имам нужда от съвети

  • 2 762
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 418
не се притесняваи от нищо.Всяко нещо става с времето си.Моят син сега е на 3,3г.До преди два месеца спеше при нас.Неговото легло стоеше като аксесоар в стаята.Ведньж когато се прибирахме отвьн сам каза че иска да спи в неговото легло и от тогава спи там.Бях се отчаяла че ще спи при нас до 18 г. LaughingПроблема с отвиването го решихме със спално чувалче,а пасирането продължава и до сега.Няма проблем с дъвченето,бисквити,вафли,шоколад,кекс и всички глезотии може да ги дъвче,но супа ако в нея плува нещо е абсурд.Сега му слагам хляб в супата и пасирам.Така яде.Според мен сте още малки да насилваш нещата.За памперса ние се отказахме миналото лято на повече от две годинки.Оставих го един ден без памперс и му казах когато му се пишка да каже.Тои естествено маи не разбра.Когато се намокри и видя че е неприятно започна да казва.През ноща все още сме на памперс.Когато заспи се изпуска.

# 46
И ние сме с подобни проблеми,
но само вечер слагаме памперс
и не пасираме храните, той се
храни все с неща, които искат много хрупане Laughing
успокояват ни като ни казват,че със времето ще иска
сам да спи,от време навреме казва пиш и все го следя
за ходенето по малка и голяма нужда и така!
Не се отчайвай!
Просто търпение! Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 1 541
не се притесняваи от нищо.Всяко нещо става с времето си.Моят син сега е на 3,3г.До преди два месеца спеше при нас.Неговото легло стоеше като аксесоар в стаята.Ведньж когато се прибирахме отвьн сам каза че иска да спи в неговото легло и от тогава спи там.Бях се отчаяла че ще спи при нас до 18 г. LaughingПроблема с отвиването го решихме със спално чувалче,а пасирането продължава и до сега.Няма проблем с дъвченето,бисквити,вафли,шоколад,кекс и всички глезотии може да ги дъвче,но супа ако в нея плува нещо е абсурд.Сега му слагам хляб в супата и пасирам.Така яде.Според мен сте още малки да насилваш нещата.За памперса ние се отказахме миналото лято на повече от две годинки.Оставих го един ден без памперс и му казах когато му се пишка да каже.Тои естествено маи не разбра.Когато се намокри и видя че е неприятно започна да казва.През ноща все още сме на памперс.Когато заспи се изпуска.
когато отиде на детска градина кои ще и пасира  newsm78

# 48
  • Мнения: 537
Мамчета, нуждая се спешно от съвети да коригирам някои грешки , които сама допуснах , а сега накъде ???
1. Научих бебка да спи при нас на спалнята ( така ми харесва бебешкият и дъх , че не можах да устия  ) и сега като я преместя в креватчето и тя усеща  Tired почва да плаче и аз отново на спалнята - мир да има ( няма как да легна с нея в креватчето й и да я подрусвам )
2. Колкото и да е "хладно" в къщи тя спи отвита - не понася никаква завивка  Shocked отвива се и се върти на всички посоки - някои път крачетата и ми се качват на главата .
3. Не знае да казва когато има "пиш" ( на година и половина е почти ) още е с памперс , а за яденето съм без коментар - ПАСИРАМ  Sick - Хич не ме слуша  ooooh!
МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТИ , КАК СЕ СПРАВИХТЕ С ТЕЗИ "ПРЕПЯТСТВИЯ" В ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ДЕЦАТА СИ !?!
Б Л А Г О Д А Р Я    bouquet  bouquet  bouquet !

П.П.  ако има подобни теми моля ви за линкове към тях.

Оооо, спокойно.  Mr. Green По всички точки съвпадаме с вас, само с тая разлика, че е на 2 и 3м.
1. При мен започна да спи, откакто тръгнах на работа, явно й липсвам през деня.  Sad А на мен така ми харесва да я усещам до мен и да си я гушкам, че сърце не ми дава да я местя. Само когато ставам по - късно за работа я местя, че побърква баща си.  Mr. Green Не се притеснявам, мисля че с времето ще свикне пак да си спи в леглото, може би като тръгне на градина.
2. И нашата се отвива. Бях чувала че било по - добре да спиш на по хладно, отколкото на топло. Просто я обличам така, че кръста й да не е гол, краката не са чк такъв проблем при нас. То и аз спя понякога така.
3. За пишането и аз на тази възраст се бях вманиачила да я уча на гърне, да махаме памперса, но не бях взела впредвид, че детето не е готово и  то трябва да си покаже. Прочетох няколко статии и тук във форума отговори на другите майки и се успокоих. И сега вече си казва, още е с памперс, и за акането хич не казва, но мисля това лято да се заема сериозно, ако не я научат в яслата.
И аз пасирам някои неща още, например отказва да дъвче варен картоф или пиле, ако е кюфте или салам, няма проблем. Иначе си гризка филии, моркови, банини, ябълки, но някои храни явно не й харесват и не иска да ги дъвче. Ама като остане гладна в яслата ще се научи.  Mr. Green
Не се притеснявай за всичко си има време, виждам че вече са те успокоили, но и аз да се отчета като вече "опитна" майка.  Mr. Green Wink

# 49
  • Мнения: 955
Никакви грешки не си допуснала, радвай се на детето си, то само си показва.
Моето спеше до 3 години в нашата стая, къде в кошарата, къде в спалнята, само се отучи.
За памперсите - безумно е рано на тази възраст да казва. Ако не са ти проблем парите, изчакай най-малко още една година. Ние ги махнахме на три години, цялото "обучение"  трая три топли летни дни. Помисли си само колко по-интересни работи може да правите заедно, вместо да се учите и карате за ако и пиш.
За пасирането - давай коричка хляб, морков, нещо за гризкане, лека-полека ще се оправят нещата. Опитай да се занимаваш отвреме-навреме с разни смешни физиономии, гукане, свирене, развиват се лицевите мускули. Дъвченето и говоренето са свързани, едното развива другото.
Много щастие с бебчето и не се стягай!

Общи условия

Активация на акаунт