Това ли сте, което искахте да бъдете (в професионален аспект)?

  • 2 688
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 470
Аз исках да стана писателка...На приключенски романи...Като по-голяма реших да се развия и да стана кинорежисьор...Кандидатствах 2 години във ВИТИЗ,но не ме приеха и станах мама...Все пак още не е късно да стана писателка,но нямам време на този етап...Може би когато децата порастнат,ако взимам добра пенсия... Crazy

# 31
Винаги съм учила много и съм се стремяла да имам добри отценки. Да знам езици и т.н. защото си мечтаех да работя в някой хубав офис да бъда нахакана бизнес дама  Sunglasses Но живота ти поднася изненади  Rolling Eyes Докато завършвах висшето си искарах курс за фризьори поработих около година и половина и се оказа че ми хареса страшно много и допада. Нооо нали си имах мечта упорито реших , че ще работя в офис. Успях точно каквото исках страхотен офис много работа добро заплащане нооо  #Crazy ставаш луд нямаш време за децата, шефовете са просто луди и толкова си вярват че са велики. Не можах просто не мога да лижа задници и да лицемернича. За моя радост ме уволниха  newsm78 и бях много нещастна в началото. Наревах се избърсах сълзите  си и реших хобито ми да ми стане професия. Много по важно е да работиш нещо което ти носи удоволствие и го правиш с желание отколкото упорито да гониш някаква детска мечта. на мен ми отне една година да го разбера!
А според вас какво мислите за "великите" бизнес дами  bowuuи лускозните офиси където всичко е толкова фалшиво най-вече отношенията?

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 336
 Аз пък като дете бях неориентирана - никога не съм имала ясна представя каква искам да стана.
Ориентирах се след 25-тата година - започнах работа, в която се влюбих и никога не съм съжалявала за избора си!
Не е важно какво работиш и дали си осъществил мечтите си, а сутрин като се събудиш да тръгваш с удоволствие към работното си място.

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моята детска мечта изглеждаше абсолютно недостижима. Затова много бързо се отказах (още повече, че няма такова "средно", нито "висше", което да гарантира успех в тази област). Обаче мечтата чоплеше ли, чоплеше. Бях вече на преклонните двадесет и пет, когато мечтата се взриви. Laughing И се започна. Имаше, разбира се, много мили хора, които ми казваха, че съм луда и че нямало начин. Имаше икономически кризи, застъпващи се, които убиваха делото още в зародиш. Имаше още много препятствия.
Но мечтата си е мечта, тя беше родена, за да се сбъдне.
П.П. Най-хубавото е, че макар и сбъдната, остава още страшно много работа, усилия и късмет, за да се реализира както си трябва.  Laughing

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Като малка исках да съм артистка,после играх в драмсъстав,започнах да си вярвам,докато не открих,че не съм фотогенична и се отказах.Кой би взел в киното човек,който не се познава на снимките си?
Омъжих се и забравих да се питам каква искам да стана.
След като децата поотраснаха този въпрос застана отново пред мен-видях обява,че в библиотекарския институт има прием и се запалих,и без това обичах от дете да седя в библиотеката в града ни.Но...съпруга се изказа-къде ще ходиш по София,кой ще ти гледа децата тук.Избери си нещо от нашия университет.И си избрах-социални дейности.Завърших с голямо желание,но не съм работила освен в неравителствени организации.
Една от преподавателките ми даде покана за конференция по приложна психология във Варна,отидах,слушах,мислих и на есен кандидатствах.
Работя като психолог,обичам си работата и съм щастлива от това.не мога да си представя да правя всеки ден нещо,което не обичам.

# 35
  • Мнения: 1 517
Конкретно по въпроса: горе-долу ДА. Моят проблем не е че не знам какво искам. Напротив. Лошото е, че искам няколко неща едновременно...пък не става. Като цяло съм доволна от това, което съм. Но винаги може и по-добре.

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 244
Исках да стана зоолог, като Бернхард Гжимек. Или поне ветеринарен лекар.

Все още се интересувам от всякакви теми, свързани с поведението на животните, но това ми влечение си остана само едно хоби.
Още една,на която детската ѝ мечта бе да стане вет лекар в мое лице...това,което съм сега е определено сбъдната мечта,но не спирам да се интересувам от животни и най- вече от фелинология и вет медицина,няма да се очудя от себе си ако в един момент не запиша и това... Grinning

Станахме 3 Hug

Вече сме 4  Joy Допълвам, че голямата ми мечта в това отношение е всичките ми пациенти да
оздравяват напълно  animal037

Наревах се избърсах сълзите  си и реших хобито ми да ми стане професия. Много по важно е да работиш нещо което ти носи удоволствие и го правиш с желание отколкото упорито да гониш някаква детска мечта. на мен ми отне една година да го разбера!

В момента правя точно това.  Но на мен отне много, много години.
И все пак не съжалявам.
 baloni

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 13:29 от Иванка Тръмп

# 37
  • Мнения: 3 405
Не, но ще стана Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 811
Като дете мечтаех да съм известна актриса/модел, станах програмист  Laughing Но гледам да театралнича повечко в живота, за компенсация. Сега си мечтая да стана слаба, много богата и майка. Ако може в този ред.

# 39
  • Мнения: 301
Най-детските ми мечти бяха да съм космонавт или принцеса. Космонавт не станах по обективни причини - няма достатъчно космически кораби все още  Laughing. Принцеса реално не съм, но на усещане го докaрвам понякога.  Laughing
По-сериозните ми мечти бяхa археолог или лекар. От първото се отказах бързо, след като се запознах с един действащ археолог. Не се виждах с принцесинска  Laughing походка да катеря камънаци. Лекар не станах, заради непоносимостта ми към кръв и болка.
Това, което работя сега ме задоволява и като мечта, и като осъществяването й. Харесва ми, защото моментите, в които ми писва от рабoтата ми са много малко. Покрай детето имах и период, в които си мечтаех да съм просто домакиня - да си гледам детето и къщата като по филмите. Изтрезнях бързо.

# 40
  • Мнения: 2 811
Моята детска мечта изглеждаше абсолютно недостижима. Затова много бързо се отказах (още повече, че няма такова "средно", нито "висше", което да гарантира успех в тази област). Обаче мечтата чоплеше ли, чоплеше. Бях вече на преклонните двадесет и пет, когато мечтата се взриви. Laughing И се започна. Имаше, разбира се, много мили хора, които ми казваха, че съм луда и че нямало начин. Имаше икономически кризи, застъпващи се, които убиваха делото още в зародиш. Имаше още много препятствия.
Но мечтата си е мечта, тя беше родена, за да се сбъдне.
П.П. Най-хубавото е, че макар и сбъдната, остава още страшно много работа, усилия и късмет, за да се реализира както си трябва.  Laughing
  bouquet  bouquet винаги съм се възхищавала на такъв тип хора.
А с какво се занимаваш?

# 41
  • Мнения: 924
Постигнах детската си мечта и завърших това което исках, НО сега не  работя по професията си.
 Имам друга работа която много харесвам и която ми позволява да се грижа за децата си.
Доволна съм Grinning

# 42
  • Мнения: 0
Даже не се бях осмелила да мечтая за това!
Щастлива съм, че отивам всеки ден с удоволствие в офиса (думата работа не ми пасва), защото имам работата, която обичам, най-страхотните колеги и невероятен екип! Позволява ми да пътувам много, а това е другото, което обожавам да правя! Какво повече да мечтая?

# 43
  • София
  • Мнения: 958
Винаги желанията ми са били свързани с виждането ми за самата мен като съпруга основно, после като майка. Професията ми е свързана с грижа за душевното здраве и затова всичко някак си се подкрепя и допълва. Мечтата ми е да работя благотворително.

Като малка исках да стана учителка като майка ми, но сега анализирайки детските си желания осъзнавам, че това е било едно силно желание да имам власт и контрол - явно във фантазиите ми учителката е била всесилна...... Simple Smile
Радвам се, че не се случи и че Бог ми даде професия в която потребността да контролираш другите няма място.
Така принудително терапевтирам и себе си.... Simple Smile

На този етап от живота ми съм удовлетворена.

# 44
  • Мнения: 3 929
Когато бях дете, исках да стана учителка. После исках да стана акушер-гинеколог, но изпитвам ужас от морги и мъртъвци. А вече бях тръгнала в тази насока - исках да уча в паралелка "Биология", но учителят ми по география в основното училище ми каза, че съм "факир" по география и трябва да се развия в тази насока. Кандидатствах м математическа гемназия и ме приеха в "География". Така продължих и висшето си образование, но някякси встрани от географията.
В крайна сметка, работя това, което искам, и това, за което съм следвала. Много обичам и харесвам работата си.

Общи условия

Активация на акаунт