Бъдещи майки АВГУСТ 2009-Тема 26!

  • 10 512
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 735
Здравейте,мами!
И тук времето е много хубаво.Аз излизах за малко, но сега трябва да готвя и да чистя, та сигурно няма да имам време повече да излизам.Вчера много нерви изхабих, почти цял ден ревах от глупостите на зълва ми и ме беше заболял корема.Днес не съм имала ядове ама пак усещам някаква тежест ниско долу.Пих едно Но шпа и сега ще си легна малко,Имам чувството ,че бебето е седнало на пикучния ми мехур и за това усещам тежест.При вас как е?
В сряда съм на консултация и ще разпитам подробно.
За име не сме говорили още, защото ще бъде на свекър ми или на свекървата ( мъжа ми е старомоден), а те са с кофти имена и за сега отлагам обсъждането.Много ще ме улесни бебо ако се роди на Богородица - тогава директно ще е Мария. Wink
Целувки на всички!

# 271
  • София
  • Мнения: 791
Не съм засичала колко трае прегледа ни,определено и ние чакаме,че често доки е в операция. Влизаме,доки е взел нашата папка,ако сме правили изследвания ги коментираме.После лягам,за да видим и бебо,прави му нещо като ФМ, но на 2Д,размери разни,питам го това какво означава,онова какво...Последният път ме пита за тегло,аз се бях претеглила у нас преди прегледа, не ми е мерил кръвно или нещо друго.Струва ми се нашият не е склонен да пуска често изследвания.Даже съвсем в началото аз исках да пуснем всички възможно, но той ме разубеди, че било рано,нямало още натоварване от бременността.Този месец,ще пропусна ЖК,ще ходя на ФМ. Но по принцип, да чукна на дърво, бременността ми е спокойна,с изследвания в нормите.Ако имам проблем разчитам на него,вдига си телефона,даже днес три пъти не вдигна и после ми кликна, че вече може да говори.
Ох,това е по-особена тема, всеки може да следи нормална бременност, но все пак се случват и проблемни такива,дано нещата се хващат в зародиш.
За името държа да е българско.Харесали сме име за момиче,но още не знаем ,може да излезе мъж? Не смятам да робувам на традиции,въпреки че имената на родата не са лоши.Но ако някой се опита да ми се наложи,ще проява лъвското в мен Mr. Green

# 272
  • София
  • Мнения: 591
chocho-san  - супер име аз се казвам така и много си го харесвам, пък ми и носи късмет.

# 273
  • София
  • Мнения: 358
Момичета като ходите на ЖК, колко врме продължава прегледа с ехограф и какво точно ви гледат?

Мен пък до сега един единствен път са ми премерили кръвно, кг и обиколки, чак се притесних що мен не ме мерят  ooooh!
Иначе на ехограф всеки път - мери разни неща - колко е голям бебо, последния път бях на извънреден преглед за контракциите - само погледна сърчицето и не мери нищо.
ЖК продължава от 15 мин до 40 мин  - зависи аз в каква кондиция съм - дали всичко ми е наред или съм отишла с оплакване някакво.

А пък за името ... ние решихме, че няма да го кръщаваме на баби и дядовци - Мартин или Мартина - харесваме името, има вариант и за двата пола .... така май сме готови  Hug без много много да му мислим

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Привет мамчета  Hug
 Аз в събота ходих последно на консултация.Прегледа е около 30 минути-кръвно ,кантар,мерения разни,ехограф 5-10минути някъде мери разни неща и ми показва кое какво е  Grinning,ако има изследвания ги обсъждаме.Последния път и повече продължи прави ми и гинекологичен преглед.
Коремчето от време на време ми се втвърдява и докато бях на ЖК док забеляза и сега пия Магнерот 3*2 за седем дена и после продължавам с 3*1.Изписа ми и Полижинакс за течението което имах.
Бебката иначе е добре всичко си му е в нормите .Личицето гледахме и се базикахме че имам още 4 месеца да го разкрасявам   hahaha

Пуснах нова тема момичета   bouquet

За име съм решила още преди да забременея момче - Владимир  ,момиче - Мария ,таткото и той одобри 

# 275
  • Кърджали
  • Мнения: 10 281
chocho-san, името е наистина хубаво, сестра ми се казва и ввинаги съм го харесвала.
А още като дойде на дневен ред как ще кръстим бебето, казах че не искам да е кръстено на никого. За да няма сърдити. Ако решим да го кръстим неа свекъра/свекървата тогава ще възникне въпроса защо не пък на моите родители, които от началото страшно много ни помагат за да имаме всичко необходимо. Така че детето ще си има свое име, дори първата буква не съвпада с името на никоя баба, дядо, леля, чичо и прочие. Само Катерина започва с буквата на таткото  Simple Smile А ако някой реши да се сърди, че детето не е кръстено на него, да се сърди. Повече ли би обичал детето, само ако го кръстя на него? Как ли пък не!!!

# 276
  • Мнения: 219
Рано е за темичка бе Simple Smile
А за Немо, мога да кажа, че е морска риба, и няма как да поддържате такъв аквариум (има де, ама е страшно скъпо и всеки ден трябва да се проверява водата и т.н.).
Колкото до малкото на 1г, ами и нашата е на 1г и 3м и още спи при нас, и май така ще си остане. Надявам се после с брачето да си свикнат да спят в детската. Сигурно ще спя с нея и малкото до нас в кошарата, ама него ще го уча да си е сам. Баща й не даде да я отделим от малка, което беше голяма грешка. А сега без мен не заспива.

За име, ще е на баща ми - Митко. Юлианка е на свеки, та така. Дай боже 3-то след години ще го мислим Simple Smile

Прегледа и при мен е така, килограми, см, кръвно, някой път гледа на ехографа, друг път не.

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Да ви кажа нещо на което още се смея
Дядо ми се казва Веселин много инат човек , бивш военен , а бе с него на глава не може да се излезе .Та на вуйчо ми му се роди момченце ,кръстиха го Александър ,дядо беше много сърдит и до ден днешен му вика Веселинчо вече 18 години  Joy

Tsvetito защо да е рано на 19та страница сме???  newsm78

Да питам на някои подуват ли му се вече краката ??? аз от месец сигурно не мога да се видя с глезените си  #Crazy

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 15:05 от sunbeammm

# 278
  • София
  • Мнения: 358
Да питам на някои подуват ли му се вече краката ??? аз от месец сигурно не мога да се видя с глезените си  #Crazy

При мен леко се подуват от време на време - ако цял ден не съм станала от стола - после ми е кофти.
Ама ти ако си толкова много подута - консултирай се за всеки случай. Като си натиснеш кожата на крака - остава ли вдлъбнатина на кожата или веднага се възстановява?

# 279
  • София
  • Мнения: 791
Родата като пита как ще си кръстим детето ни ги същисваме с отговор: Ако е момиче-Мерцедес, ако е момче-Бенц.
И спират да питат Laughing

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Като си натиснеш кожата на крака - остава ли вдлъбнатина на кожата или веднага се възстановява?
И аз така се тествам и си остава вдлъбнатина.
По принцип само в жегите ми се подуват и лятото ходя със специални стелки.
Сега съм почнала 3 пъти на ден да мажа с Лиотон 1000 гел та да видим ще има ли ефект.Питах доки дали може преди време и каза че няма проблем.Сега в събота като бях при него забравих да повдигна темата да видя какво ще каже.

# 281
  • Мнения: 219
При някой има повече подуване от други, особенно сутрин.

А викам, че е рано, щото няма още 20-та стр, ама сигурно като изпишем тогава ще се прехвърлим на другата Simple Smile

# 282
  • София
  • Мнения: 358
Като си натиснеш кожата на крака - остава ли вдлъбнатина на кожата или веднага се възстановява?
И аз така се тествам и си остава вдлъбнатина.
По принцип само в жегите ми се подуват и лятото ходя със специални стелки.
Сега съм почнала 3 пъти на ден да мажа с Лиотон 1000 гел та да видим ще има ли ефект.Питах доки дали може преди време и каза че няма проблем.Сега в събота като бях при него забравих да повдигна темата да видя какво ще каже.

Мисля, че не трябва да ти остава вдлъбнатина. Моите крака лятото също много се подуват от жегата (но без да се вдлъбва кожата при натиск), а сега и бременност и жега - не ми се мисли как ще я карам  ooooh!

Но ако ти остава вдлъбнатина - защо не се обадиш на личния си ако ще - за всеки случай просто.

# 283
  • Мнения: 2 374

Пуснах нова тема момичета   bouquet
A aз малко попромених буквите.За една бройка беше да пуснем по едно и също време. Party Hug

# 284
  • Мнения: 233
Подуването май е свързано с кръвно и албумин, поне при мен така беше накрая и моя лекар каза, че е доста притеснително.

Общи условия

Активация на акаунт