Риба и свинско месо?

  • 2 533
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Риба дадох на 8 месеца,а свинско на 10 месеца ,и двете нови храни се приеха добре от детето.  Peace

# 16
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Свинското не се ли дава след година, че и по нататък? newsm78Аз лично доста ще поизчакам с него. За рибата много се чудя как ще стане, т.к. вкъщи изобщо не се яде риба...Може да опитам с пюрета, но когато се научи да дъвче, че те май бяха с парченца вътре...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Може да опитам с пюрета, но когато се научи да дъвче, че те май бяха с парченца вътре...
На Хип в рибното няма парчета,а само вкус Mr. GreenАз първо  давах на Семпер,но беби не ги хареса.В тях има парченца риба,но имат и доста подправки.За мен са по-истински,но беби реши друго.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Свинско още не съм давала , а риба дадох към 11-тия месец.

# 19
  • Мнения: 14 489
Свинското не се ли дава след година, че и по нататък?

свинското за разлика от телешкото и дори пилешкото не е алерген. защо да се дава по-късно?
за рибата пък да не говорим, за мен дори дете без съмнение за алергия трябва да се захрани с риба след годинката

# 20
  • София
  • Мнения: 295
Дадох първо свинско, някъде към 9ти-10ти мес., а рибата от 11-ти мес.

# 21
  • Мнения: 2 111
риба-10 месеца и 16 дни с пюре риба съомга на Гербер
свинско-след 1 година,но не го хареса и давах само 3-4 дни колкото да го въведа.
И досега това е любимото й рибно пюре,на Семпер не ги харесва-имат много подправки.
Аtina_Eli,пюрето риба съомга със зеленчуци на Гербер е гладко пасирано.

# 22
  • Мнения: 2 521
Пюрето на Гербер е единственото рибно което харесва и моето дете.Наистина е добре пасирано и вкуса никак не е лош.Не ми харесва само че спряха големите разфасовки-има само от 130 гр.

# 23
  • Мнения: 552
Риба дадох около 10-тия месец,а свинско още не съм и нямам намерение скоро да давам.

# 24
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Виждам, че повечето сте доста резки по отношение на свинското месо. Има ли адекватна причина за това?

# 25
  • Мнения: 15 379
Виждам, че повечето сте доста резки по отношение на свинското месо. Има ли адекватна причина за това?
Прекалено мазно и тежко месо е, аз лично го избягвам, дори и  за нас.

# 26
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
sourcherry, под "тежко месо" имаш в предвид калорично ли? Ясно е, че никой няма да предложи на детето си мазнините и сланините на свинското. Свинският бут обаче е подходящ и ако в семейството се консумира този вид месо и разбира се на детето му понася, не виждам причина да не се дава.

# 27
  • Мнения: 15 379
Не, не, не калоричността е проблем Wink. Някак вкъщи от доста време сме се ориентирали към готвенето на бели меса и риба.
Иначе крехка свинска пържолка на скара ми едно от любимите неща Grinning.

# 28
  • Мнения: 14 489
свинското месо е най-чисто откъм антибиотици и хормони за разлика от телешкото или пък пилешкото. като изключим мазнините за мен е много по-здравословно да се яде свинско отколкото телешко или пилешко дето не е ясно какво е яло и къде е гледано телето или пилето

# 29
  • София
  • Мнения: 12 103
Въведох риба в 10 -ти месец с пюре на Хип с треска. свинско също тогава с пюре на Хип с шунка. Не съм диетолог, но и аз не разбирам какъв е проблема със свинското /ако не е мазно и тн/. В България свинското е традиционно най- консумираното месо и е с много високо качество за разлика от свинското в други страни. Аз давам свинско толкова често колкото другите меса- веднъж седмично. Варя, изхвърлям първата вода и след това готвя.

Наистина, ще се радвам някой да сподели по конкретна информация, която да говори за вредите от свинското месо в детското хранене. Косе Босе пише, че е ОК, а аз съм се убедила в нейните познания, но ако има друг с професионални аргументи ще е полезно за всички да знаем.

ПС Не купувайте риба Пангасиус за децата, защото рибата живее във Виетнам в река Меконг и е тъпкана си химикали и антибиотици. Затова е толкова евтина.

Общи условия

Активация на акаунт