка сме го писали в петициите.

Чудесно е! Още повече , че ще е открито писмо.

Айде, нема нужда да се изпльоскваме с имената и там. Mr. Green

Готови ли сме вече?

# 139
  • Мнения: 3 835
Ще се включа също с едно предложение - вместо този текст да се пуска като петиция, която ще се подписва неизвестно колко дълго време и не се знае дали ще предизвика нужното внимание сред всички други подобни, може всеки желаещ да го подпише и прати от собствения си мейл. Тоест вместо 300 подписа, да имаме 300 изпратени писма от личните мейли на подателите.
Знам, че има много активистки организации, които така процедират - постват на сайтовете си по някое подобно добре подготвено писмо и адрес, на който всеки заинтересуван да подкрепи кампанията им може да го прати. Естествено индивидуални вариации са добре дошли, но така или иначе е по-лесно, когато имаш един готов базов текст. Пълната пощенска кутия говори много по-добре от някаква петиция някъде си. А подобния текст на писмата показва, че става дума за организирано усилие.
Ако се съгласите с тоя вариант, веднага пращам на всичките посочени на предната страница адреси. Може дори да пуснем отделна тема само с предложения текст на писмото и адресите за пращане. Текстът не е лошо да е малко по-кратък, защото толкоз дълъг няма да го прочетат, за жалост. Ако искате може да има дълъг и кратък вариант - някои да пращат единия, други другия.
Също смятам да блогна по темата, когато остане минутка свободна. Тези от вас, които имат блогове, предлагам да го направите също - блоговете доста се четат от журналисти от мейнстрийм медиите и въобще информацията от тях се разпространява по най-различни начини.

Цитирам пак Basilisk, за да гледам точка по точка какво трябва да правим, че нямам опит с отворени писма.

Значи:

1. Трябва да пуснем тук адреси, на които всеки, който ни подкрепя да прати писмото. Може да се ползва текста от темата, може да е от Инициативен комитет на родителите регистрирани в форум БГ-Мама, може и да е подписано лично. Текстът може да се съкращава по собствено усмотрение.
2. Всеки, който ни подкрепя и има блог, може да го пусне там.
3. Може да го разпраща на всички, които иска.
4. Предлагам Спиролина на орторексичния галактически кон, ако иска да пусне отделна тема с писмо и адреси. Mr. Green

Замаях се вече. Crazy

# 140
  • Мнения: 3 835

О, да, аз вече пратих на много места. Hug

# 141
  • Мнения: 183
Виждам, че сте доста ентусиазиране, но не мисля, че ще има някакъв ефект, освен ако не затворите и всички магазини в радиус от 200 метра от училищата! Само давам пример, в училището до нас има лавка, в която не се продават боклуци или по-точно почти никакви. Слабо е зарадено, най-вече със закуски, мин. вода и боза. Няма ги лъскавите опаковки от чипсове и зрънчовци. В резултат на това, аз деца на тази лавка не съм виждала ама хич! Само някоя друга бабичка, дошла за по-евтина кифла! За сметка на това само срещу единия вход на училището има хранителен магазин, едно кафене, една лафка с безброй снаксове, чипсове и подобни, и от няколко седмици и лавка за тостери и хамбургери, всичко това наредено едно до друго, както се казва в една реклама на една ръка разстояние. И това е само от едната страна на училището. И кво като няма в лавката в училището не ядат така ли?
 А и моето мнение е защо ако на детето му се прияде вафла или шоколад и да няма от къде да си купи. Дали ще е по врема на училище или след това, каква разлика има? Децата с който дружи в училище, дружи с тях и през останалото време, така че само в къщи ли според вас трябва да се ядат сладки неща и чипс? По мое време когато бях ученичка в същото това училище всяко голямо междучасие похапвах с моите дружки (и не само те) поне по две балканчета и един чипс + някаква закуска. Затлъстели деца в нашия випуск се брояха на пръстите на едната ми ръка. Мен ме определяха като болезнено слаба, и сега на 31 год, ям като ламя "боклуци" и си държа 46-то кг. Тука идва обаче голямото НО, едно време (говоря все едно съм на сто години, а всъщност едно време в превод 1994 година тогава съм завършила) нямаше компове пред който децата денонощно да стоят, имаше игри, игри и пак игри пред блока. И двете балканчета или шоколада от деня се стопяваха отма. Стана много дълго, а мразя да чета такива дълги постове Mr. Green. Не можах да кажа всичко което исках по въпроса, но мисля, че в общи линии всеки би ме разбрал!

# 142
  • Мнения: 3 835
Еvoto, да, да, разбрах те още от първото изречение. Само няколко думи, че бързам. Сега не сме едно време! Шоколадите не се забраняват в тази наредба, както и много други неща, забраняват се само нездравословните храни да се продават в училищата. Затова е много важно да има и образователни модули, задължителни часове, разработени програми за това, за да се ограничи безконтролното тъпчене на децата, самите те да разберат, че не е добре. Никой не очаква изобщо да не си купуват чипс или снакс, но да не е всеки ден.
Така както всички знаем защо не се продават цигари и алкохол в и около училищата, така трябва да се знае и защо не се продават тези нездравословни храни в училище. Нали разбираш идеята, не е едно и също. А и със сигурност ще се намали яденето на чипсове, снаксове, зрънчовци, близалки и т.н....., поне няма да е в такова огромно количество като сега, и поне няма да ги навират в ръцете на децата, които имат някаква култура вече по въпроса от семейството си. А останалите ще я получат, ако се вземат тези мерки.

# 143
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък съм категорично против чипса и вафлите! Слагам в чантата моркови и ябълки, а джънк фуудса е табу.

# 144
# 145
  • Мнения: 2 401
Стартираме ли?
Сега всеки от свое име, а а откритото писмо по-късно от името на Инициативния комитет?

# 146
  • Мнения: 3 835
Аз пък съм категорично против чипса и вафлите! Слагам в чантата моркови и ябълки, а джънк фуудса е табу.

И аз съм против Рени, но ме е страх с категорични забрани да не постигна обратния ефект, понеже съм била свидетел на такива много примери с познати деца. Предпочитам по-умерената политика по въпроса. Не казвам Не, а обяснявам защо са вредни, кое не им е хубавото. Защо моркова, ябълката и прочие са за предпочитане например. Позволявам й да пробва, да си купи, ако иска толкова, и така много по-лесно я уча, няма глад и интерес към тези неща, защото ги е пробвала, не са й категорично забранени. Беше загубила всякакъв интерес към тях, макар да преливат от всякакви будки и магазини, обаче като тръгна на у-ще стана страшно в началото, ами то всичко живо нагъва и хрупа тия глупости. ooooh! В началото беше проблема де, сега вече й мина учудването, самата даже ме караше да казвам в лавката да има мандарини, портокали, ябълки и т.н...Не че не й слагам, дават им също, ама то това е възпитанието, всичко, което виждат, и на което са свидетели също е част от него, само с приказки не става.

# 147
  • Мнения: 3 835
Стартираме ли?
Сега всеки от свое име, а а откритото писмо по-късно от името на Инициативния комитет?

Закъсняваш даже със старта! Hug Някои стартирахме вече! Sunglasses

# 148
  • Мнения: 2 401
Наваксах.  Simple Smile Подписах се с име и титла - родител на ученик от еди кое си  училище.
Постнах писмото и линк към темата в две мои теми в родителския.
Следващата седмица ще занимая със задачата родителите на децата от нашето училище.
Рапорт даден.  thumbsup

# 149
  • Мнения: 3 835
Наваксах.  Simple Smile Подписах се с име и титла - родител на ученик от еди кое си  училище.
Постнах писмото и линк към темата в две мои теми в родителския.
Следващата седмица ще занимая със задачата родителите на децата от нашето училище.
Рапорт даден.  thumbsup

 Hug  bouquet

Mного се извинявам, в този вариант на писмото(понеже бяха доста  и нямам идея вече какво и що), съм забравила да поправя фамилията по мъж на Грънчарова, ПАСИ! Embarassed

Поправете го преди да пращате!

Аз попданах там от сайта на НЦООЗ, на разните там национални седмици, програми и прочие, та там видях адрес на Иван Звездев Mr. Green, та реших, че не е зле и на такива предавания да пращаме. Пратих и на много медии, но не знам как да си копирам мейлите от пощата и да ги пусна тук. Но иначе взех мейлите от http://www.bulmedia.info/ и от http://protest.bloghub.org/

А, пратих и на Гергана Паси, на официалния сайт на министерството й, за контакти!

Общи условия

Активация на акаунт