До мамите с високо кръвно по време на бременността

  • 22 771
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77 за това си права. Че иначе седейки си в къщи в такива филми се вкарвам... Ама самата идея да съм в болница, направо ме побърква. Изпадам в ужас от системи, инжекции и т.н. А за колко време се влиза в болница? До края на бременността ли?

Първо защо не изчакаш прегледа? Може да не те приемат в болница.
А и на теб ти предстои раждане - и системи може да има и инжекции. Стегни се.
Влиза се в болница за толкова, за колкото преценят лекарите, че е необходимо.
Мен ме държаха една седмица. После лежах вкъщи до секциото.
Ако решат да те приемат те ще ти кажат какво да си донесеш - нощница, прибори за хранене, кърпа за къпане и така.

# 16
  • Мнения: 14 133
Привет.  Hug Не се вкарвайте в лоши филми.  Naughty По-добре е да полежите малко в болница, докато нормализират кръвното и да ви наблюдават. Ще ви пуснат пълни изследвания на кръв и урина. Може и да направят консулт с кардиолог. Не е задължително да стигнете до системи. Всеки организъм реагира различно. Аз вдигнах кръвно още в 9-10 г.с. Приеха ме в болница. Допегитът подейства за около 2 дена и ме изписаха. Пих си го до края на бремеността. Няколко дена преди термина вдигнах отново кръвно и тогава лекарство не подейства. Предизвикаха нормало раждане и бебо се роди жив и здрав.  Висикото кръвно не е предпоставка за секцио, ако с бебето и майката всичко е наред до последно. Късмет на всички и си опитайте да бъдете по-спокойни, ако ви е възможно.  Praynig Praynig Praynig Heart Eyes  
За болница не ви трябва в този случай нищо по различно от дежурните неща - лични вещи, прибори, дрехи и подобни.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605
Мерси за отговорите момичета! Peace

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
А каква е дозата на Допегита, който пиеш? С първата бременност бях от самото начало на 3 хапа Допегит дневно. Успях да контролирам нещата, но в края вече направих прееклампсията. Тогава в болницата си бях и на системи и на инжекции и ми го свалиха ката на космонавт кръвното. Паниката ми беше голяма, защото ми беше пъра бременност и с много четене си докарах пълен шаш. Висях на апарата за кръвно по 8-9 пъти дневно  #Crazy

Тази бременност е значително по-различна в това отношение. Успявам да се справя с 1 хапче дневно, максимум две, но не се шашкам толкова, чувствам се добре и съм позитивно настроена. Само един ден имах криза, но тогава населението около мен беше в същото състояние и си мисля, че е било всеобщо. Оправям се с Допегита, ям безсолно и това е.

Успех ти желая и бъди позитивна, не се шашкай! В болницата няма да те изядат, ще се грижат за теб и ако това е най-доброто за теб и бебчето ти, направи го  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 5 605
А каква е дозата на Допегита, който пиеш? С първата бременност бях от самото начало на 3 хапа Допегит дневно. Успях да контролирам нещата, но в края вече направих прееклампсията. Тогава в болницата си бях и на системи и на инжекции и ми го свалиха ката на космонавт кръвното. Паниката ми беше голяма, защото ми беше пъра бременност и с много четене си докарах пълен шаш. Висях на апарата за кръвно по 8-9 пъти дневно  #Crazy

Тази бременност е значително по-различна в това отношение. Успявам да се справя с 1 хапче дневно, максимум две, но не се шашкам толкова, чувствам се добре и съм позитивно настроена. Само един ден имах криза, но тогава населението около мен беше в същото състояние и си мисля, че е било всеобщо. Оправям се с Допегита, ям безсолно и това е.

Успех ти желая и бъди позитивна, не се шашкай! В болницата няма да те изядат, ще се грижат за теб и ако това е най-доброто за теб и бебчето ти, направи го  Hug
Ами мила по 2 хапчета пия. Сега гледам, че от сутринта горното е супер, но долното под 100 не пада. А след като роди продължи ли да пиеш Допегита /не само докато кърмеше, както си писала, но и до втората бременност например/? Питам, защото пишеш, че и с втората бременност го пиеш. Аз с първата бременност такива проблеми не съм имала и въобще до преди 5-6 дни проблеми с кръвното не съм имала. А иначе за болницата - утре ако ме искат ще ходя, какво да правя. И аз това си повтарям, че трябва да съм там, където е най-добре за бебчо. 

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
А каква е дозата на Допегита, който пиеш? С първата бременност бях от самото начало на 3 хапа Допегит дневно. Успях да контролирам нещата, но в края вече направих прееклампсията. Тогава в болницата си бях и на системи и на инжекции и ми го свалиха ката на космонавт кръвното. Паниката ми беше голяма, защото ми беше пъра бременност и с много четене си докарах пълен шаш. Висях на апарата за кръвно по 8-9 пъти дневно  #Crazy

Тази бременност е значително по-различна в това отношение. Успявам да се справя с 1 хапче дневно, максимум две, но не се шашкам толкова, чувствам се добре и съм позитивно настроена. Само един ден имах криза, но тогава населението около мен беше в същото състояние и си мисля, че е било всеобщо. Оправям се с Допегита, ям безсолно и това е.

Успех ти желая и бъди позитивна, не се шашкай! В болницата няма да те изядат, ще се грижат за теб и ако това е най-доброто за теб и бебчето ти, направи го  Hug
Ами мила по 2 хапчета пия. Сега гледам, че от сутринта горното е супер, но долното под 100 не пада. А след като роди продължи ли да пиеш Допегита /не само докато кърмеше, както си писала, но и до втората бременност например/? Питам, защото пишеш, че и с втората бременност го пиеш. Аз с първата бременност такива проблеми не съм имала и въобще до преди 5-6 дни проблеми с кръвното не съм имала. А иначе за болницата - утре ако ме искат ще ходя, какво да правя. И аз това си повтарям, че трябва да съм там, където е най-добре за бебчо. 

Пих го и по време на кърмене, но аз забременях докато кърмех, та не съм го спирала.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 605
А каква е дозата на Допегита, който пиеш? С първата бременност бях от самото начало на 3 хапа Допегит дневно. Успях да контролирам нещата, но в края вече направих прееклампсията. Тогава в болницата си бях и на системи и на инжекции и ми го свалиха ката на космонавт кръвното. Паниката ми беше голяма, защото ми беше пъра бременност и с много четене си докарах пълен шаш. Висях на апарата за кръвно по 8-9 пъти дневно  #Crazy

Тази бременност е значително по-различна в това отношение. Успявам да се справя с 1 хапче дневно, максимум две, но не се шашкам толкова, чувствам се добре и съм позитивно настроена. Само един ден имах криза, но тогава населението около мен беше в същото състояние и си мисля, че е било всеобщо. Оправям се с Допегита, ям безсолно и това е.

Успех ти желая и бъди позитивна, не се шашкай! В болницата няма да те изядат, ще се грижат за теб и ако това е най-доброто за теб и бебчето ти, направи го  Hug
Ами мила по 2 хапчета пия. Сега гледам, че от сутринта горното е супер, но долното под 100 не пада. А след като роди продължи ли да пиеш Допегита /не само докато кърмеше, както си писала, но и до втората бременност например/? Питам, защото пишеш, че и с втората бременност го пиеш. Аз с първата бременност такива проблеми не съм имала и въобще до преди 5-6 дни проблеми с кръвното не съм имала. А иначе за болницата - утре ако ме искат ще ходя, какво да правя. И аз това си повтарям, че трябва да съм там, където е най-добре за бебчо. 

Пих го и по време на кърмене, но аз забременях докато кърмех, та не съм го спирала.
Ясно. А не ти ли падна от само себе си кръвното като роди?

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
На мен Допегит не ми действаше. В началото пиех по 2 на ден,а после по 3. Когато видяха, че не ми действа, ме приеха в болница. Лежах 2 седмици в Майчин дом. Кръвното ми беше 140/90, понякога до 150/100.
Изписаха ми Атенолол и Нифедипин и ми вливаха магнезий. Добре е да се направи изследване на Доплер, за да се види дали бебето се храни добре. Всеки ден правиха запис на тоновете, а всяка седмица - кръв и урина. Веднъж минах и при кардиолог.
Направиха секцио по спешност 3 дни след като влязох в 9-ия месец, защото тоновете се влошиха.
По-добре е да те наблюдават в  болницата, ако се наложи нещо, да реагират веднага. Много е важно да си спокойна. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт